Ugrás a tartalomhoz

Linux, de melyik?

- - - - -

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

Szavazás: Milyen operációs rendszert használsz? (72 felhasználó adott le szavazatot)

MI a jelenleg használt operációs rendszered? - Több esetén jelöld be mindet

1. Szavazott Windows XP (29 szavazat [27.10%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 27.10%

2. Szavazott Windows 7 (30 szavazat [28.04%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 28.04%

3. Windows 8 (12 szavazat [11.21%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 11.21%

4. Windows 9 (2 szavazat [1.87%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 1.87%

5. Szavazott Ubuntu, Kubuntu és tsai. - Lényeg, valami Ubuntu disztró (19 szavazat [17.76%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 17.76%

6. OpenSUSE (3 szavazat [2.80%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 2.80%

7. Fedora (3 szavazat [2.80%] - Megtekintés)

8. Komolyabb, hardcore Linux - Slackware és tsai (3 szavazat [2.80%] - Megtekintés)

9. Firefox (1 szavazat [0.93%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 0.93%

10. Nem tudom, vagy egyéb, mégpedig... (5 szavazat [4.67%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 4.67%

Voks A vendégek nem szavazhatnak

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Erősen elgondolkodtam Winről Linuxra való átállásra (már sokadszor) de megint nem tudom, melyiket szeressem.... Egy hete próbálgatom, letöltöttem jópár disztribet, megnéztem pár live rendszert, fel is telepítettem párat, de egyikben ez tetszik , a másikban az... a vége az lesz, hogy összerakok egy saját disztribet :D :D  (jó, majd pár év múlva ;))
Ami felhasználói szempontból tetszett, az a különféle Ubuntu verziók, az OpenSUSE, és a Fedora.... most ezek között vacilálok, aztán majd kiderül. Lehet hogy mindegyikre rászánok 1-2 hetet, és annyi idő alatt csak kiderül, melyik menyire használható a hétköznapokban....
Kinek mi a tapasztalata ? Nyomjátok, mások okulására :D

Szavazásnál kérlek azt jelöld be, amit tényleg használsz is, amit kipróbáltál pár napra, azt ne vegyük ide.... A Válaszok pedig jól megfontoltak ;)

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet
Én a Debianra szavaznék, ajánlanám, hiszen az ubuntu is debian alapú,
több lehetőség van benne,
ha meg nem szeretnéd a csomagkezelést terminálból végezni, egy
apt-get install synaptic -kal felteszed a csomagkezelő felületet.

Nekem az új ubuntu felülete nem jött be, csak szervernek használom, desktop nélkül.

kép

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Ennyire kevesen használnának linuxot? :o

Első körbe próbaképpen egy ubuntu alapú kis oprendszert raktam fel, a neve Peppermint OS  Three :)
Első körben tetszik, kis gépigényű rendszer, szinte csak egy alapot rak fel, de logikus és jól használható... megyek, nyüstölöm tovább :)
Leírás róla...

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
No, a fejlemények :D Peppermint le, most megy fel az Ubuntu....
Megfelelő tapasztalat levonva, kezdőnek nem jó a kicsi, alap disztró, mert ha nem megy valami megfelelően, nem tudja mi hiányzik.... Tetszett a peppermint, de pl. a youtube ment rajta, hangja is volt, de mp3-at nem akart lejátszani... és nem jöttem rá, hogy miért nem......

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Na, következő fejezet :D
Ubuntu felment, és persze én - ahogy illik - minden csicsát ráraktam, mert-hát tudja, és az jóóóó... Compiz, forgó kocka asztal, meg rázkódó ablakok, meg Cairo-Dock...  és jőn a felismerés, ennek kevés 2 giga RAM... basszameg, ez [email protected] mint a Win7? ......persze nem szarabb, csak az alaprendszer csicsák nélkül megelégedett 600 mega RAM-al,(kb. a Win7 is ennyibe fér el, és ez nem tlejesen alap, mert azért sokminden futott, és nem a legkisebb programok, meg ugye a Gnome ) csicsával már 1200-1300 is kevés lett neki.... Elindítva meg a Chrome-t 2-3 ablakot megnyitva, meg még esetleg a másik asztalon nyitvahagya a Syanpticot, tele is lett a RAM

Konklúzió:  Meg kell tanulni (itt is) hogy a csicsának ára van, meg kell tanulni itt is kompromiszumot találni.
Most ott tartok, hogy megnézek egy kisebb gépigényű asztalkezelőt (pl. LXDE) kicsit csicsázva (de csak mondjuk egy Cairo Dock-al), hogy hogy jövök ki rammal....

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Jelentem Ubuntu Xfce-vel szépen muzsikál, de egyenlőre a felhasználói élmény még messze nem windows mértékű a linuxon :S
Lehet hogy sokmindent megszoktam win alatt, és jól működik, de ezt az érzést még keresem linux alatt.....
Most egy ajánlásra elkezdtem letölteni a Salix OS nevezetű slackware alapú disztrót.... majd jövök mesélek róla :D

de ha érdemben nem szól hozzá senki, olyan lesz mintha blogot írnék magamnak... az meg kicsit skizofrénes .... :D

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
:)
Én nem használok linuxot.

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet
Esetleg érdemes megpróbálni a blackpanthert,
több alprojektje is van,
www.blackpanther.hu

kép

Próbálják simítani a win és a linux közti különbségeket, hátha ez jó lesz,
ha már úgyis benne vagy a tesztelésben.....

kép

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Scanman - Dátum: 2012. szeptember 11. - 19:42

Lehet hogy sokmindent megszoktam win alatt, és jól működik, de ezt az érzést még keresem linux alatt.....
Pont ezért nem váltottam még, kb 20 éve használok MS oprendszert, MS Dos 3.0 (vagy3.3) óta, majd a Win 3.11 óta Windows-t is folyamatosan, megszoktam már a hibáit, tudom, hogy mit hol találok, nagyon nincs kedvem egy új rendszer marhaságaihoz szoktatni magam...

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
kép

Állandóan fagy... télen-nyáron

;)

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Jó! :)

gyurma174

gyurma174

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 3 hozzászólás
  • 0 köszönet
Scanman remek a kis topikod tetszik.
Én most próbálom rávenni a középső fiam 12 a linux-ra és úgy néz ki hogy tetszik is neki a linux mint lisa -val kezdek nála magyar is és egyszerű is.Persze a 14 éves fiam már nem tudom rávenni mert hallgat a haverjaira a többség tudjátok a linux az "szar".

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Igen, remek... is lehetne, ha pörögne kicsit. Döglödik a parom laptopja, meghalt rajta a win particio :-D van mellé felrakva egy uhu linux, asszem megint gyurom majd kicsit, es ennek nagy lökést adhat, hogy a win8 csempeit ki nem állhatom :-D

Tapatalk 2-vel küldve az én ST25i-ről

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Bronzi, igazad van, de pont te írtad, hogy 3 parancs... Na látod, ezért mondja a kis tizenéves, hogy szar, mert fohalma sincs, hogy a mai csilivili oprendszerének az ose a DOS volt, ahol meg szintén parancsokkal kezelted a dolgaidat :-D Nekik ami nem 3d kattingatos, az már régi [email protected].. Sajnos.

Tapatalk 2-vel küldve az én ST25i-ről

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
10 hasznos linux program
http://itcafe.hu/cik...te_brasero.html

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 3 köszönet
Az egyik gépemen Blackpanther fut már második éve megelégedésemre, de van egy FreeBSD szerverem is. A FreeBSD-nek van egy PC-re fejlesztett változata is a PC.BSD. A Blackpanther telepítéskor a drivereknél először volt egy kevés problémám, de elég gyorsan megoldottam. Ajánlom másnak is ezt a rendszert.

Szerkesztve User5 által: 2013. szeptember 28. - 08:12

feketetibi

feketetibi

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 13 hozzászólás
  • 0 köszönet
windows 9 olyan egyátalán van ?

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: feketetibi - Dátum: 2013. december 26. - 18:21

8.1-ről tudok

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 3 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: feketetibi - Dátum: 2013. december 26. - 18:21

Van, de az nem MS fejlesztés, hanem egy Win 8-as. Pontosabban egy Win 8 EE, azaz Extended Edition.

tibesz

tibesz

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 11 hozzászólás
  • 1 köszönet
esetleg próbáljátok ki ezt, másfél éve barkácsolom, és azért mostanra már eléggé vállalható állapotban van:
precise-571RetroCsipeszPupRev11Hun2014Dec.iso 698.0 MB
https://mega.co.nz/#...oHG6gltgh69gIq0
Mellesleg körülnézhettek a murga linux fórumon, vagy a skami linux magyar fórumon is.
csipesz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó