Ugrás a tartalomhoz

OFF TOPIKOK 2Az előző folytatása

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
912 replies to this topic

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Na ezzel egyetértek.
Igaz, akkor már ne kerüljön olyan sokba, mint az első jogsi.

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Na ez nálunk legalább kétszerannyiba kerülne... :D De simán be lehetne vezetni, egy vizsgadíjért eleinte 10 évente, mondjuk 50 fölött 5 évente, 70 fölött meg 2 évente

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: BrOnZ - Dátum: 2011. június 22. - 06:06

És ezt hogy? Mármint hogyan tette fel a te videódat "magpet".

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet
Ha már körforgalom...  
Itt igazodjál ki!  [nagylol.gif]

kép

kép

kép

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet
Miért lett ilyen nagy a kép? A kattintható nagyítható helyett?

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet
Elém pár napja egy 8-9 éves forma kissrác hajtott biciklivel a járdáról, az útra merőlegesen. Körül se nézett. A szegélykövet figyelte, hogyan hajtson át rajta.
Direkt úgy álltam meg nem vészfékezve, hogy kb 15 centi legyen a bringája meg az autó orra között, közben dudát nyomva :D
A gyerek meg is lepődött. De az is lehet, hogy megijedt. De ez utóbbit nem merem állítani, mert mintha nem fogta volna fel a közlekedés potenciális veszélyét, súlyát.

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Landsmann - Dátum: 2011. június 21. - 11:29

Kartácsam, elmagyarázom, miért helyes a szablya és miért helytelen a szabja írásmód és fordítva.  Kezdjük először a megszabás szó ly és j esetét. A szablya (tehát nem a fegyverről van szó) a szabály szóból eredeztethető, az meg mint tudjuk ly-vel írandó, mint minden szabály-kezdetű szót. (szabályoz, szabályzat stb) Namármost, a szablya az a szabályozza rövidített alakja. "Nekem ne szabályozza senki, hogy mit egyek vagy igyak." "Nekem ne szablya meg senki, hogy mit egyek vagy igyak." A szabály bizonyos elveket fogalmaz meg, amiknek meg kell felelni, be kell tartani. Itt is erről van szó: ...

Kartács, rosszul értelmezed a magyar helyesírást és a mögöttes logikáját.
Szabja egy toldalékkal ellátott ige, szótő + toldalék = szab + ja

én szabjam, te szabjad, ő szabja, mi szabjuk, ti szabjátok, ők szabják

kép

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Na, aki ezt a körforgalmat kitalálta és engedáélyeztette, az sem volt normális.

Engem tegnapelőtt borítottak fel majdnem. Megyek haza melóból, bekanyarodok jobbra az egyik mellékutcába, előttem lassan araszol egy fehér vagy ezüst színű akármilyen kisméretű autó. Nő vezette. Na mondom, ha tötyörészik, akkor én robogóval megelőzöm. Irányjlző ki, gáz, előzés. Erre az a birka irányjelző és hátra, vagy tükörbenézés nélkül húzódik át az út bal oldalára. Egy garázsbehajtóra fordult be, ott forgolódott. Én végig értem az utcán, tükörből láttam, hogy addigra sikerült neki megfordulni. Basszus, ha nem húzódok át az út bal szélére és nem húzok egy kövér gázt, megborít.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: pakk - Dátum: 2011. június 23. - 08:43

Kartács, rosszul értelmezed a magyar helyesírást és a mögöttes logikáját.
Szabja egy toldalékkal ellátott ige, szótő + toldalék = szab + ja

én szabjam, te szabjad, ő szabja, mi szabjuk, ti szabjátok, ők szabják
Ha elszabtuk, hát elszabtuk. Utólag már baszhatjuk.  [nagylol.gif]
Kartácsam, csak nem komolyan vette Ön is az okfejtésemet? Egyébként ha nagyon visszarévednénk a múltba, lehetne némi alapja a logikámnak. :D

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
http://www.egopont.c...n_time_test.php
Lehet tesztelni, kinek mennyi a reakcióideje. Az enyimé valahogy így fest bal kézzel, jobb kezes létemre:
kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Landsmann - Dátum: 2011. június 23. - 09:59

http://www.egopont.c...n_time_test.php
Lehet tesztelni, kinek mennyi a reakcióideje. Az enyimé valahogy így fest bal kézzel, jobb kezes létemre:
kép

Bazze, nyomkodom itt a képen a gombot!  [homlok.gif]  [nagylol.gif]

Aztán a honlapon néztme már, ahol ez van:
"teszt közben a gombra való kattintás helyett bármely billenty?t is le hehet nyomni."

Nyomtam, csak nem reagál rá :P

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Landsmann - Dátum: 2011. június 23. - 09:51

Kartácsam, csak nem komolyan vette Ön is az okfejtésemet?

De igen.
Ennyi energiát és leütést feccölni egy viccre! Ki hallott már ilyet?! :)

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: BrOnZ - Dátum: 2011. június 23. - 10:36

Biztos hosszú a reakcióideje :lol:<br>

Pedig a billentyűzetem zsinórja még rövidebb is :)

kép

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Jaja, először én is a SPACE-t nyomkodtam. MOndom, mi van már, mikor lesz adat. Aztán ráböktem az egérrel. Basszus, 19 másodperc! :D Na mondom, akkor játszadozzunk az egérrel, mint a macska.

Pakk kartács, akkor alighanem elég tudományosra sikeredett az okfejtésem, ha beugrott.  [nagylol.gif]

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet
[sm_ao.gif]

:)

kép

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Újabb epizód: Szakik

http://azert-is-suzu..._gondolatolvaso

:)

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Szomorú hírt kaptam ma de. munka közben...
http://baon.hu/jasz-...utkoztek-385092
Ez megrázó, hogy a héten már a 3. buszbalestnél járunk... Ez engem még megrázóbban érint mivel nem hiszitek el, a buszvezető és a családja itt lakik pont velünk szembe! Nap mint nap láttam ezt a buszt még egy pár napja konolyan szemügyre is vettem, hiszen ezt a buszt nemrég vette meg a Lénárth kft. Sajnálom nagyon szegény buszsofőr szomszédomat Jani bácsit is. Ennél is nagyobb fájdalmam az egy 55 éves kollégiumi dolgozónő iránt érzek... Borzasztó az ha az ember egy ismerősét veszíti el.. Most a nevét inkább nem írom le.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
R.I.P.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
http://penzcentrum.h...nt.1028764.html
A magyar fővárosban élők nem is gondolnák, hogy micsoda "kincset" töltenek a poharukba nap, mint nap. Egy tavaly év végén napvilágot látott, a világ nagyvárosainak vízdíjait vizsgáló NatGeo felmérés szerint a világ legdrágább vízdíját Koppenhága lakói fizetik, köbméterenként 3,4 USA dollárt. A második legdrágább város viszont Budapest, ahol 2,8 dollár egy köbméternyi ivóvíz. A víz nálunk drágább, mint Berlinben, vagy New Yorkban. Elgondolkodtató, hogy Pekingben csak 2 centet, Rómában fél dollárt, Kairóban pedig 0,03 centet kérnek egy köbméter vízért.

Egy biztos: a víz csak egyre drágább lesz a jövőben. Nem csak azért, mert egyre fogy a Föld ivóvízkészlete, hanem mert az iható víz előállításához szükséges költségek is rohamosan nőnek. A csapvizet ugyanis az ásványvízzel ellentétben előállítják és kezelik, majd utána juttatják el a fogyasztókhoz. Külön gondot jelent, hogy a meglévő vízkészletek is egyre rosszabb minőségűek, emiatt a tisztításra és a szennyvíz kezelése is egyre drágább lesz.

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
De arról már nems zól a fáma, hogy azok az olcsó vizek milyenek. Mert hogy az a kairói csapvíz nem iható, mert egy hétig fosik tőle a delikvens, az is biztos. De tualjdonképpen sehol sem jellemző, hogy csapvizet innának. (kivéve nálunk)

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• V.I.P.
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Elsőre: [sm_frech30.gif]
Csatolt fájl  asdasdasdasd.JPG   20,74K   0 Letöltések:

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Photoshop.  [nagylol.gif]

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Nem photoshop, folyamatosan kattintgatott az egér gombjával szerintem :D :P

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• V.I.P.
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Nem! Azért ennyire megbízhatnátok már bennem ! [sm_ao.gif] Amúgy ezután az eredmény után kipróbáltam a kattingatást is. Azt nem is rakom fel mert nagyon földönkívüli eredmények születtek...  [nagylol.gif]

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Miért, neked ment billentyűzetről?  [icon_eek.gif]

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• V.I.P.
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Nem próbáltam..  A kattingatást úgy értettem hogy csak nyomkodtam mint az állat  [sm_frech30.gif]

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Szerencsétlen emberek...
http://www.origo.hu/...katonakrol.html
Már az észak-koreai hadsereget is elérte az éhínség az ausztrál ABC televízió szerint, amely egy állítólag Észak-Koreában forgatott, exkluzív leleplező felvételt mutatott be az éhezőkről. A felvételen pártkatonák követelnek rizst kereskedőktől a hadsereg számára, egy kitakart arcú katona pedig arról beszél, hogy egységének fele alultáplált.
Az észak-koreai vezetés mindig előnyben részesítette a hadsereg ellátását a lakossággal szemben, ezért a hadsereg alultápláltsága hatalmas élelmiszerhiányról árulkodhat

A képeken többek között kolduló gyermekeket látni, akik arról beszélnek, hogy a szabad ég alatt kell aludniuk, mert szüleik vagy éhen haltak, vagy elhagyták őket

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Nem megy a biznisz:
http://www.privatban...turistak_100348
gazdasági válság, valamint az észak-afrikai konfliktusok hatására a tavalyihoz képest csaknem felére esik az idén Tunéziában a beutazó forgalom..
...már tavaly 30 százalékos csökkenést mértek a magyar piacról, akkor 31 ezer magyar turista utazott Tunéziába, az idén 20 ezret várnak..
Mint arról a múlt héten beszámoltunk, nagy idegenforgalmi riválisaival szemben jelentős kedvezményekkel igyekszik magához csalogatni a turistákat a súlyos helyzetben levő Görögország. A Thomas Cook utazási iroda osztrák leánycége szerint a görög utazási irodák az idén nyáron tavalyhoz képest 20-30 százalékos árkedvezménnyel kínálják útjaikat.

--------
Az egyiptomiak is csökkentették áraikat.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Még ma és holnap megvásárolható!
http://www.kuponvilag.hu/kecskemet/
A Libri könyvesboltban beváltható  1000Ft értékű kupon, 399Ft-ért!

Vendég_Fango_

Vendég_Fango_
  • Vendég
  • köszönet
Ha már OFFtopik :) Ez egy vicces kis mese.
Szóval rakom kifele egy fórumra az xxx videókat. Kapom a figyelmeztetést valami okos moderátortól, hogy nagyok a screenképek, 1000x700 helyett 640x480 legyen, különben törli a topikot. Erre rákérdeztem pontosabban, hogy ez miért gond, hisz a szabályzat nem ír semmit ezügyben (mert linkelte nekem befele a szabályrendszerüket), erre ő, nos...

...avagy keresd a hibát a két kép között (és nézd a sarokban az időt) - xxxforum linkelési szabályzatánál.

kép    kép

És tádááááá már szabályszegő is lettem :)

Azért 260 videó belinkelése után sikerült rájönni, hogy ez bizony szabályellenes :)

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó