Ugrás a tartalomhoz

Ázsiai (kínai) webshopok amik ide is postáznak

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
dealsprime.com
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
http://www.linkdelight.com/

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
http://www.malleshop.com/

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Vám és postai kérdés összesítő:
Mivel minden kínai posta be lett szarva a UPS repülőjének lezuhanásától, így most a kínai posta nem küld akkus dolgot, a hongkongi nem küld, a szingapúri meg csak 1 akkuval. De minden csomagot átvilágítanak, így iszonyat lassúság és fejetlenség lett.
A kínai webshopok keresik az egyéb megoldásokat, pl a DHL már nem csak mint expressz, hanem a Global része mint sima posta is megy, plusz svéd, német, svájci postákkal próbálkoznak.
Ezeket a vám nem is fogja meg, ha nem az eredeti érték van a csomagra írva.
A vám a sárga csomagolású szingapúri csomagokra állt rá, 27% Áfa és 1300Ft kezelési költség a várható egy tablet vagy telefon rendelésnél.

Tehát ha nem sárga  a szingapúri csomagod, vagy sárga, de EU-s postával van feladva, akkor igen kicsi az esély a lebukásra.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
http://www.chinaeshops.com/
http://lightake.com/

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• Moderátor
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2013. november 03. - 23:28

Vám és postai kérdés összesítő:
Mivel minden kínai posta be lett szarva a UPS repülőjének lezuhanásától, így most a kínai posta nem küld akkus dolgot, a hongkongi nem küld, a szingapúri meg csak 1 akkuval. De minden csomagot átvilágítanak, így iszonyat lassúság és fejetlenség lett.
A kínai webshopok keresik az egyéb megoldásokat, pl a DHL már nem csak mint expressz, hanem a Global része mint sima posta is megy, plusz svéd, német, svájci postákkal próbálkoznak.
Ezeket a vám nem is fogja meg, ha nem az eredeti érték van a csomagra írva.
A vám a sárga csomagolású szingapúri csomagokra állt rá, 27% Áfa és 1300Ft kezelési költség a várható egy tablet vagy telefon rendelésnél.

Tehát ha nem sárga  a szingapúri csomagod, vagy sárga, de EU-s postával van feladva, akkor igen kicsi az esély a lebukásra.

Na ez érdekes. Ha nincs posta, akkor megszívja sok kínai cég. Persze a vásárlónak sem jó.

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2013. november 06. - 22:39

Ránéztem a lightake-re, meglepődem, hogy a rubik kocka mennyire felkapott.

kép

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
A Rubik kocka csak itt ment ki a divatból.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Azannya!
http://index.hu/tech...yetlen_boltban/
35 milliárd jüant, vagyis 1265 milliárd forintot mutatott az Alibaba kínai online webáruház-óriás központjában az aznapi bevétel számlálója november 11-én záráskor. Ez óriási rekord az online kereskedelem történetében, összehasonlításként az amerikai Cyber Monday, ami a karácsonyi szezon előtt az online vásárlás legforgalmasabb napjának számít, tavaly az összes webes boltban összesen hozott közel 2 milliárd dolláros (440 milliárd forint) forgalmat.

November 11-et az utóbbi évtizedek kínai popkultúrájában a szinglik napjaként tartják számon, egyfajta anti-Valentin-napként, amit féktelen partizással ünnepelnek. Az Alibaba, az ország (és egy ideje már a világ) legnagyobb online kereskedőcége erre az alkalomra építette rá a maga óriási akciókkal és árengedményekkel megtűzdelt online bevásárlónapját. A tavalyi hasonló akció 3 milliárd dolláros forgalmat hozott, ekkor előzte meg először az Alibaba egymaga a teljes amerikai online kereskedelmet. Idén ezt a forgalmat sikerült majdnem megduplázni.

A kínaiak egy blogbejegyzésben részleteket is elárultak az elképesztő napról, néhány érdekesség:
  • Az éjféli nyitás után 55 másodperc alatt érte el a befolyó bevétel a 100 millió jüant (3,6 milliárd forint), négy perc kellett ahhoz, hogy ugyanezt az összeget elérje a mobilkészülékektől leadott rendelések értéke
  • Hajnali egyre jött be egymilliárd jüannyi megrendelés mobilról, ami a tavalyi teljes napi mobilos forgalomnak felel meg
  • Reggel 8 óra 42-kor érte el az Alibaba aznapi bevétele a tavalyi amerikai Cyber Monday teljes forgalmát
  • Délután egykor megvolt a tavalyi november 11-i rekord összege
  • Elképesztően népszerűen voltak a fehérneműk, bébiételek és pelenkák, a reggel fél 11-kor kiadott adatok szerint kétmillió, félmillió, illetve 66 millió fogyott belőlük, és akkor még hátra volt a nap nagyja
  • A legnagyobb forgalmat bonyolító termékkategória a mobiltelefonoké volt
  • A nap végi teljes forgalom csak hajszálnyival marad el az Alibaba 2009-es teljes éves bevételétől
Az Alibaba jövőre készül a tőzsdei bevezetésre, szakértők a cég értékét 100 milliárd dollárra taksálják.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
http://www.elijahstore.com/

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
obostore.com

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Akkor az ismertebbeket egyben:
minideal, antelife, geekbuying, tmallbox, tinydeal, banggood, focalprice, buysku, everbuying, ahappydeal, dx, etotalk, to2c, buyincoins, ttmalls, vopmart, spemall, tmart, lightinthebox, coolicool, 1949deal, malleshop, dealsprime, lightake, cellphonemic, mcbub, pandawill, dinodirect, tomtop, priceangels, coolseason, lenteen, comebuy, magicbazaar
illetve eladói piac
aliexpress.com

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Ebay változások:
The timeline for opening an eBay Money Back Guarantee case will change from 45 days from payment date to no later than 30 days after actual (or latest estimated) delivery date. This timeline change will give all buyers, domestic and international, the same amount of time after actually receiving or expecting to receive their item, to get protection for their purchase with the eBay Money Back Guarantee.

• The timeline for buyers and sellers to appeal an eBay Money Back Guarantee case from the day it is closed will change from 45 days, to 30 days.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
http://www.nttexpress.com/

elnézést!
SCAM site!

Csak kamu a paypal logó!
nttexpress is a fake scam site!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
http://www.minitake.com/

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
http://www.minimallbox.com/

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Még 16 óra van az akcióból...
http://www.antelife....g-festival.html

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
A Pandawill webshopja, videón... az látszik, hogy nem fűtenek...
https://www.youtube....h?v=MVc1am5GQxg

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Újra összefoglalva:
vickmall , gizchina , minideal, to2c, antelife, honorbuy , merimobiles , minitake, minimallbox, gearbest geekbuying, tmallbox, tinydeal, banggood, focalprice, buysku, everbuying, ahappydeal, dx, etotalk,  buyincoins, vopmart, spemall, tmart, lightinthebox, coolicool, 1949deal, malleshop, dealsprime, lightake, cellphonemic, mcbub, pandawill, dinodirect, tomtop, priceangels, coolseason, lenteen, comebuy, magicbazaar, en.jd.com , hongkongeek , orientdeal , oppomart
illetve eladói piac
aliexpress.com , dhgate.com
--

Európai raktárral (EU Warehouse) rendelkező webshopok, a linkek az EU-s raktárra mutatnak. Csak az van az EU-s raktárban, amik a linkeken vannak telefonok, és nem Out of stock.
gizchina , Flossmall , Coolicool ,  to2c , antelife , merimobiles , comebuy , banggood , geekbuying , efox shop , honorbuy , minideal , grossoshop.net/ , vickmall

Csak EU raktáras webshop:
xiaomiforsale.com/ - itt utánvéttel is vásárolhatsz! 1-3 nap és kezedben a  telefon!

A tinydeal és a merimobiles oldalakon van euro shipping, ami vám és adómentes postázás Kínából.. Persze a postai díj jelentős.

Figyelem!
Az aliexpressen sok a kamu eladó!!!

- nulla értékelése  van ( csak a pénzed kell neki, ezért nagyon olcsón ad mindent)
- sok értékelés van, de csak olcsó vackokból, a drágább cuccok értékelése rossz ( lenyúlja a pénzt, vagy nem küld semmit, vagy hamisítványt - a kínaiak a kínai telefont is hamisítják!)

- soha sehol ne fizess Western Union átutalással, mert akkor nem véd semmi, nem látod újra  a pénzed sosem, ha átvernek!

Megbízhatónak számító aliexpresses eladó, akik hazai Áfa mentesen küldi el a telefont/tabletet:
http://www.aliexpres...m/store/1153179  (de csak ha DHL postával rendelsz!!)

és egy új, szintén hazai Áfa mentesen küld, ha a seller's shipping method-ot választod  a postánál:
http://www.aliexpres...m/store/1189521

Szerkesztve CineDOG által: 2015. augusztus 20. - 22:46
Frissítve!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
A tmart.com-nak van USA meg UK raktára is. Ez utóbbi drágább, de ugye a vámon nem akad, és pár nap alatt meg kell jönnie a cuccnak.
Persze nem minden termék van az angol raktárban.

A hongkongeek.com meg azt mondja, hogy ha megfognak a vámon, akkor ő azt visszatéríti paypalon. És lehet akár dhl postát is választani.

Érdemes lehet náluk is körbenézni.

ferke0116

ferke0116

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 6 hozzászólás
  • 0 köszönet
Sziasztok!
Hong Kong rendelésemmel kapcsoaltban szeretnék tőletek tanácsot kérni. E-bay-n rendeltem telefont onnan,igazoló mail is fura volt, fedex és hk post egyvelegével. És mire dispatched státuszt kaptam ott swiss post szerepelt..ez volt csüt délután azóta a tarcking number áll csak áll....semmi info csak az rajta standard packing..
swiss oldalán néztem ott fel se ismeri a számot..kezd egy kicsit dühíteni..tudok valamit tenni? vagy majd idővel megindul az info róla?! köszi!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Na most ha gyorspostával rendelted, de szingapúri csigával adta fel, már nyithatod a vitát az ebayen.
Ha eleve standard shipping volt a postázásnál, akkor nyugodtan malmozz, baromi lassú móka lesz. (2-4 hét csak a postázás+ 2 hét a hazai vámon).
Ha még 1 hét után sem él a tracking number, mehet az ebay reklamáció.

ferke0116

ferke0116

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 6 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2014. június 16. - 12:44

Na most ha gyorspostával rendelted, de szingapúri csigával adta fel, már nyithatod a vitát az ebayen.
Ha eleve standard shipping volt a postázásnál, akkor nyugodtan malmozz, baromi lassú móka lesz. (2-4 hét csak a postázás+ 2 hét a hazai vámon).
Ha még 1 hét után sem él a tracking number, mehet az ebay reklamáció.

Köszi,egy biztos így utóbb ledöbbentem hogy szimpla standard csomagra felszámolt annyit mintha dhl hozná..az e-bay infoban szó nem volt swiss post-ról. ott fedexről írogatott és hk post-ról..ezzel nem is foglalkoznék csak nekem idegen az a móka hogy elvileg már lassan két munkanapja ott a csomi a swissnél és kötve hiszem hogy nem frissítik pont azok ..írtam nekik mailt nézzenek utána egyáltalán valós tracket kaptam e vagy hasára ütött és beírt valamit.akkor hét naptári napra nyugodtan nyissak reklamációt e-bay felé? megkapja az tuti.
az átlagos postázása ennek az eladónak 2-3 hét eladásokból csekkolva.
köszi!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Linkeled amit vettél?
Úgy lehet okosabb leszek.
A lassú postáknál napokat áll a csomag, mire történik valami. Ugyanis a kínai nem tudja pont Kínában feladni, odaadja egy futárnak, az viszi Szingapúrba vagy Hong Kongba, és ezeken a helyeken vannak a nemzetközi posták (holland, maláj, belga, német, svájci, svéd), amikkel neked kézbesül.

ferke0116

ferke0116

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 6 hozzászólás
  • 0 köszönet
http://www.ebay.com/...=item51bef3e1db
ilyen volt amit rendeltem.gondolom ezért kombinálta a téjékoztatóban ami itt is van..
köszi!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Shipping: $18.00 (approx. 4,077.93 HUF) Economy Int'l Shipping
Ez sima posta. Megkérte az árát, az biztos.
Telefont  vettél? Vigyázz, ezek mindent nagyon hamisítanak. Külsős programokkal lehet csak lebuktatni.

ferke0116

ferke0116

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 6 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2014. június 16. - 16:27

Shipping: $18.00 (approx. 4,077.93 HUF) Economy Int'l Shipping
Ez sima posta. Megkérte az árát, az biztos.
Telefont  vettél? Vigyázz, ezek mindent nagyon hamisítanak. Külsős programokkal lehet csak lebuktatni.
Igen ez az és ugyanilyen telót rendeltem..meg egy kissé most már én is szívom a fogam..remélem nem egy koppincs telót küld el,az lenne még durva minden tetejére.
csak azt nem tudom hogy a frászba nem lehet látni a track mozgását,mondjuk láttam egy spanyol feedbacket ott azt írta a vevő megkapta csak épp a track nem volt jó..

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Pár napot várni kell még.

ferke0116

ferke0116

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 6 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2014. június 16. - 18:00

Pár napot várni kell még.
Persze mikor belengettem neki a claimot most kuss van nem reagál..komolyan bevések neki egy akkora negatívat jövő héten hogy csak csörög..és még türelmetlen se vagyok hisz napokat vártam arra valami történjen..nézem a swiss post oldalát ahol ha nem tévedek azt írták pár óra alatt frissítik a track infót...azért múlt hét csüt óta eltelt 5!!!! nap.....

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
5 nap még nem extra. Mondjuk lehet hogy nincs nekik, olyankor szoktak alvó trackingokat osztogatni.

ferke0116

ferke0116

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 6 hozzászólás
  • 0 köszönet
Ma megtört a jég végre náluk és ki tudja hogyan elindult végre Szingapúrból csodák csodájára..igaz 14-28 munkanapot írt..de ez sajna bele volt kalkulálva..egyébként sűrű elnézés közepette felajánlotta legközelebb ad kedvezményt igaz nem tudom tőle akarok e máskor rendelni..és kértem ha erre sor kerül eszébe ne jusson ilyen csigával küldeni...:)
És azzal érvelt rengeteg a rendelésük,vicces volt olvasni mivel volt aki nem tudom hova kérte de jó ha 3-4 napot várt a telójára... [icon_e_surprised.gif]
Alvó track..ne már...ez betyár. egy biztos ritka nála az elégedetlen ügyfél és majd valamikor július közepén kezembe is kapom a magyar királyi postától pici telót.. [sm_fz.gif]

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó