Ugrás a tartalomhoz

OFF TOPIKOK 2Az előző folytatása

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
912 replies to this topic

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Reggelt!
Nem olyan jó, mert nem az új helyen vagyunk. :(
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Már meg sem kérdezem hogy most mi volt a probléma... Pedig már olyan boldog voltam hogy sikerült!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Valami nem aka működni az új helyen. :(

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• Moderátor
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2011. június 16. - 19:27

Nabazze.
Japánoknál sok az abnormális dolog (magyar szemmel nézve).

kép

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Na a japcsitól már én is kiakadtam...
Más:régebben írtam hogy a vargatanyára megyek melózni. Na holnap már kezdek is, reggel 6:30-16:00-ig biztos hogy dolgozok sajnos vagy szerencsére még nem tudom... Ha végzek igyekszem veletek lenni majd! Meg persze beszámolni arrol, hogy milyen kint a helyzet.
Remélem emiatt nincs harag ;)

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Jó munkát. A nappal azért vigyázz.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Jó munkát!
Dolgozz keményen, hogy elégedettek legyenek veled. :)

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Egyfajta "ebtelepátia" létezését már korábban is feltételezték tudósok, illetve gazdik, mivel számosan tapasztalták, hogy kutyájuk kitalálja gondolataikat. A Florida Egyetem kutatói nemrégiben megerősítették a hipotézist egy kísérlettel. Kutyákat és farkasokat engedtek élelmet kunyerálni embertől. Utóbbiból kettő alany közül választhattak az állatok: az egyik ember rájuk figyelt, a másik közömbös volt irányukban.

Megmutatkozott, hogy bizonyos körülmények között még a farkasok is érzékelték az emberi figyelmet, a kutyák pedig náluk jóval határozottabban - adta hírül az amerikai Time magazin. A tudósok szerint mindebből az következik, hogy a kutyák veleszületett képessége az emberi elme állapotának-hangulatának érzékelése, hiszen farkasok is képesek rá. Az is igaz, hogy ez a képesség erősödik, ha "embergazdag" környezetben él a kutya.

------------
Nem biztos hogy gondolatot olvasnak, inkább mozdulatot, rezdülést, mimikát értenek.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
http://www.beol.hu/b...426#hozzaszolas
Hány embernek kell még meghalni, hogy ezt a nyomorult utat rendbeszedjék? Már annyi kopjafa van ezen a bő 30 km-es úton, hogy a két kezem nem is elég megszámolni. Vegyük hozzá, hogy borzasztó kisforgalmú útról van szó. Minden évben történik legalább 1-2 halálos baleset, személyi sérüléses meg mégtöbb.

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2011. június 19. - 22:16

Jó munkát!
Dolgozz keményen, hogy elégedettek legyenek veled. :)
Ha, ezt azt hiszem teljes mértékben teljesítettek CineDog barátom! Már azért is írom ilyen biztossan mert már az ottani dolgozók szóltak rám hogy lassíts Péter!! Ráérünk!!  [eusa_angel.gif] Szoval elégedettek lehetnek...
Megmondom őszintén, még ennyit soha nem locsoltam és söprögettem mint ma. Az előbbiből 3 órámba telt mire végeztem az egész tanyával, az utóbbi pedig 4 órámba került. Nem mondanám hogy elfáradtam nagyon de a lábaimat lejártam az hótziher! A vádlim sajog min a.. Na de reggelre majd kiheverem és kezdem előröl az egészet.  [eusa_doh.gif] A hangulat jó volt, tök jókat lehet nevetni az idős német öregasszonyokon.. Egy kicsit hiányoztatok napközben de majd most esti műszakra beugrok hozzátok

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• Moderátor
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet
Szemtelen fiatalok, kinevetik az időseket!  :blink:

Ott is alszol a hotelben?

kép

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Ezek nem normálisak:
http://penzcentrum.h...1028683.html#hk
Mint közleményükben írják, a népegészségügyi termékadó mértéke egyes információk szerint akár a következő mértékű is lehet:

- üdítőital esetében 10 forint/liter, 2012. január 1-jétől 15 forint/liter, ha cukortartalma meghaladja az 5g cukor/100 ml mennyiséget,

- energiaital esetében 300 forint/liter, ha koffeintartalma meghaladja a 20 mg koffein/100 ml mennyiséget (így egy doboz energiaital akár 75 forinttal is drágulhat),

- csomagolt édességek esetében 200 forint/kilogramm, 2012. január 1-jétől 250 forint/kilogramm, ha a
hozzáadott cukrot tartalmazó csokoládé, csokoládé- és kakaótartalmú más élelmiszeripari készítmény, keksz, cukorkaáru, lekvár, kandírozott gyümölcs, vagy zöldség, cukrászati termék cukortartalma meghaladja a 25 g cukor/100 g mennyiséget,

- jégkrémek esetében 100 forint/kilogramm, ha cukortartalma meghaladja az 5 g cukor/100 g mennyiséget,

- sós snackek esetében 400 forint/kilogramm, ha a gabona, burgonya vagy olajos magvak felhasználásával készült, sütött vagy pörkölt, ízesített termék sótartalma meghaladja az 1g só/100g mennyiséget,

- étkezési porok esetében 500 forint/kilogramm, ha a levesek, mártások, ételalapok készítésére szolgál, sótartalma pedig meghaladja az 5 g só/100g termék határértéket.

Továbbra is elutasítja az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) a népegészségügyi termékdíj bevezetésének tervét és kéri annak visszavonását.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Mindig azon rugóznak, hogy a kalóriát csökkenteni, csökkenteni. A végén már nem lesz semmi a kajában. És azokra nem gondol senki, akik hízni akarnak, illetve olyan munkát végeznek, illetve sportolnak, akiknek magasabb energiabevitelre van szükség? Lassan ott tartunk, hogy ezek a szrencsétlenek a nap 24 órájából 20-ban zabálásra lesznek ítélve, hogy elegendő energiát vegyenek magukhoz. Akármelyik hülye találta is ki ezt az egészet, élete végéig zabáljon és igyon kalóriamentes, illetve kalóriaszegény zabát és italt. Had döntse már el a manusz, hogy mit akar enni, inni. Ha önpusztításba kez, hát tegye. Ha egészségesen akar élni, hát tegye. De ne pofázzon már bele ebbe valami aktaféreg az íróasztal mellől.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Azért figyeled, hogy a zsírtartalomra nincs szabály...

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Majd lesz. Egyébként meg szerintem éppen a zsír a problémás, nem a cukor. Jó, a zsír nem kezdi ki a fogat. De azt hiszem már vagy 100 éve feltalálták a fogkefét.  Máskülönben meg a zsír és a cukor nem egymás alternatívái, hanem kiegészítői. A szervezetnek mindkettőre szükség van blőle. Ja, van aki nem tud mértéket tartani? Akkor adóztassuk meg az internetet is, mert ott sem tud mindenki mértéket tartani. Nem egészségvédelemről van itt szó, hanem újabb pénzbehajtásról.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Ott a lényeg, újabb adó.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
VÉgülis ezek az intézkedések is megszorítások. Csak megpróbálják úgy beállítani, hogy ez nekünk milyen jó, ez a mi érdekünk. Na persze. Nekem ne szablya meg senki, hogy mit igyak vagy egyek.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Kell a sok túrista  a görögöknek:

A Thomas Cook utazási iroda osztrák leánycége szerint a görög utazási irodák az idén nyáron tavalyhoz képest 20-30 százalékos árkedvezménnyel kínálják útjaikat.

A Thomas Cook Austria vezérigazgatója az APA hírügynökségnek elmondta: a görögországi foglalásokat tekintve már ismét a 2009-es szintre jutottak, miután tavaly több mint 10 százalék volt a visszaesés. "A görögök remélik és fohászkodnak azért, hogy jöjjenek a látogatók" - jelentette ki Joannisz Afukatudisz.

Görögország már több intézkedést is hozott az idegenforgalom fellendítésére: míg az áfát általában a jelenlegi 23 százalékra emelték, a szállodákat ez alól kivonták. A légitársaságoknak - Athénon kívül - elengedik a repülőtéri adót, és a szállodák is jelentős árengedményeket "vetnek be" turistacsalogatóként.

Ezeken kívül törvénybe foglalt kártérítésként a görög állam szállást és ellátást biztosít a turistáknak, akár több napig is, ha munkabeszüntetés, légtérzárlat vagy zavargások miatt az országban rekednek.

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: pakk - Dátum: 2011. június 20. - 20:05

Szemtelen fiatalok, kinevetik az időseket!  :blink:

Ott is alszol a hotelben?
Na így sem jártam még.. Annyira fáradt voltam, hogy bealudtam, és csak most riadtam fel valamiért. Nem pakk, szerintem az előző mondatból már tudsz következtetni, hogy az otthoni ágy melegében tud az ember csak igazán jót aludni... $:-D

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: radicspeter - Dátum: 2011. június 20. - 23:36

Na így sem jártam még.. Annyira fáradt voltam, hogy bealudtam, és csak most riadtam fel valamiért. Nem pakk, szerintem az előző mondatból már tudsz következtetni, hogy az otthoni ágy melegében tud az ember csak igazán jót aludni... $:-D

Nalátod, az öreg rókák tudják hogy nem kell túlpörögni, mert azt nem lehet napokig bírni. Pláne egyre melegebb időben.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: BrOnZ - Dátum: 2011. június 21. - 04:21

Elvégre nem vagy te sem szamuráj, se nem török basa... ;)
Kartácsam, elmagyarázom, miért helyes a szablya és miért helytelen a szabja írásmód és fordítva.  Kezdjük először a megszabás szó ly és j esetét. A szablya (tehát nem a fegyverről van szó) a szabály szóból eredeztethető, az meg mint tudjuk ly-vel írandó, mint minden szabály-kezdetű szót. (szabályoz, szabályzat stb) Namármost, a szablya az a szabályozza rövidített alakja. "Nekem ne szabályozza senki, hogy mit egyek vagy igyak." "Nekem ne szablya meg senki, hogy mit egyek vagy igyak." A szabály bizonyos elveket fogalmaz meg, amiknek meg kell felelni, be kell tartani. Itt is erről van szó: idegenek ne hozzanak nekem olyan előírást, szabályt, amit nekem be kell tartani. Tehát a szabály, szabályozás valaminek a megfelelését jelenti. A valamit megszabni szintén, hiszen mondjuk megszabom valakinek, hogy mikor mehet el szabadságra. Az én szabályaimhoz kénytelen alkalmazkodni. A szabályozza szó is ly-vel írandó, ebből kifolyólag a szablya is.
Hogy a szablya és a szabja értelme között külömbséget tegyünk írásban is, pontosabban egyértelműen azonosítható legyen szövegkörnyezet nélkül is, így a szó két jelentése között írásban is külömbséget kell tenni. Erre is jó  j és ly, meg arra, hogy  a külföldieknek egyel több nehézség legyen a nyelvtanulásban. :) Így tehát a szabja mint fegyver j-vel lenne írandó helyesen. Csak ugyebár a nyelvújítók ezen szabályon átsiklottak és el lett nézve, évszázadok óta tévesen oktatják a nyelvünket. Megjegyzem, a rovásban mindkét j-re külön jel egy karakteres jel van. Így nagyszerűen le tudták róni a nyavalyás szót is, míg a latinbetűs írásmódnál feladta a leckét, mert a ny és ly hangokra sem létezett betű (annyi több mellett). Ezért írták navaliás-nak, a gyümölcsöt meg gimilc-nek. (Ómária siralom pl.)
Szóval a kartácsak csak nyugodtan furduljanak hozzám bizalommal, ha reformálni kell a magyar nyelvet, megmagyarázom a magyarázhatatlant. :)

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Hülye a böngésződ. :)
A fórum nem a < > jeleket használja, hanem a [ ] -ket.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: BrOnZ - Dátum: 2011. június 21. - 13:20

...most már csak arra vonatkozóan kérnék felvilágosítást, hogy a kartács használatában előforduló "külömbség" kifejezés miért helyesebb az általam régi korokból ismert és alkalmazott "különbség" kifejezésnél?

Csodálatos az okfejtés, de én még sehol sem találkoztam a helyesírási szabályzatban a megszabja (meghatározza)  szó ly-os változatával. (bár kétségtelenül lehet ez az én hiányosságom)
Természetesen erre is megvan a magyarázatom. A különbség szó nem azt jelenti amire használják. :) mert ugye: Különbség= a különb szó -séggel megtoldott változata. Alapból a külön szó az eredet, mint a nevében is benne vagyon, külön, tehát valami nélkül való. Külön lévő, különálló, különállóság, egyedüliség, egyke, szingli. Tehát nem azt jelenti, hogy valamitől eltérő, bár rokonságban állnak egymással. A külömb pedig azt jelenti, hogy mástól eltérő, valamivel nem egyező dolog.

De ugye nem komolyan írtad, hogy utána kutakodtál az eszmefuttatásom igazolásának a neten? :D Én csak mint magyarázattal alátámasztható logikus levezetésű viccnek szántam. (mint ez utóbbit is) De akkor ezek szerint túl jól sikerült és még hihetőre is. :) De ki tudja, elképzelhető, hogy van benne némi igazság. Logika az van. Egyébként ilyen téren borzasztó logikus a magyar nyelv és olyan szépen vissza lehet menni egy szó eredetére, jelentésére. Vannak szavak amik manapság mást jelentenek mint eredetileg jelentettek. Ezekre a jelentésváltozásokra ilyen kis egyszerű lépésekkel vissza lehet menni és csodálkozni a nyelvünkön, hogy milyen csodákra képese. Hasonlóan lehet elképzelni, mintha egy kis erdei ösvényen haladnánk előre, aztán az ösvényről elágazások vannak. Egy darabig vissza tudunk rajta menni, új dolgokat fedezünk fel közben, de az ösvény egyszercsak elfogy. Elfogy, nem tudunk tovább menni, mint ahogy egy új szóhoz eljutva azt már nem tudjuk tovább boncolgatni, mert olyan régmúltba nyúlik vissza az eredete, hogy képtelenség tovább bontani. Akárcsak egy vegyületet. Kideríthető, hogy milyen elemekből áll össze, egészen atomi szintig vissza lehet menni, de a kérdés továbbra is ott marad. És az atom, atommag miből van? Mert az is van valamiből. Csak úgy a semmiből nem lehet. Megválaszolhatatlan mint a világegyetem, hogy mi volt a nagy bumm előtt. Semmi sem volt. És a semmi miből épült fel? Mert ami most van, az is lett valamiből. Gyenge hasonlat, de mint a fraktálok. Ott ugyan a végtelenségig visszamehetünk, mindig ugyanaz keletkezik. No itt nem. Természetesen vége nnek sincs, de van egy pont, aminél nem tudunk visszalépni a meg nem maradt írásemlékeink miatt.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Na basszus, a román busszal ütköző szlovén kamion vetzeője részeg volt. 4 ezrelék volt a véralkohol szintje. Azt mondta egy ismert toxikológus, hogy iylen magas alkhoholszinttel bekerülő embereket lélegeztető gépre kell tenni. Ez meg még kamiont vezetett. Hoyg milyen eredménnyle, azt látjuk.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Köszörű:

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Landsmann - Dátum: 2011. június 21. - 18:07

Na basszus, a román busszal ütköző szlovén kamion vetzeője részeg volt. 4 ezrelék volt a véralkohol szintje. Azt mondta egy ismert toxikológus, hogy iylen magas alkhoholszinttel bekerülő embereket lélegeztető gépre kell tenni. Ez meg még kamiont vezetett. Hoyg milyen eredménnyle, azt látjuk.

Örökre sittre az ilyen barommal!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Vazze, hogy nem tudott elindulni az a vonat?
Túl könnyű volt a mozdony? :)
Vagy eleve maxigázra játszott, hogy a sínt elkoptassa gödrösre?

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Tepsiben van, nem sitten a kamionos.

Valószínűleg egy kicsit több súlyt pakoltak a mozdopnyra, mint amennyit elbírt a tapadóerő. Emelkedőre felfelé megállt a tudomány. A megállóból nem tudott elindulni. TÖbb ilyen videó is van a youtube-on.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Nagy az Isten állatkertje.
Aztán persze ha baleset lesz, Ő aztán nem hibás!

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Csatolt fájl  255384-20110618-5RgXGd.jpeg   331,26K   4 Letöltések:
Lehet, hogy innen tanulta a KRESZ-t.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó