Ugrás a tartalomhoz

Milyen TV-t érdemes venni?

• Nem indíthatsz új témát
  • Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
41 replies to this topic

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 883 hozzászólás
  • 4 köszönet
kép
Nem nagyon igazodom el a TV-k között a sok különbözőség miatt. Mi a különbség az LCD, LED, plazma stb. tévék között. Melyiket érdemesebb megvenni és miért? LED tv-nek állítólag nagyobb a fényereje, de mekkora lehet a tartóssága? Nan aki azt mondja nem igaz általánosan az, hogy a LEDnek jobb a kontrasztja és az sem, hogy takarékosabb.
Melyik márkát érdemes választani? A nagy márka a Sony állítólag mára egy nagy kupac ürülék lett. A video magnók korában gagyi kategóriásnak számító LG (korábbi Goldstar) és Samsung (egyesek szerint) mára a legjobb készülék lett, vagy mégsem? Inkább a nagy márkák süllyedtek az LG és Samsung szintje alá a kína gyártás miatt?  Az egyik legjobb német márkát a Grundigot állítólag törökök hányják össze. Van aki a Sharpot említi úgy, mint amelyik még megőrizte eredeti gyártói értékét és nem kínai szemétből hányják össze. Van egy Grundig LCD tévém, ami az garancia lejárta után szinte másnap tönkrement. Állítólag LCD tévét nem igazán javítanak, mert nem érdemes és nem is lehet. Hallottam olyan rémhíreket is, hogy szoftver van beépítve a készülékekbe, amelyik egy beprogramozott idő eltelte után hibát generál a tévében, hogy ki kelljen dobni és másikat venni. Olyat is hallottam, hogy komoly szaktudású elektronikai fejlesztő mérnököket alkalmaznak arra, hogy ezek az árucikkek ne léphessenek túl egy bizonyos élettartam határt és biztosan tönkremenjenek. Állítólag a kínaiak kifejlesztettek határidőre szétbomló elektromos panelt. Nem tudom, hogy ezek mesék csak vagy van bennük igazság. Azt mondják nem zörög a haraszt, ha... Annyi azonban bizonyos, hogy a ma gyártott elektromos készülékeket tartósságban össze sem lehet hasonlítani a régiek tartóssági minőségével.
Ha egy laikus személy akar venni egy tévét, akkor azt látja,  hogy rengeteg hasonló kategóriásnak kinéző tévé rengeteg különböző paraméterrel nagyon széles árskálával kapható. Gondolom, hogy legtöbben nem is értenek hozzá és azt veszik meg amit az eladó ajánl a boltban. A teszkókban pedig nincs eladó, aki segítene, így azt veszik meg, amelyiknek a legnagyobb a képátlója a rászánt pénzösszegen belül vagy amelyik jobban néz ki, esetleg márkásabbnak tartósabbnak gondolják. Ez nem biztos, hogy jó döntés lesz, mert lehet, hogy hulladékot vesz, amit a rövid garancia lejárta után ki is dobhat és így lesz az olcsóból drága.
Szeretnék venni egy talán 32 colos körüli valami lapos tévét, de nem tudom melyiket lenne érdemes. Kíváncsi vagyok a véleményekre és a tapasztalatokra. Akinek van kedve javasoljon vagy írja meg mi a különbség közöttük és mire érdemes vásárláskor odafigyelni.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Nem követem annyira feszesen a dolgokat, de a Samsung LED tv a jó, abból is ha legalább 100Hz-es.
Amúgy konkrét csávók itt tanyáznak, eme témában:
http://www.avx.hu/forum/

A 3D hanyagolható. Ha mégis, akkor csak a passzív szemüveges a jó. Az nem elemes.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 883 hozzászólás
  • 4 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2011. november 21. - 17:02

Nem követem annyira feszesen a dolgokat, de a Samsung LED tv a jó, abból is ha legalább 100Hz-es.
Amúgy konkrét csávók itt tanyáznak, eme témában:
http://www.avx.hu/forum/
A 3D hanyagolható. Ha mégis, akkor csak a passzív szemüveges a jó. Az nem elemes.

Ezt sem értem, hogy miért jobb a 100 Hz-es LEd tévé? Mármint a frekvencia részét nem értem. Nekem azt mondták, hogy az LCD-nél nem számít, hogy hány herces mert az LCD-nél nincs vibrálás. Azt mondták az LCD nagy frekvenciaértéke ezért csak parasztvakítás.
Eddig azt sem tudtam, hogy van aktív és passzív szemüveg, de azt hiszem nem sok kedvem van szemüvegben tévét nézni. Megvárom amíg kifejlesztik a szemüveg nélkülire, ha nem akkor meg b....ák meg.
Nézegettem azt a fórumot is amit írtál, de abból csak annyit lehet megállapítani, hogy egyik tévé szarabb, mint a másik és elég nagy a meghibásodásuk aránya. Utoljára amikor nézegettem több teszkó féle gagyizóban ezeket a lapos tévéket egyik sem tetszett. Mindegyik tévének olyan szemcsés, gagyi képe volt, hogy élvezhetetlennek tűnt.
Lehet, hogy úgy lesz, hogy elmegyek megnézem őket és ha megint olyan ócska képük lesz, akkor nem veszek semmit. Állítólag  már fejlesztettek valamit rajtuk. Nem tudom, majd meglátjuk.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
HD adást kell rajtuk nyomatni, és akkor nem ócska. :)
Az LCD is vibrál szerintem. 60Hz.
Van 200Hz-es LCD tv is.
A LED most ugye a legújabb őrület, mintha abban is lenne többféle Hz.
Már csak azt érdemes venni, LED tv-t.
Már ahogy itt-ott olvastam, hallottam.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 883 hozzászólás
  • 4 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2011. november 22. - 22:39

HD adást kell rajtuk nyomatni, és akkor nem ócska. :)
Az LCD is vibrál szerintem. 60Hz.
Van 200Hz-es LCD tv is.
A LED most ugye a legújabb őrület, mintha abban is lenne többféle Hz.
Már csak azt érdemes venni, LED tv-t.
Már ahogy itt-ott olvastam, hallottam.
Telefonon hívtam az euronicsos teszkót és az eladó azt mondta, hogy a tévénéző szempontjából gyakorlatilag semmi észrevehető különbség nincs az LCD és a LED tévé között. mindössze annyi a különbség, hogy a LED tévében ledekel világítják meg a kijelző panelt, amúgy a LED TV-nek is LCD a kijelzője és csak a háttérvilágításban különböznek. Azt is mondta, hogy azért van ennyire felfújva ez az LCD tévé ügy mert mindenki a régi fajta LCD-vel hasonlítják össze a LED tévéket és ha mostani nem ledes LCD-kkel hasonlítjuk össze, akkor már semmiben sincs különbség közöttük, sem a fogyasztásban, sem a képalkotás minőségében.
Hát nem tudom. Lehet, hogy igaza van, de szerintem oda kell menni és megnézni a saját szemünkkel és ha tetszik akkor jó, ha meg nem akkor kenjék a hajukra korpa ellen.

Most néztem, hogy a notebookom képernyőfrissítése pont 60 hertz és semmi villogást nem érzékelek.
Ezek szerint annak lehet igaza, aki azt mondja, hogy az LCD-k nem tudnak villogni.

Szerkesztve User5 által: 2011. november 23. - 12:42

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Villog az is, csak 60Hz-en. De azt már nem érzékeled úgy, mint az 50Hz-es villogást.

Természetes ami volt Saturn nyitási akció nemrég, hogy 94cm-es Samsung lcd tv 80-ért, az olyan ár, hogy nem kell gondolkodni. :)

December 1-én Kecskeméten nyit a Media Markt, biztos ott is brutál akció lesz. Meg sorbanállás, meg roham. :)

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet
Amennyiben technikai infóim nem hibásak, akkor az LCD/LED monitor NEM villoghat, ugyanis nem úgy működik, mint a régi katódsugaras TV-k/monitorok, amik lényegében nem folyamatos fényt bocsátanak ki magukból, hanem csak villogni képesek, mint a stroboszkóp, ami ha elég gyors, akkor az emberi szem nem érzékeli a villogást, de nem azért, mert folyamatosan világít 1-1 pixel, hanem azért, mert az agy nem képes azt a sebességet feldolgozni.

LCD-nél 1-1 pixel FOLYAMATOSAN világít egy színnel, míg más információt nem kap az adott pixel vezérlője, tehát nem szükséges a 100 Hz-es frissítés ahhoz, hogy jó minőségű képet kapjunk, bőven elég a mozgás megjelenítéséhez az 50-60 Hz, villogást nem tapasztalhatsz így sem, ugyanis a pixelek nem alszanak el, max a színük változik, ha új információ kerül az adott pont helyére...

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Akkor minek a 100 meg 200Hz?

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2011. november 23. - 13:42

Nem tudtak mást kitalálni, hogy eladják az újabb TV-ket... ;)

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 883 hozzászólás
  • 4 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Trabi TM - Dátum: 2011. november 23. - 14:05

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2011. november 23. - 13:42

Nem tudtak mást kitalálni, hogy eladják az újabb TV-ket... ;)

Én is valahogy így hallottam, csak annyira nem érdekelt a technikai része, hogy pontosan megjegyezzem.
Van egy 22 colos hagyományos, képcsöves síkmonitorom, annak a felbontását tudom állítani (ha jól emlékszem) 50 Hz-től százvalahány Hz-ig. Úgy szoktam ellenőrizni a vibrálást, hogy (kb. 20 cm) közel hajolok a monitor közepéhez és elnézek a monitor felett, de közben egy kicsit "visszasandítok" a képernyő irányába. Ilyenkor még 70-75 Hz körül is láthatok vibrálást a képen, de simán ránézve nem. Már 80 Hz-től így semmiféle vibráció nem tapasztalható.
A notebookon nem tudom állítani a frissítést, de 60 Hz-nél bárhogy nézem, semmiféle vibrálás nincs.

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: User5 - Dátum: 2011. november 23. - 12:37

Telefonon hívtam az euronicsos teszkót és az eladó azt mondta, hogy a tévénéző szempontjából gyakorlatilag semmi észrevehető különbség nincs az LCD és a LED tévé között. mindössze annyi a különbség, hogy a LED tévében ledekel világítják meg a kijelző panelt, amúgy a LED TV-nek is LCD a kijelzője és csak a háttérvilágításban különböznek. Azt is mondta, hogy azért van ennyire felfújva ez az LCD tévé ügy mert mindenki a régi fajta LCD-vel hasonlítják össze a LED tévéket és ha mostani nem ledes LCD-kkel hasonlítjuk össze, akkor már semmiben sincs különbség közöttük, sem a fogyasztásban, sem a képalkotás minőségében.
Hát nem tudom. Lehet, hogy igaza van, de szerintem oda kell menni és megnézni a saját szemünkkel és ha tetszik akkor jó, ha meg nem akkor kenjék a hajukra korpa ellen.

Hogyis?

Nem, nem az LCD az LCD, a LED-ed meg LED-es, tehát minden egyes képpontban egy parányi led kapcsolódik, ha jól tudom azon az elven mint a TFT monitorok.
Semmi közük egymáshoz!

A legújabbak az oled kijelzők, van már NOKIA teló amibe az van, ez egy hajlékony lapos felületű kijelző....

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ez is necces, mert úgy tudom, hogy a LED tv-k háttérvilágítása a LED, ami amúgy LCD panel.

A LED TV működése

Kezdjük az alapoknál. Először is a LED TV is LCD TV, csak az LCD panel megvilágítására hidegkatódos fénycső (CCFL) helyett LED-eket használnak. Háttérvilágításra azért van szükség, mert a képpontok önmaguktól nem bocsájtanak ki fényt, ezért meg kell őket világítani, hogy a kép látható legyen. Az LCD TV-k esetén a háttérvilágítás sok probléma okozója. Egyrészt meg kell oldani, hogy viszonylag egyenletes legyen a fényerőeloszlás. Ezt tökéletesen nem mindig sikerül megoldani, általában a képernyő alsó és felső részén egy halvány fénybeszűrődés figyelhető meg, amely a sötét részeknél zavaró hatású lehet. Ezenkívül ha egy kontrasztos képet szeretnék megjeleníteni, amelyen sok a sötét-világos átmenet, akkor gyakran a fekete inkább csak sötét szürkének látszik. Ez ellen a dinamikus kontraszttal szoktak védekezni, azaz a kép világosságának megfelelően módosítják a háttérvilágítás fényerejét. A Plazma TV-k esetén nincs ilyen probléma, mert nincs szükség háttérvilágításra, mivel a képpontok feszültség hatására képesek fénykibocsájtásra.

Ésszerű megoldásnak mutatkozott tehát az LCD TV-k esetén a háttérvilágítás megreformálása. A CCFL fénycsövek helyett a LED TV-k esetén LED-eket alkalmazunk háttérvilágításként. A LED-eket kétféleképpen rendezhetjük el, az LCD panel mögött mátrixszerűen, vagy a panel szélein sorban egymás mellet, ezt nevezzük Edge LED technológiának. Mindkét technikának megvannak az előnyei. A panel mögött elhelyezett LED-ek esetén jóval több LED-re van szükségünk, de lehetőség van a Local Dimming technika alaklmazására. Az Edge LED esetén a felépítésből adódóan erre nincs lehetőség, viszont a LED TV vastagsága akár 3-4cm is lehet!

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet
Ezt én is rosszul tudtam!
Viszont kontrasztban van különbség a két megvilágítás között.....

http://www.hazi-mozi...?cid=1211&aid=1

http://www.tftpanel....rticle.php/oled

http://techinformer....kodesi-elve/839

kép

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: jolly - Dátum: 2011. november 23. - 16:49

Nem, nem az LCD az LCD, a LED-ed meg LED-es, tehát minden egyes képpontban egy parányi led kapcsolódik, ha jól tudom azon az elven mint a TFT monitorok.

Sajnos amennyire tudom, itt még nem jár a technológia...
Ahogy CD is írja, a LED csak a világításért felel, a színeket továbbra is az LCD állítja elő.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Nem baj, fejlődik a technika, és ezzel olcsósodik is.
Én nem gondoltam, hogy idén Karácsonyra még a szar Ft ellenében is így leesnek az lcd/led/3D tv-k árai.
Évtizedekig a katódsugárcsöves tv-k fejlesztgetése ment, amiből a maximum a 100Hz-es kivitel lett, és most itt az új technikai forradalom.

Érdekes, hogy ez a technikai forradalom csak a szórakoztató elektronikára, távközlésre és a számítástechnikára korlátozódik
A háztartási gépekben nem nagyon akar ilyen drámai változás lenni.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 883 hozzászólás
  • 4 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: jolly - Dátum: 2011. november 23. - 17:19

Ezt én is rosszul tudtam!
Viszont kontrasztban van különbség a két megvilágítás között.....

http://www.hazi-mozi...?cid=1211&aid=1

http://www.tftpanel....rticle.php/oled

http://techinformer....kodesi-elve/839

Megnézegettem ezeket a linkeket. Ez is azt erősíti bennem, hogy oda kell menni és azt megvenni, amelyik majd tetszik. Az, hogy led vagy plazma vagy lcd szerintem teljesen mindegy. Szerintem az a lényeg, hogy a szemre jobbnak tűnőt kell megvenni.
Azon megrökönyödtem, hogy az első linked oldalán egy táblázat szerint az 1 méteres képpel rendelkező tévét maximum másfél méterről lehet nézni. Ez igaz vagy csak egy beugratás arra, hogy minél nagyobb tévét vegyél?
Ezek szerint ha valaki ágyból is szereti nézni a tévét, akkor legalább 2 méteres tévét vegyen?
Ez valahogy furcsának tűnik. Mi lesz akkor ha az 1 méteres tévét 3-4 méterről nézem? Elromlik a szemem vagy nem fog látszani a tévé?

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Szerintem az a maximum közelség. :)

És igen, bemész egy nagy boltba, ahol a márkás tv-k jó áron vannak, és azt veszed, amelyik megtetszik.
Amúgy alig van már tv gyártó, az lcd paneleket asszem 1-2 nagy üzem nyomja a világban.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 883 hozzászólás
  • 4 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2011. november 23. - 18:04

Szerintem az a maximum közelség. :)

És igen, bemész egy nagy boltba, ahol a márkás tv-k jó áron vannak, és azt veszed, amelyik megtetszik.
Amúgy alig van már tv gyártó, az lcd paneleket asszem 1-2 nagy üzem nyomja a világban.

Sajnos nem. Mégegyszer megnéztem és azóta is csodálkozok rajt:

kép
A fenti táblázat azt mutatja, hogy adott képméretű TV készülékek maximum milyen távolságból nézve képesek visszaadni teljes részletességgel a 720 és az 1080 soros felbontású képet.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ehh, ne foglakozz vele.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Nekem tudásra tetszenek a Smart TV-k.

A 3D tv-k pedig szerintem csak egy új hóbort, amire nincs is igény. Egyszer néztem ilyet szemüveggel a MediaMarktban. Mint érdekesség jó. Arra a 2 percre, amíg megnéztem. De mindennapi tévézésre nem jó. Szemüveg nélkül, meg tiszta homály. Ez a szemüveges bohóckodás nem nekem való.

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
A mérethez...
Egyik rokonomnak jó nagy kb 140cm képátlójú (plazma?) tévéje van, azt hiszem talán Panasonic.
A lényeg, hogy a fotelből előtte ülve kb 2-3 méterről nem élvezhető a műsor, mert kapkodni kell a fejemet, hogy befogadjam a történést. De lehet, hogy ezt is meg lehetne szokni.Én most 3 méterről nézek egy 55cm-es tévét, és ez így befogadásilag tökéletes. Nyílván az is közrejátszik benne, hogy ezt szoktam meg.

Ami még feltünű jelenség, hogy akinek lapostévéje van, szinte mindenki 16:9 arányban nézi rajta a hagyományos 4:3 adást. Torz. Őket nem zavarja, de engem baromira.

kép

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 883 hozzászólás
  • 4 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: pakk - Dátum: 2011. november 29. - 18:08

A mérethez...
Egyik rokonomnak jó nagy kb 140cm képátlójú (plazma?) tévéje van, azt hiszem talán Panasonic.
A lényeg, hogy a fotelből előtte ülve kb 2-3 méterről nem élvezhető a műsor, mert kapkodni kell a fejemet, hogy befogadjam a történést. De lehet, hogy ezt is meg lehetne szokni.Én most 3 méterről nézek egy 55cm-es tévét, és ez így befogadásilag tökéletes. Nyílván az is közrejátszik benne, hogy ezt szoktam meg.

Ami még feltünű jelenség, hogy akinek lapostévéje van, szinte mindenki 16:9 arányban nézi rajta a hagyományos 4:3 adást. Torz. Őket nem zavarja, de engem baromira.

Annyit már sikerült megtudnom, hogy van olyan, hogy automatikus képarány állítás. Ezt nem mindegyik TV tudja automatikusan. Amelyik nem, azt neked kell kézzel átváltanod a 16:9 és 4:3 között, mert különben torzít.
Én sem szeretnék szemüvegben TV-t nézni. Szerintem inkább az automatikus képarány állítást fejlesztették volna ki használhatóra és nem a 3D-s marhaságokkal kellett volna foglalkozniuk. Ahány helyen nézegettem a neten ezeket a TV-s hozzászólásokat, egy dologra lettem figyelmes. Nagyon sokan panaszkodnak az új lapos (lcd, led, plazma) TV-kre. Főleg az újakra. A néhány évesekkel úgy tűnik még nincs is annyira gond, inkább az újakkal. Mintha a TV-k 2/3-a elromlana. Az is mindegy, hogy milyen márka, egyik mocsokabb, mint a másik. A TV-knek valójában nincs gyártási helyük. Egy TV-t vagy 10 helyről hozott alkatrészekből tákolják össze. Az összetákolásuk utáni hibaellenőrzés gyakorlatilag nem létezik. Legtöbb összeszerelőben még be sem kapcsolják az összeállítás után.A sok különböző országban végeztetett bérmunka és zegzugos logisztika miatt gyakorlatilag egyik részgyártó, végösszeszerelő vagy tulajdonos sem tudja megmondani pontosan, hogy melyik alkatrész honnan való, annyi az átpapírozás és összevissza szállítgatás a folyamatban. Van olyan TV amihez pl. LenLengyelországból jön magyarországra az alkatrész (persze nem a lengyelek csinálják, de senki nem tudja, hogy Lengyelországba honnan érkezik), Magyarországon átcsomagolják és kap egy magyar feliratot, majd viszik ki Kalinyingrádba (orosz), több különböző helyről származó gagyi alkatrészből (képernyő + hangszórók + tuner + műanyag keret, stb) egy sufni színvonalú csarnokban csavarozzák össze fillérekért. Innen kerülnek tovább a TV-k az értékesítő hálózatokba. Nem akarok márkákat megnevezni, de a legnagyobbaknak tartott márkákról van szó. Volt egy kis lehetőségem belelátni a dolgokba.
Ezért van az, hogy a garancia lejártáig is több probléma van velük és a garancia lejárta után nem sokkal, gyakorlatilag ki is lehet dobni őket. Nem éri meg a javítás és nem is szívesen javítják ezeket a több hibával küzdő szarokat.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
http://www.hwsw.hu/h...samsung-lg.html

A hálózatba csatlakoztatott és bizonyos "smart" funkciókkal felruházott tévék már 2011-ben is hatalmas szeletet hasítottak ki a televíziós tortából, idén azonban az okostévék nagy éve lesz.

A szakértők szerint hatalmas robbanás előtt áll az okostévé-piac, nem csoda tehát, ha az idei Consumer Electronics Show kiállítói erre a szegmensre fókuszáltak a leginkább. Ha tavaly év elején a tabletek piacán indult cunami, idén ugyanazok a szereplők az okostévés piacra zúdították fejlesztési erőforrásaikat. A hagyományos PC-gyártók (mint a Lenovo) és a területen már jártas elektronikai gyártók egymásra licitálva mutatták be új készülékeiket, amelyektől mind a piac forradalmasítását várják.

Az érdeklődés érthető, a piackutatások szerint tavaly mintegy 62 millió okostévé talált gazdára, idén ez az szám 85 millió fölé nőhet és 2014-re meghaladja majd a 123 millió egységet is. Ennek megfelelően míg 2010-ben a tévék ötöde rendelkezett valamilyen "okos" funkcióval, ez az arány gyors ütemben fog száz százalékhoz közelíteni. Ez maga után vonja majd, hogy az internet-alapú tévézés potenciális nézőközönsége is négyzetesen növekszik majd, ami hatalmas lehetőséget jelent az ebben utazó kisebb-nagyobb szolgáltatások számára.

Google TV

A keresőóriás tévés biznisze első körben bizony kudarccal végződött, a felhasználók egyszerűen nem érezték szükségét a hozzáadott funkcióknak. A hibás marketingstratégia levét a partnerek, elsősorban a Logitech itta meg, a Google TV-alapú Revue gyártása súlyos veszteségeket okozott a cégnek. A Google azonban nem adja fel, az első iterációt a második generációs Google TV-k követik. Ezúttal a gyártópartnerek köre is bővült, első körben az LG, a Sony és a Vizio mutatott be ilyen tévéket, a Samsung pedig pár hónap múlva csatlakozik a klubhoz. A listán meglepetés nincs, a gyártók már korábban bejelentették fejlesztéseiket.

....

A google részvények szállhatnak az egekbe... telefonok, most tv-k, és jönnek a számítógépek is.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 883 hozzászólás
  • 4 köszönet
Nekem az okos telefon az nem jött be. Habár lehet, hogy az nem okostelefon kategória, mert PDA-m volt? Egy ilyen ipari hulladék volt Asus p552w:
http://www.mobilport...ol-csuszik.html
Az a százvalahány ezer forintos ár nem egy ilyen idegesítő mocskot sugallt.
Legnagyobb problémája az érintőképernyővel volt. Rendkívül kellemetlen volt a kezelése. A reklámokban amit mutatnak, hogy simán görgeted a képet és csak megérinted egy alkalmazás elindításához az mind trükkfelvétel és animáció. Kamu az egész. Vindóz mobile 6.1 volt rajt, de amikor vettem, akkor nem mondták, hogy ezen rendszeresen újra kell telepíteni a rendszert, különben jönnek elő a hibák és a belassulás mint az összes microsoftos szemétnél. Igen ám, de ennek a mocsoknak az újratelepítése nem olyan egyszerű, mint egy számítógépes op.rendszeré. Rendszeresen akadt, belassult és az érintőképernyője az kész katasztrófa volt. A rengeteg hiba és kellemetlen használat annyira kiidegelt, hogy 1 hónapja megfogtam és mérgemben kézzel meghajlítottam derékszögben.
Vettem egy 10.1-es tablet PC-t is, amin Android 2.2 van. Annak is rettenetesen kellemetlen kezelésű az érintőképernyője. Amit a TV reklámokban mutatnak az itt is csak trükk. Valójában nehezen görgethető és kellemetlen használatú a képernyő. Húzásnál nem akar menni vagy elindul egy alkalmazás, ami a húzás irányába esik. Ha alkalmazás indítanék és rábökök az ikonjára, akkor az ikon megremeg és nem indul. Ezt el lehet játszani vele rengetegszer. A procija 2x1 GHZ-es, de néha elég lassú. A videókat könnyen lejátssza, de a programoknál gyakran hibázik vagy belassul. Ezeknél a gagyiknál még hibakövetést vagy javítást sem lehet csinálni, mint egy normál PC-nél. Gyanítom, hogy ez sem öregségben fog kimúlni. Párszor már nem sok tartotta, hogy nem vágtam bele ököllel a kijelzőjébe. Nekem eddig ezek az érintőképernyős kütyük nem váltak be. Attól tartok, hogy az okos tévék is ugyanilyen használhatatlan nem kiforrott szemetek lesznek. Ezeket a technológiákat még nem lett volna szabad piacra dobni hanem fejleszteni kellett volna rajtuk nagyon sokat, hogy használhatók legyenek. Többet nem veszek sem okoskodótelefont, sem tablet PC-t.

Szerkesztve User5 által: 2012. február 17. - 09:18

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Azért az hozzátartozik, hogy érintőképernyő és érintőképernyő között nagyon nagy különbségek lehetnek.
Nekem a HTC Jade 3G-s első okostelefonom (amin WinMo 6.1 van) egy hagyományos rezisztív tapis, elég nehezen használható, kell hozzá a ceruza, mert nyomást érzékel, viszont a ZTE blade-en már capacitív tapi van, az már sokkal jobban használható, és az androidnak is megvannak a hibái, de ezeket tudomásul véve elég jó kis készülék.
Tablet fronton is van nagyon gagyi és nagyon jó kis készülék is szerintem, de a kezelés nem az oprendszertől függ, hanem az alkalmazott technológiától, amiben elég nagy már a választék...

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Egy okostv-s cikk:
http://www.mediamark..._okostevek.html

Osztom a véleményt, összeforr a tv a pc-vel, és a  játékkonzollal.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Azt nem értem, hogy mi tartott ennyi ideig? Annyira kézenfekvő ez a felhasználói igény, hogy már rég kéne ilyennek lennie.

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Gondolom alaposan ki kellett futtatni az eddigi technikát.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
http://www.origo.hu/...televiziot.html
Néhány milliméter vékony, a képe még a plazmatévéénél is szebb, viszont nem fogyaszt olyan sok áramot. Több millió forintos ára miatt egyelőre valódi luxuscikk az LCD és plazmatévék utódjául szánt OLED-televízió, amelynek első példányát működés közben Monte Carlóban mutatták meg munkatársunknak.
Az LG új tévéje mindössze négy milliméter vastag, ennél vékonyabb televízió a világon még sosem készült nagy képernyővel: falra helyezve is alig emelkedik ki, előtte állva olyan érzése van az embernek, mintha egy kifüggesztett fotó képei elevenednének meg. A készülék két- és háromdimenziós tartalom lejátszásakor egyaránt élesebb, élethűbb képet ad, mint az eddig piacon lévő társai: a különbség még a gyártó saját felsőkategóriás LCD tévéjével összevetve is szembetűnő.

Az új típusú tévé vékonysága a drágább okostelefonokból ismert OLED-képernyőnek köszönhető, ezen ugyanis az LCD-vel ellentétben nem szükséges háttérvilágítást alkalmazni, amelynek beépítése növelné a készülék vastagságát, képpontjai ugyanis a plazmatévééhez hasonlóan saját maguk bocsátanak ki fényt.
kép

Az LG OLED-tévéje 0,02 milliszekundum alatt képes frissíteni a képpontjait, ami a gyártó szerint százszor gyorsabb a hagyományos képernyők teljesítményénél, így elmosódás nélkül lehet rajta élvezni például filmek akciójeleneteit vagy egy focimeccs hajráit. Az új típusú tévé premierjén részt vevő munkatársunk benyomásai szerint az OLED-tévén a háromdimenziós hatás is jobban érzékelhető volt, bár 3D-szemüveg viselésére még ennél is szükség van.

Még ki kell forrnia a technológiának, hogy olcsó legyen

Számos előnye mellett nem véletlen, hogy eddig nem gyártottak nagyméretű OLED-kijelzővel ellátott készülékeket. Higyed Gábor, a Geeks.hu nevű technológiai portál tévékkel foglalkozó szakértője szerint az OLED-ben gondolkodó cégeknek trükközniük kell a színekkel, mert az ezekben a készülékekben használatos kék képpontok élettartama nem éri el a színes kép előállításához szükséges zöld, vörös és fehér képpontokét. A problémát különböző ügyeskedéssel, például színszűrőkkel vagy a többi pixelnél nagyobb méretű kék pontok alkalmazásával oldják meg.

OLED-tévéjének színhűségét az LG például egy négyszínű pixelnek nevezett technológiával biztosítja. Ez azt jelenti, hogy a vörös, zöld, kék alapszínekhez egy fehér alpixelt is hozzáadtak, ami a színárnyalatok és tónusok pontosságának növelését szolgálja. Hogy a megoldás mennyire stabil, és a képpontok élettartama mennyire hosszú távú, azt majd csak a készülékek tesztelése után lehet megállapítani.

Közel hárommillió forintba fog kerülni
Az LG első OLED-es tévéje várhatóan az év második felében kerül majd forgalomba Európában, közel hárommillió forintnak megfelelő áron. Mivel ennyire magas az ára, elképzelhető, hogy  Magyarországra csak jövőre fogják bevezetni a terméket - mondta az [origo]-nak Szili Krisztián, az LG marketingmenedzsere.
Nem először debütál lapostévé ilyen magas áron: korábban a LED-es LCD és a plazmatévék is luxuscikkekként jelentek meg a fogyasztói forgalomban, azonban a gyártás optimalizálásának köszönhetően ma már egy átlagos magyar család is megengedheti magának ezeket a gépeket. Várhatóan az OLED-es tévékkel is ez fog történni, pláne, hogy az LG mellett más gyártók - például a Samsung - is piacra lépnek majd ilyen készülékekkel, a Sony és a Panasonic pedig közös gyártásukban gondolkodik.
-------------------------------
Bizony-bizony... pár év, és ennek is lent lesz az ára 100-150 ezer Ft környékén.
Úgyis mondhatnám, hogy majd ez nyomja le mégjobban a 3D led tv-k árát. Az lcd meg kifut.
Szerintem.

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2012. május 24. - 18:06

Bizony-bizony... pár év, és ennek is lent lesz az ára 100-150 ezer Ft környékén.
Úgyis mondhatnám, hogy majd ez nyomja le mégjobban a 3D led tv-k árát. Az lcd meg kifut.
Szerintem.
Hát, nem volt kedvem utánakeresni, de az oled technológia szvsz jó 10 éves lehet már, és ez idő alatt nem tudták kiszűrni a kék szín hibáját, tehát nem vagyok róla meggyőződve, hogy 10 éven belül lesz ebből olcsó, mindennapi használatra is jó technológia, ami nem fakul ki 1 év alatt...

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó