Ugrás a tartalomhoz

Vatera - átbaszások

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Nem igazán szoktam Vaterázni. De érdekesnek találom az ott zajló dolgokat, beépítet, és nem beépített embereket.

Mielőtt másokat idéznék, egy saját eset:
Eladásra kínáltam valamit. Frissen regisztrált júzer megnyerte a licitet. De mivel a vaterára bejegyzett email címem nem használom, olvasni sem szoktam a postafiókot. Na meg el is felejtettem, hogy a kéthetes licit mikor jár le. 3-4 nap késéssel láttam meg, hogy van egy nyertes. Az már osztotta is rám a negatív értékelését, hogy átbaszom, meg kamu licit, meg nem vezsem fel vele a kapcsolatot.
Na felvettem. Kiderült, hogy a csóka 20000Ft-al olcsóbban akarja megvenni a megnyert terméket. Nyilván nem adtam el neki olcsóbban. Írtam róla én is egy negatív értékelést, de őt ez nem zavarta. Nekem meg ott maradt az ő idegbeteg értékelése.

De most jöjjenek komolyabb esetek:
[lnk]http://index.hu/tech...intos_mercedes/[/lnk]
Vasárnap technikai hiba miatt élesedett a Vatera online aukciós oldal a napokban legnépszerűbb tétele, egy ötvenezer forintért elvihető Mercedes. A nyertes visszaadta az autót, ami kedden újra gazdára talált. Az ügy kínos a Vaterának, de legalább nem beépített ember vitte el a kocsit.

Hamar kiderült , hogy a bosszújáról a Twitteren szorgalmasan tudósító  Vera nem létezik, a Vatera reklámkampánya az egész. Az állítólagos férj cuccai viszont nagyon is léteztek, így a Mercedes is – a Belsőség  meg is írta, milyen jó üzlet egy szerencsés klikkelésért és ötvenezer forintért hozzájutni egy ilyen autóhoz.

Korai öröm
Vatera Vera húzta pár hétig az idegeket, aztán november 8-án vasárnap este egyszer csak megnyílt a licitálás az autóra. Egy tygger77 nicknevű felhasználó másodperceken belül lecsapott, és a Twitteren is világgá kürtölte: „ÉN NYERTEM A VATERÁS MERCIT!!! JUHÉÉÉÉÉ!”. Aztán a következő órákban furcsa dolgok történtek. Miután tygger77 kiörülte magát, megszűnt a Twitter-profilja, Vatera Vera twitjeiből pedig eltűnt a következő twit: „Egy kicsit elszámoltam, ezer bocsánat mindenkitől, és egyben köszönet a gáláns és nagyvonalú nyertesnek”. Közben a Mercedes státusza újra nyitottra váltott, és Vera 10-én keddre hirdetett licitálást. Aznap rendben meg is történt az aukció, egy nemlmlm nicknevű felhasználó vihette el az autót.

A neten már másnap megjelent [4] az első blogbejegyzés, ami egyrészt előásta a net bugyraiból tygger77 Twitter-oldalát és Vatera Vera törölt twitjét, majd feltette a kérdés: lehet, hogy tygger 77 a Vatera embere volt és az aukciós oldal saját embere nyerte az autót? Egy másik összeesküvés-elmélet szerint annyi történt, hogy a Vatera kampányába hiba csúszott, és túl korán, véletlenül élesedett vasárnap a keddre tervezett aukció.

Tovább színezi az ügyet, hogy tygger77 a twitteroldalán K. Dávidként hirdette magát, és a netezők találtak is egy K. Dávidot, aki ráadásul tygger a bevált nickneve, de ő azt állítja a saját twitteroldalán, hogy semmi köze az ügyhöz. Azt pedig olvasóink jelezték nekünk, hogy a Mercedes alatt captchát kellett megadni, holott a Vaterán egyébként nem használnak captchákat.
....

[lnk]http://tamponteve.blog.hu/[/lnk]
itt is van pár eset.
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

Vendég__

Vendég__
  • Vendég
  • köszönet
Hány éves vagy királyfi?
Te még mindig hiszel a mesékben?
Hát persze, hogy reklám kampány volt!!!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Naná hogy a Vera reklám volt. Csak elcseszett, a saját szabályaikat áthágó.

Vendég__

Vendég__
  • Vendég
  • köszönet
sziasztok! én soha többet nem veszek semmit a vaterán és atesz veszensem ! volt hogx lebetegedetem közöltem az eladóval fertőző beteg vagyok alakásból kise léphetek licit után két napal már hisztizet kaptam a negativot érdekes 3 eladó tudot várni 1 hetet és meg érteték! a másik eladó 2-4 hét helyet  10.dik hétre cirkusz árán küldte a csomagot de nem én hisztiztem neki ha nem a vatera nekem mert nem fizetet jutalékot az elado nekik! egy másik eladó meg olyan analfabéta volt,hogy nem tud lemérni 46 centimétert sajnos igy kaptam olyan csizmát amit cipészel javithatam mégse hisztiztem neki!vannak korrektek ,de sajnos az egész egy rohadt lehúzzós banda inkább a lómisoknál vásárolok azt kapom legalább amit látok és nem rinyálnak nekem még házhoz is szálitják ha több mindent veszek!üdv. monic.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Sok a köcsög ott is, akárcsak bármilyen bizniszben.

Vendég__

Vendég__
  • Vendég
  • köszönet
nem akartam írni de gondoltam még is írok. Próbáljatok olyantól vásárolni akinek sok értékelése van valszeg nem fog átbaszni . Aztán, ha licitálsz akkor gondolom érdekel a termék, ezért licitálsz .ne az eladótól várd el hogy ő keresgéljen hogy légyszi nyertél nem vennéd át esetleg.  :)  sok puha pöcsű licitálgat szorakozásból csak azért mert felelőtlen és tönkre bassza más nehezen szerzett pozítív értékléseit.  Valamikor a kezdeteben jól működött a vatera most nyerészkedő, arogáns fenyegető, lett, valahol megértem de azért megvan a véleményem róluk.   [hulyebanan2.gif]

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
A vatera is olyan, mint az emberek. Vannak köcsögök, férgek, de normális, rendesek is.

Vendég__

Vendég__
  • Vendég
  • köszönet

Dátum: CineDOG

A vatera is olyan, mint az emberek. Vannak köcsögök, férgek, de normális, rendesek is.

igen ,ebben is 1értek veled

Árpy

Árpy

дrπ

• Adminisztrátor
  • 6.799 hozzászólás
  • 0 köszönet
[lnk]http://homar.blog.hu...nem_penzbehajto[/lnk]

Érdekes, hogy minden nagyobb cégnek a Creditexpress a partnere.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Nem semmik a hozzászólások sem.

Vendég__

Vendég__
  • Vendég
  • köszönet
Én is ettem már meg a Vaterás kefét, de az esetek döntő többségében normálisak az eladók. Az ominózus eset is azért volt, mert én voltam a gyógyegér. Olyannál licitáltam egy telefonra, akinek még értékelése sem volt. De a rensőrség már keresi... ;-)

Árpy

Árpy

дrπ

• Adminisztrátor
  • 6.799 hozzászólás
  • 0 köszönet
Pénzed?

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Valamikor én is sok mindent eladtam a Vaterán, meg vásárolgattam is. Egyszer vertek át. Egy hibás Sony Ericsson T230-asra licitáltam, amit meg is ynertem. Annak rendje és módja szerint e-mailben letárgyaltuk, hogy postán elküldi, én meg küldöm az árát rózsaszín csekken, hogy kevesebb legyen a postaköltség. Pénzt utaltam, amit vissza is jelzett, hogy megkapta. Azt írta, hogy postázza a telefont. Én vártam türelemmel, zaklattam a postát minden nap, hogy nem jött-e csomag. De semmi. AZtán a fickónak írtam, de válasz semmi nem volt. Teltek a napok,  ahetek, újabb levelet küldtem, válasz arra sem volt. Aztán oylan másfél hónap után, talán a harmadik, vagy negyedik levelemre jött válasz, hogy elnézést kér, autóbaleset érte és kórházban volt eddig, azért nem tudott válaszolni. Én megértettem, még én hülye, elnézést is kértem tőle a leveleim hangvételéért. Ígérte, hétfőn postázza a telefont. Én megint türelmesen várakoztam pár napig, de csak nem akart jönni az a telefon. Újabb levelet írtam, kérdezvén, hogy postázta-e, vagy még nem. Azt írta, hogy már elküldte. Újabb pár nap várakozás, csomag nincs. Ismét levél, amire 1-2 nap múlva válaszolt. Akkor már azt hazudta, hogy másnap postázza. Én visszaírtam neki, hogy pár napja meg már azt írta, hogy elküldte. akkor hogy lehet, hogy még másnap akarja postára tenni. Erre  a levelemre, illtve még néhányra már semmi reagálás nem volt. a Tranzakció értékeléséhez 1-2 hétel később azt írta, hogy Sikeres, az ügylet létrejött. Hát ja, a részéről igen, mert a pénzt megkapta. Én viszont leírtam az eseméyneket, persze erősen rövidíteni kellett, mert eléggé korlátozva volt a beírási lehetőség az értékeléshez. Én negatív értékelést adtam neki. 2006 áprilisa óta nem készült róla értékelés. A Jatekos9 névvel van regisztrálva. Kerülje el mindenki. Bőven van negatív értékelése.
Egy másik esetben pedig kicsit furcs aeset történt. Eladtam egy Unitra orsós magnót. Volt ami hibás azt 250 Ft-ért adtam el, ami működött, azt 600-ért. Egy hibátlan példányt adtam el egy illetőnek, gondosan becsomagolva postáztam. Pozitív értékelés is megtörtént mindkét részről. Aztán úgy hozta a sors, hogy körülbelül 1 évvel később ennek a fickónak a felesége (marosne) ismét vásárolt tőlem egy könyvet. A kapcsolatfelvételi levelezésben egyben reklamált is, hogy egy rossz magnót sóztam rá, ezért kárpótoljam és a leütött terméket ingyen küldjem el neki. Hát persze, én meg olyan hülye vagyok. A levélben fenyegetőzött, hogy ha nem küldök ingyen, akkor negatív értékelést fog készíteni ez utóbbi ügyletről. Én meg írtam neki:
1. A terméket megkapta, gondolom ki is próbálta, mert különben nem adott volna pozitív értékelést. Én itthon kipróbáltam, működött.
2. Nem majdnem 1 év után kellett volna reklamálni, hanem akkor. BIzonyítsa be, hogy a hiba már nálam is fennállt.
3. Ha hibás, akkor küldje vissza a saját postaköltségére és a vételárat megtérítem.
Nem volt hajlandó visszaküldeni (a postaköltség egyébként többe került volna). Ekkor már látszott a levelein, hogy elbizonytalanodott, de visszakozni nem tudott. Ráadásul megírtam neki, hogy úgy próbáljon negatív értékelést adni, hogy én meg kitergeetek mindent. Akkor majd meglátjukl, kinek adnak igazat. Majdnem egy év után reklamál és egy másik ügyletet akar negatív értékeléssel ellátni. DE mivel jóindulatú vagyok, felajánlottam neki egyetlen leehtőséget: A választott termék árát kifizeti, a postaköltséget magamra vállalom és szépen pozitív értékelést készítünk egymásnak.
Most néztem pontosan utána a dátumoknak. Szóval a magnót 2004 március 29-én postáztam nekik, a könyvet meg 2005 április 6-án. Tehát kereken egy évvel később. Mai napig meg vannak a feladóvevények, szállítók. Szóval aki csőbe akar húzni utólag is, fel kell kötnie a gatyát, mert nem dobok ki semmit, mindenből bizonyíték lehet.

Vendég__

Vendég__
  • Vendég
  • köszönet
Sokan mondják, hogy a Vatera/Ebay helyeken csak olyan eladótól vásárolj, akinek sok és jó minősítése van, de ez is lehet csapda! Lebonyolít pár apró bizniszt, hogy jó legyen a minősítése és máris sokan megbíznak benne. Szóval tényleg oda kell figyelni, kitől és mit vásárolsz. A gyanúsan olcsó dolgok is veszélyesek lehetnek...

Vendég__

Vendég__
  • Vendég
  • köszönet

Dátum: zoff76

Sokan mondják, hogy a Vatera/Ebay helyeken csak olyan eladótól vásárolj, akinek sok és jó minősítése van, de ez is lehet csapda! Lebonyolít pár apró bizniszt, hogy jó legyen a minősítése és máris sokan megbíznak benne. Szóval tényleg oda kell figyelni, kitől és mit vásárolsz. A gyanúsan olcsó dolgok is veszélyesek lehetnek...

én kínaiaktól nem nagyon vásárolok az ebayen. illetve megnézem azt is a feedbackben, hogy miket adtak el. ha van már jó pár olyan, amit én szeretnék venni, akkor meg lehet próbálni (helikoptert így vettem).

Árpy

Árpy

дrπ

• Adminisztrátor
  • 6.799 hozzászólás
  • 0 köszönet
Milliókkal károsította meg ügyfeleit a Vaterán egy csaló

A pinkbaby16 nevű felhasználó a bolti árnál 20-40 százalékkal olcsóbban kínálta a külföldről behozott telefonokat. Több tucatnyian rendeltek tőle, ő viszont egy ideje nem szállít. A panaszkodóknak visszaküldte a pénzt, ha pozitív visszajelzést adtak róla.

A gyanú szerint többmillió forintnyi kárt okozott az ügyfeleinek az a vaterás felhasználó, aki hetek óta nem szállítja le a tőle az online piactéren keresztül megrendelt telefonokat. Az egyik, panaszával az Indexhez forduló károsult egy Nokia E52-típusú telefonra adott le megrendelést június 22-én. A pinkbaby16 nevű felhasználó 32500 Ft-ért vállalta a kártyafüggetlen, azaz bármelyik mobilhálózatban használható készülék beszerzését külföldről. Idehaza boltban, hálózatfüggő és feltöltőkártyás kiszerelésben körülbelül 40 ezer Ft-ért kapható a készülék, a kártyafüggetlen ennél jóval drágább

A Vaterán az adásvétel résztvevői több szempont szerint egymást értékelik: számít az áru minősége, a szállítási és fizetési pontosság. Pinkbaby16 értékelése a megrendelés feladásakor nagyon jó volt, körülbelül 90 pozitív visszajelzésre jutott két negatív. Csakhogy a kifizetett telefon szállítása késett, és az eladó a megadott telefonon elérhetetlennek bizonyult.

Közben gyorsan nőni kezdett a negatív visszajelzések száma, a pórul járt felhasználó pedig ráakadt a Vaterán egy fórumra [1], ahol pinkbaby16 ügyfelei írták le a tapasztalataikat: valamennyiüket ugyanúgy verte át, szerda délutánig 40-en jelezték a fórumon a kárukat. Sokan 50-60 ezer Ft-os, de volt aki ennél is drágább telefonra adott megrendelést és utalta el a pénzt, így okkal feltételezhető, hogy a csalás milliós nagyságrendű.

A fórumon több, pozitív visszajelzést adó felhasználó is elismerte, hogy miután nem szállított, pinkbaby16 csak úgy volt hajlandó visszaadni a pénzt, ha előbb pozitívan minősítik az oldalon.

Pinkbaby16 vaterás státusza jelenleg inaktív. A kikapcsolás normális esetben a felhasználó kérésére történik, de gond esetén a szolgáltató maga is felfüggesztheti a felhasználó hozzáférését.

A cég az Index panaszosának (a rendszer belső üzenetküldő szolgáltatásán keresztül) azt válaszolta, hogy ha csoportos feljelentést kíván tenni, gyűjtse össze a panaszosok adatait, és az adminisztrátorok továbbítják a nekik szóló üzenetet. A Vatera abban azonban nem segít, hogy maga listázza ki a potenciális károsultakat.

Az Index információi szerint a pórul jártak többsége még bízik benne, hogy hozzájut a pénzéhez vagy a telefonjához. Néhányan szerdán rákerestek a Vaterán megadott névre és elérték Pinkbaby16-ot (ez az Indexnek csütörtökön már nem sikerült), aki szerintük nem tagadott semmit, és azzal magyarázta a történteket, hogy a kollégája/párja lelépett a telefonokkal és a pénzzel. Állítólag a jövő héten tudja visszafizetni a pénzeket.

Mivel ezt nem mindenki érezte elég megnyugtatónak, többen rendőrségi feljelentés tettek. A Veszprémi Rendőrkapitányság sajtóügyeletese megerősítette, hogy szerdán valóban érkezett hozzájuk feljelentés az ügyben, és nyomozás indult.

A cikk megjelenését követően a Vatera közleményt juttatott el az Indexhez. Eszerint a rutin szűrőeljárás keretében először június 26-án észlelték, hogy a szóban forgó felhasználó visszaélhet a kereskedésével. Pinkbaby16-ot ekkor felfüggesztették és adategyeztetésre szólították fel, melynek nem tett eleget, ezért végleg kizárták.

A Vatera szerint Pinkbaby16 károsultjai ezt követően kezdtek jelentkezni a Vatera fórumain/ügyfélszolgálatán. Ezután az összes érintett felhasználó választ és tájékoztatást kapott a lehetséges megoldásokról.  Az adatvédelmi jogszabályok miatt a Vatera a felhasználók adatait magánszemélyeknek nem, csak az eljáró hatóságnak adhatja ki.

A Vatera a tájékoztatás szerint minden szükséges segítséget megad a károsultaknak, és a nyomozó hatóságokkal is együttműködik. Eközben a cég "protokolleljárása is folyamatban van": ez azt jelenti, hogy ha a felhasználó a felszólításoknak nem tesz eleget, a Vatera maga fog feljelentéssel élni.
Nem egyedi eset

A Veszprémi Rendőrkapitányság tájékoztatása szerint egyre több bejelentést kapnak online csalások ügyében, van olyan hét amikor több feljelentés is érkezik. A megrendelők vagy nem kapnak semmit, vagy a kiszemelt márkás termék helyett bóvli van a csomagban.

Jelenleg egy "komoly" nyomozás zajlik: a héten házkutatást tartottak egy Bács-Kiskun megyei telepen, ahol több bóvlitermék került elő. Az eladó márkás órákat és öveket kínált a Vaterán, helyettük azonban filléres hamisítványokat küldött. Az ügyben csalás miatt nyomoz a rendőrség.

Misterke

Misterke

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 6 hozzászólás
  • 0 köszönet
Ha valaki vásárol a Vaterán illetve a teszveszen, olvassa el az eladó leírását a termékismertetőnél, így később nem lehet vita. Van aki csak személyesen adja át a terméket és te hiába nyerted meg és postáztatni szeretnéd, nem fogja és negatívot is fog adni. Ha pedig te adsz el valamit, te is írd le, hogy milyen feltételekkel adsz el így a potenciális vásárló is tisztában lesz a dolgokkal és így lecsökkented a vita lehetőségét. Amúgy a szabályzatuk kimondja, hogy a kapcsolatfelvételre 1 hét, az adás-vétel lebonyolítására pedig 2 hét áll rendelkezésre. Ha egy hétig nem jelentkezik a másik fél, írsz neki egy felszólító levelet, melynek a másolatát elküldöd a vaterára, így ezzel tudod bizonyítani, hogy te mindent elkövettél az üzlet megkötésére. Amennyiben bosszúnegatívot kapsz, ez alapján kérheted a törlést. Kezdő illetve alacsony pontszámos illetővel vigyázni kell, mert licitál és nem jelentkezik, majd két hét múlva újrahirdeted és lehet közben más is elvitte volna. Azt nagyon szeretem, amit feljebb is olvastam, hogy beteg voltam, elfelejtettem, nyaraltam stb. Ha elutazok, még írhatok az illetőnek egy email-t, hogy bocsi csak ekkor érek haza, licit lejárta előtt pedig hagyhatok neki üzenetet a terméknél, így nem lesz ideges mert szóltam neki. Ha beteg vagyok, pedig biztosan van valaki aki megírja helyettem ezt a levelet, amennyiben megtörtént az adás-vétel pedig kiküldik a címét számát stb. így fel is hívhatom. Az pedig nálam nagyon sántít, hogy licitálok valamire és elfelejtem, hogy mikor jár le! Ha valaki szeretne valamit megvásárolni, szerintem alig várja a licit végét, hogy lejárjon, ő nyerje stb.
Szóval mielőtt mást megkiabálunk, legyünk tisztába a szabályokkal, nézzünk magunkba és azt várjuk el a másiktól amit magunk is adunk. Senki ne felejtse el, hogy ezeket az oldalakat mi alakítjuk ki és élvezzük a lehetőségeit, mi felhasználók!!

További szép napot!
Misterke

PSP

PSP

HJÁ

• Moderátor
  • 1.611 hozzászólás
  • 0 köszönet
Tegnap érkezett meg elsőbbségivel a pontosan két hete leütött termék külföldről, szépen becsomagolva hogy véletlen se legyen baja, stb..
Ezen kívül vettem még két terméket is két különböző eladótól, ebből kettőnek 40-50 között voltak az értékelései, az utolsónak én voltam a 7. értékelő, volt neki egy semleges, és ennyi. Mind a három cuccot rendben megkaptam, és csakis annyit tettem, hogy olvasgattam miket kérdeznek, hogy és mit válaszol rájuk az eladó, és természetesen hány százalékos pozitív értékelése van (néha pedig tényleg érdemes megnézni hogy miket is adott el, és mennyire volt az a termék értékes). Olvastam már sok ilyen vaterás "rémhírt", de reméljük azért nincs olyan sok csaló, bár mai napig van egy-két kétes hirdetés... Tehát én eddig szerencsével jártam, kívánok mindenkinek ugyanilyen tapasztalatokat. :)

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
A panaszfal.hu oldalon is sok érdekes dolgot írnak, ezzel is meg mással kapcsolatban.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Most kivételesen nem a jűzer vágja át és nyúlja le pénzzel dologról írok, hanem ahogy a vatera beleszarik a dolgokba...
Vannak a vateraboltok. A vaterabolt.hu oldalon. Kiválasztom mondjuk a Praktikeroutletet.
Ott lesz bal oldalon egy szép Keresés praktikeroutlet termékei között nevű kereső.
Mindegy mit írsz be, vagy Túl sok találat. Kérjük adjon meg több keresési feltételt! , vagy néha ugyanarra talál is valamit, vagy kidob a vatera oldalára találat nélkül, a keresett szó meg megcsonkítva ott a keresőjében.

És ez hónapok óta így megy. Nem tudom mi lehet az a túl sok találat, ha mondjuk az általa árult fűnyírókat akarom kilistáztatni. Vagy benzines fűnyírókat.
3hete írtam nekik emailt ez ügyben, mert már nem bírtam nézni, hogy nem lehet keresni a praktikeroutlet termékei között, azóta rajta vannak a technikusok... aha.

filu_1964

filu_1964

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 34 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2010. november 22. - 22:21

Most kivételesen nem a jűzer vágja át és nyúlja le pénzzel dologról írok, hanem ahogy a vatera beleszarik a dolgokba...
Vannak a vateraboltok. A vaterabolt.hu oldalon. Kiválasztom mondjuk a Praktikeroutletet.
Ott lesz bal oldalon egy szép Keresés praktikeroutlet termékei között nevű kereső.
Mindegy mit írsz be, vagy Túl sok találat. Kérjük adjon meg több keresési feltételt! , vagy néha ugyanarra talál is valamit, vagy kidob a vatera oldalára találat nélkül, a keresett szó meg megcsonkítva ott a keresőjében.

És ez hónapok óta így megy. Nem tudom mi lehet az a túl sok találat, ha mondjuk az általa árult fűnyírókat akarom kilistáztatni. Vagy benzines fűnyírókat.
3hete írtam nekik emailt ez ügyben, mert már nem bírtam nézni, hogy nem lehet keresni a praktikeroutlet termékei között, azóta rajta vannak a technikusok... aha.

Én egyszer vásároltam a Teszveszben,szerencsére minden rendben volt,befizettem a rózsszín csekket,és egy hét múlva megkaptam az árút,de azért el kell mondjam,sok hasznos dolgot olvastam itt, tehát vigyázni kell,és mindenhol,nem csak az interneten,tele van a világ haszonlesőkkel,meg csalókkal,azt vágját át akit lehet,SAJNOS! Üdv!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
http://www.kisalfold..._csalo/2191906/
Hatvankilenc károsultja van annak csalási ügynek, amelyben egy törökszentmiklósi lakos az interneten kedvező áron kínált eladásra mobiltelefonokat és más elektronikai cikkeket, a vevők azonban hiába küldték el a vételárat, az árut nem kapták meg - közölte a rendőrség csütörtökön az MTI-vel.

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Ehhez azért bátorság kell. Nem csak becsengetek egy öreghez és lehúzom, azt legfeljebb csak egy semmit sem érő fantomképet tudnak csinálni, hanem itt számlaszám, telefonszám is kell. Ezek alapján sokkal könnyebb elkapni valakit.
De az is érdekes, hogy 69 adásvétel és másfél milla kellett ahhoz, hogy leállítsák. Ahhoz pár hétnek szerintem el kellett telni, hogy összejöjjön annyi vásárlás. Az első néhány lehúzás után meg azért csak szaporodott a negatív értékelés, amit a későbbi vásárlók is láthattak. De lehet, hogy cirka 1-2 hét alatt csinálta az egészet, a vevők meg csak vártak.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Valahol olvastam olyat is, hogy az átverős fasz eladó megfenyegette a jóhiszemű vevőt, hogy ha nem ad róla jó értékelést, nem adja vissza a pénzét.

gabchee

gabchee

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 30 hozzászólás
  • 0 köszönet
Én már több éve vaterázok,de még eddig semmi negatívat nem tudok mondani róla.Vásárlás előtt megnézem mennyi,és milyen értékelése van.30 fölött mehet a bolt.Alatta kétszer is meggondolom,hogy vegyek-e tőle valamit.Eddig bejött [icon_thumright.gif] [icon_thumright.gif]

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Na de azt a 30-at is el kell érni.
Ezek szerint tőlem sem vennél.

Nekem egy negatívom van.
Árultam egy klímát eladásra vaterán, meg expresszen. Az expresszen azt a klímás céget adtam meg, ahol a klímám volt.
Ám a leendő vevő mindenáron alkudni akart a félárból is. De nem tudta az elérhetőségem, én meg megüzentem neki, nem engedek. A vetarán is megtalált, ott tudta hogy a nevemmel, email címemmel hírdetem. Gyorsan leütötte a licitet.
Aztán mivel én ezt nem vettem észre, mert azt a mélemet nem nézem csak hetente, meg épp telefonszámot is cseréltem, így ki volt akadva, és gyorsan nyomott nekem egy full negatívot. Mire észrevettem, leveleztem vele, kiderült, hogy szarik a licitre, csak az elérhetőségem kellett neki, hogy alkudjon. Én meg nem adtam neki olcsóbban, mert egy féreg. Licit áron nem vette meg, mert nem is érdekelte.

Szóval ilyen is van.

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Te is nyomtál rá egy negatvíot? Ha már licitáron nem vitte el, simán jogos lett volna, sőt, még a te negatívodat is vitatottá tette volna... mondjuk én sem nagyon vaterázok van 6 pozitív értékelésem...eddig semmi bajom nem volt, remélem így is marad :)

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Nyomtam rá, naná.

PSP

PSP

HJÁ

• Moderátor
  • 1.611 hozzászólás
  • 0 köszönet
Holnap átveszem a médiaállványom, meg lesz a negyedik (reméljük mindkettőnk részéről pozitív) értékelés. Most ne mondd gabchee, hogyha én eladnék valamit, akkor te nem vennéd meg, mert csak 4db értékelésem lenne. :)
A mostani három eladóból kettőnél úgy vettem, hogy 4-5 eladott cucca volt, mégsem volt velük gond. Igaz, én személyesen szeretem ezeket általában lebonyolítani, ahol nem igazán tudnának lehúzni. A holnapi állványt elhozatja az eladó a szomszédaival, hozzájuk elfér ez a nem kicsi, és nem könnyű dolog. Én kifizetem még a benzinköltséget pluszban, szerintem korrekt (és jelenleg csak 7 értékelése van gabchee![icon_jokercolor.gif]).

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Figyeltem egy ideje az egy napos egyforintos termékeit. Jó sokat le is húzott.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó