Ugrás a tartalomhoz

Mobiltelefonálás interneten keresztül: VOIP/SIP

- - - - -

• Nem indíthatsz új témát
  • Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
49 replies to this topic

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Egy hiánypótló topik, amiből már amúgy is van millió a neten. :)

Én jelenleg a freevoipdeal.com -ot használom.
Lehet letölteni okostelefonos verziót, de lehet SIP-en keresztül is telefonálni vele, vagy csak a weboldalt (akár mobilon betöltve), megadni a számunkat, a hívandó számot, és máris megcsörgeti a rendszer a telókat.
Hogy ez mennyibe kerül most?
Vezetékes ingyen (a legolcsóbb feltöltéssel 120 napig).
Mobil 0.006 Euro, vagyis 1.7Ft /perc.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Na most ez a "rettenetesen sok" percdíj megduplázódott. :)

A freevoipdeal használható a mobilevoip.com segítségével is, vagy a telefonod SIP beállításával.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
CD, a másik topikból hoztam ide az idézetedet.

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2012. november 10. - 15:47

Úgy nézem,a  tesco nem csak átmenetileg adja a 10 megás netet ingyen a feltöltőshöz.
http://www.tescomobi...12-11-05_HB.pdf
http://www.tescomobi..._2012-12-01.pdf

Belenéztem az ÁSZF-be, van 5080Ft-os emeltdíjas sms is. Nem semmi. :(

1 perc beszélgetés mennyi adatforgalmat generál a freeVOIP cuccnál, amit te használsz?

Otthonról (vagy máshonnan) wifivel is megy, igaz? Mintha ezt írtad volna.
Ja és milyen a hangminőség? És van-e számkijelzés a hívottnál ha te hivsz, illetve ha téged hívnak látszik-e a hívó száma?

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Igen,. lehet aktiválni, hogy az én számomat küldje el. A hívott fél nem tudja, hogy netes vagy gsm hívás-e.
Én wifivel használom, ott kisebb a ping idő, nincs olyan csúszás mint mondjuk az Edge-t vagy 3G-t használva.
És így nem kell a netért sem fizetnem.
A hangminőség teljesen oké.
Adatforgalmat nem figyeltem mostanában, lévén wifi-n mindegy.

Idézek máshonnan:

Idézet

Az adatforgalomhoz még annyit: a Belle-en futó legújabb mobilevoipban a korábbiakhoz képest kevesebbet forgalmazó kodek van, 1 percnek le- és feltöltést együttvéve kb. 220-250kB, tehát ~4,2kB kell másodpercenként, de ez le és fel együtt, azaz akár 32kb-re korlátozott nettel is mehet problémamentesen.

Idézet

Az adat attól függ, hogy milyen codec-et használsz, [link]itt felsorolja a támogatottakat, CSipSimple-ben van G729, ez 8kbitps x 2 (le és fel) / 8 (kbyte) * 3600 (óra) = 7.2 mbyte óránként, lassított net elvileg 32 kbitps-ot tud. Callback-nél 2x-es a percdíj, de akkor csak a hívás indításához kell pár kbyte adatforgalom, ez akkor jó ha pl. szakadozik a net.

A callback dolog olyankor jó, ha szar a net, vagy csak olyan kicsi adatforgalom van, mint a tesco-s 10megabájt.
A mobilevoip progi ott a telón, a freevoideal.re beregisztrálsz vele, a neten belépsz a névvel, jelszóval, aktiváltatod a számod, feltöltöd az egyenleged ( USA címmel regisztrálva áfa nélkül tudsz feltölteni), és aztán a mobilevoip progiban a callback-et kiválasztod, akkor csak ennyi az adatforgalmad. A rendszernek elküldi a prgi a te számod, meg a hívandó fél számát, és a rendszer összeköt benneteket. Ez így kb 6Ft-ba kerül mobil-mobil között, és 3Ft mobil-vezetékes viszonylatban.
Ha wifin hívsz simán, akkor 3Ft a mobil-mobil., és ingyen van a vezetékes hívás 120 napig.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Köszi a leírást! Azt hiszem, értem :) Ez így elég csábító. Bár nem szándékoztam okostelefont venni, egyelőre még nem is veszek.

Az egy talány a számomra, hogy a 3 ill. 6 Ft/perc hogyan fedezi a kb 20 Ft/perc-es végződtetési díjat mobil irányba? És a vezetékes irányba is van pár forint végződtetési díj. Mondjuk ha működik a dolog, akkor teljesen mindegy gyakorlati szempontból. De azért érdekel, hogy hogyan lehet ez mégis?

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Passz.
Valszeg nekik nincs végződtetési díj.

Nem is kell okostelefon.
Pl a freevoipdeal.com-ról letöltöd a PC-s verziót a gépedre, regisztrálsz, aktiválsz, feltöltesz.
Ekkor lehet a PC-ről indítani a phone to phone dolgot, ekkor onnan indul a két szabadon választott telefonszám összekapcsolása (bármilyen két telefonszám, ha ingyen hívható mind a kettő, akkor ingyen lesz összekapcsolva, és ingyen lehet dumálni két telefon között).
Vagy a mobilod wap/net böngészőjével lépsz be a freevoipdealre, keresed meg a phone to phone fület (ezt utána le is könyvjelzőzheted), és oda írod be a két számot, amit a rendszer összekapcsol.
A tesco-s ingyen 10Megás adatforgalma ehhez simán elég elég.

Ha most veszel ilyen tesco simet, kettőt kapsz.
Egyszer feltöltöd őket, aztán már csak voip hívjátok egymás, meg bárkit.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Ha a PC-ről van indítva a hívás, akkor mindkét összekacsolandó telefon kicsöng? :) Vagy hogy zajlik ez? És nekem kell PC-n manuálisan beírnom az elküldendő számot, mármint hogy mi a mobilom telefonszáma, hogy lássa a hívott fél? Ha így van, akkor akármilyen telszámot be lehet írni.
Meg nem egészen értem ezt a PC-ről kezdeményezett de 2 mobilon zajló telefonálást. Hogyan ad a PC utasítást a routernek, hogy melyik eszközt kapcsolja össze? A routeren csak a saját admin felület (vagy minek hívjam) progija fut.

Még az a kérdésem, hogy a PC-nek mindig, azaz minden hívásnál bekapcsolva kell lenni? Hiszen a PC vesz részt a kapcsolódásban.

Egyre zavarosabb nekem, ahogy belemerülök így laikusként :)

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
A PC-n lévő programba írod be a telefonszámokat (bármilyet), az elküldi a voip szervernek, és az előbb felhív téged a hívott fél számával, amint felvetted, akkor elkezd kicsörögni a hívott félnél is a te számoddal. Vagy ha nem a te számodat adtad meg, hanem másét, akkor azt kapcsolja össze, és azt a számot jelzi ki a hívottnál.

Így össze lehet kapcsolni bárki bárkivel a világban. A percdíj meg mindig attól függ, hogy a két összekapcsolandó fél egyébként mennyiért hívható.

Ha nincs számítógép, csak a telód, akkor neten felmész a telód wap/net böngészőjével a freevopdealre, beírod neki a két számot, az elküldi a VOIP szervernek, és máris összekapcsolja őket. Neked csak addig tart a net forgalmad, amíg a voip szerver megkapja a kért adatokat.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Príma. Már értek mindent! Azt hiszem :)

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Van újabb 2 kérdésem :)

A beszélgetés megszakítása - mint egyébként - a piros gombbal történik? Nem számláz utána a rendszer?

A felhívni kívánt telefonszámot a mobiltelefon telefonkönyvéből be lehet hívni, vagy kézzel kell bepötyögni?

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Igen, nem számláz.
Belehet hívni.
A mobilevoip kezeli, ha SIP beállítást használsz, az is.
Ha a telód wap/net böngészójével lépsz a weboldalra, akkor ne, de a weoldalon PC-vel lehet contactokat hozzáadni, és akkor már úgy mükszik.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
GPRS kapcsolattal is üzemel ez a telefonálás?

Wifi-t csak az okostelefonok tudnak? Már egy ideje nem követem, hogy mi a helyzet mobilfronton.

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
GPRS-en meg nem okostelóval a teló böngészőjével belépve a freevoipdelra, és onnan indított phone to phone hívás megy.
Ekkor dupla a percdíj.
Ha usa címmel regisztrálsz, akkor áfa nélkül töltheted fel az egyenleged, akkor olcsóbb 1 perc. Amúgy 3.5Ft.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Köszi. Akkro ez rendes hanghívás , ha jól értem?
És ha külföldre szeretnék telefonálni az lehetséges, illetve milyen tarifája van?

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: pakk - Dátum: 2012. november 17. - 19:02

Köszi. Akkro ez rendes hanghívás , ha jól értem?
És ha külföldre szeretnék telefonálni az lehetséges, illetve milyen tarifája van?

Úgy rendes hanghívás, hogy a Voip szerver kapcsolja össze a két számot.
Ez számítógépről is működik. Bármilyen két valós telefonszámot össze tudsz vele kapcsoltatni.

A díjakat a freevoipdeal.com oldalon láthatod.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Nézzük, hogy úszod meg a legolcsóbban, ha nem beszélsz sokat vagy ha igen, és nem kell havidíj meg hűség sem.
Ugye az az alap, hogy a freevoipdeal.com-ra regisztrálunk (előtte letöltjük a telónkra a mobilevoip.com-ról az alkalmazást, és azzal regisztrálunk a freevoipdealre a telóval), amerikai címet megadva nekik (ezt már a netes freevoipdeal oldalon, azzal a névvel és jelszóval belépve, amivel a mobilevoippal beregisztráltál a freevoipdealre), hogy az áfát ne számolják fel, amikor jön az egyenleg feltöltés.
Utána....

Idézet

2012. november 30-ig 2 db Tesco Mobile sim kártya 2x500 helyett 2x250 forintért vásárolható, 2013. szeptemberig aktiválható, 2x300 forint egyenleg van rajtuk, havi 10 mbyte netet adnak hozzá, aktiválás után 3 hónapig él a kártya. Ha veszek 4 sim kártyát és nem töltöm fel őket, akkor 1 évre 1.000 forintért (havi 84 forint) van havi minimum 1.000 darab 6 forint / perc phone to phone hívásra elegendő netem, wifi közelben maradna a 3 forint / perces voip.
Ha valaki havi 3 óránál többet szeretne 3G hálózaton FVD-vel telefonálni, akkor 3 hónapra 1.590 forint a Telenor sim, 3 hónapig ingyenes a Klikk, MobileVoip megy voip tiltás ellenére is. Voip-on 6 forint helyett 3 forint a percdíj, (530-84) / 3 = havi 2 óra 48 perc 3G telefonálás után már olcsóbb ez a megoldás.

Az a tesco-s ingyen havi 10 mega net arra elég, hogy a telóra telepített Mobilevoip programmal callback hívásokat kezdeményezz. Ekkor a percdíj úgy néz ki, hogy ha vezetékest hívatsz, akkor 3Ft, ha mobilt, akkor 6Ft egy perc.
Nincs havidíj, sem hűség, sem kötelezően lebeszélendő percek.
És ez még csak úgy van számolva, hogy 3G-s mobilneten telefonálsz.
Ha tudsz WIFI-n telózni, akkor a percdíjak feleződnek, lévén nem a callback hívást kell alkalmaznod a Mobilevoipban, hanem a sima hívást használod rajta keresztül.

Akinek valami nem világos, szóljon!

ui: ez az a megoldás, amivel bármilyen mobilt vagy vezetékest fel tudsz hívni, nem keverendő a skype, fring, nimbuzz, viber progikkal !

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Azért az éves 4 db tesco SIM 4db külön telefonszámot is jelent. Szerintem a többségnek nem jó, ha 3 havonta mindig egy új számot használ.

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Az arra jó, ha 2 kártyás telód van.
Az egyik a fix kártyád, a másik egy ilyen tesco-s.
Vagy 2 telefonod van.

De ha csak 1 tesco simet is veszel, és feltöltöd a minimum 1000Ft-tal, akkor is kapsz érte havi 10MB netet 1 éven át.
Akkor van fix számod, és a mobilevoip callback opciójával 6 vagy 7 Ft-ért hívhatsz másik mobilt.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
De a hívott fél 3 havonta új telefonszámot lát. Gondolja: ez meg ki a fene ezzel a számmal?!
3 havonta lehet informálni a családtagokat, barátokat, ügyfeleket.

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Kiegészítettem a hozzászólásom.
Nem lát akkor sem 3 havonta új számot, mert azzal a számmal jelez ki, amivel te aktiváltad a freevoipdealen.. Ha közben másik sim kerül bele, akkor is.

vin07

vin07

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 2 hozzászólás
  • 0 köszönet
Sziasztok!
Én PC-ről szertnék telefonálni.
A PC-re már feltelepítettem a programot.
Így hogyan kell a regisztráció sorrendjét megtenni?

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
PC-n beregisztrálsz a progival, azzal a névvel és jelszóval lépsz be a weboldalon, feltöltöd az egyenleged, ehhez előbb ott aktiválod kell a telefonszámodat (kaphatsz sms-ben jelszót, vagy felhívnak, és bemondják angolul a kódot), és akkor bankkártyával vagy paypallal feltöltesz.

Ha egyik sem megy, akkor a hanstel.hu -n lehet banki átutalással fizetni és feltölteni több VOIP oldalra.
http://hanstel.hu/index.php

vin07

vin07

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 2 hozzászólás
  • 0 köszönet
Próbáltam a PC-n keresztül regisztrálni, de nem sikerült.
Végül a weboldalon regisztráltam.
Ezzel beléptem a PC-n és aktíváltam a telefonszámot. Küldtek SMS-t.
Most már csak fel kell tölteni.

A Tescos feltöltőkártya melyik szolgáltató telefonjába jó?
Ha olyan számot hívok, aki éppen külföldön van, akkor hogyan számolja a percdíjat?

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
A tesco-s a tescomobile-ba való.
Külföldön az illető fizet a fogadott hívásért, lévén roamingban van odakint.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Akkor elevenítsük fel újra, hogy a legolcsóbb telefonálni, bármiféle hűségidő, meg kötelező havidíj nélkül:

Szóval sokan keresnek valami flottát, mert olcsón szeretnének beszélni másokkal.
Úgy vezetékest hívni, mint mobilt. Aki a flottán belüli ingyendumáért akarja, az ne olvassa tovább.

Szóval veszel egy Tescomobil sim kártyát, vagy akár tesco mobilt is.
Az ugye alapból tartalmaz havi 10MB internet forgalmat. Ingyen.
Ez a lényeg. Meg hogy nincs havi előfizetési díj. 1000Ft-tal is feltölthető, és 1 évig jó.
A második, hogy beregisztrál az illető a freevoipdeal.com oldalra. Aktiválja a telefonszámát, és feltölti az egyenlegét. Ha USA címmel regisztrálsz, akkor nem számol 20% áfát feltöltéskor a netto értékhez. Ebben az esetben 3Ft-ra jön ki egy perc másik hazai mobil hívása, és ingyenes a vezetékes. A számlázás perc alapú.
A telefon internet/wap böngészőjébe beírod a freevoipdeal.com-t, belépsz, kiválasztod a phone to phone szolgáltatást, majd lekönyvjelzőzöd/kedvencekbe/startoldalra rakod. Így később nem kell újra beloginolni, és nem kell felesleges kilobájtokat elhasználni.
A phone to phone szolgáltatásba megadod a te telefonszámod, meg akit fel akarsz hívatni.
Ha megvagy, katt a Call now gombra.
A weboldal elküldi a szervernek a te számodat, meg a hívandót, a szerver felhív téged a hívandó fél számával, te felveszed, és azt hallod, hogy a szerver hívja a hívandót, vagyis kicsörög nála a te számod. Felveszi, és beszéltek.

Mi ebben a jó?
Az összes adatforgalom csak annyi, amíg belépsz a weboldalra a telódról, és elküldeted, hogy kit hívjon fel a szerver. Ez így a gyenge, lassú net kapcsolattal is működik, pár kilobájt az egész. Onnantól hogy visszahív a szerver, te már gsm hálózaton beszélsz a másik féllel.
Mivel itt a rendszer kapcsol össze két mobilt, így a percdíj is duplázódik, azaz 6Ft egy perc. Ha vezetékest hívsz fel akkor a te mobilhívásod 3Ft/perc, meg a vezetékes ingyenes, tehát csak 3 Ft/perc neked, ha vezetékest hívsz fel.
Nincs hűségidő, nincs kötelezően kifizetendő havidíj.
Sok külföldi ország vezetékese és mobilja is ingyen/nagyon olcsón hívható.

Akinek meg okostelója van, az meg letölti a mobilevoipot a telójára, vagy beállítja rajta a SIP beállításokat, és használhatja akár wifin, akár 3G hálón, és akkor csak a rendes percdíj van, nem a dupla. Viszont így sokkal komolyabb az adatforgalom. Erre már a tescomobil ingyen netje nem elég.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
A freevoipdeal-re regisztráltam. Még nem tudom, hogy melyik fajta fizetési mód lenne jó. Moneybookers-es számlám van, de ha arról küldöm a pénzt, ott azt hiszem, hogy látja a fogadó, hogy magyar az illető és nem az a név és cím szerepel, mint amivel regisztráltam (lévén USA címet adtam meg). Ekkor törölhetik a regisztrációt vagy rárakják a 20%-ot?
Vagy inkább a PayPal a nyerő? Neked mi vált be?

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Nem foglalkoznak vele,hogy ki tölti fel.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Ok. Na akkor most az jön, hogy meg kell adni a telefonszámomat.

For security reasons, we need to verify your phone number in order to validate your account. Please enter your phone number

És automatikusan egy USA előhívót ad meg. Itt megadhatom már a magyar telefonszámomat anélkül, hogy a +20% áfát rászámolják a fizetendő össszegre?

kép

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • 8.571 hozzászólás
  • 2 köszönet
Na nem vártam meg a válaszod, megadtam a telefonszámomat.
Amint ráböktem, már jött is egy kód sms-ben, amit be kellett írnom a jóváhagyáshoz.

A pénz is abban a másodpercben a moneybookers számlámról átkerült a freevoip-ra, amint ráböktem a gombra. Nagyon durva! :)

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ja, ha  a gyerekekkel vagyok, akkor nem érek rá neten lógni. :)

És mennyit vontak le? Áfa nélküli árat?

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó