Ugrás a tartalomhoz

0690 619 940 /0690 619940

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Szexoldalt is és warezt spammolnak ezzel az emeltdíjas számmal.
Vagy nem írnak árat, vagy a reálist.
Az emeltdíjas sms ára 2000Ft.

Szintén nem tanácsolom, hogy használja bárki is.

"Money for nothing"
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

repetro

repetro

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 49 hozzászólás
  • 0 köszönet
hasonlóval buktam be a netmaffián is... aztán küldött nekem ajándék plusz bónusz csekket a pannon!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Na igen.
Akik a legerősebben spammolnak, reklámoznak mindenfele, azok a fizetős oldalak. Pláne ha kamu oldalak, és csak a pénzt szedik be.

Namost a warez lényege, az ingyenesség. Mert vagy megveszed a szoftvert, vagy illegálisan ingyen szerzed meg.
De hogy kicsit fizetsz érte... hülyeség. Aki eladja neked, az úgyis illegálisan ingyen szerezte meg.

Árpy

Árpy

дrπ

• Adminisztrátor
  • 6.799 hozzászólás
  • 0 köszönet

Dátum: repetro

hasonlóval buktam be a netmaffián is... aztán küldött nekem ajándék plusz bónusz csekket a pannon!
Mesélj!

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Ma megnéztem a freemailes posatfiókom spam mappáját...
Üdvözöljük !

(1) Új küldeményed érkezett, nézd meg a csomag tartalmát!

Küldemény sorszám: atx638
Küldemény státusza: Érvényes
Átvehető: 2011.10.31.-ig
Feladó: HappyPresent.Ltd
Vírus ellenőrzés: Nem fertőzött

Átveheted ezen a személyes címen: http://szelveny-atx638.gu.ma/

Üdvözlettel:
F.Futár szolgálat

----------------------------------------------------
Az oldal ide dob át:
http://vybirat.ru/ma.../ajandekcsomag/

a vybrat.ru valami orosz képviselő honlapja lehet, szépen feltörték.
Ez fogadott:
[attachment=5537:vybrat.ru.jpg]

Természetes bármit választasz. bármilyen választ adsz, akkor is jók a válaszok, és nyertes vagy:
[attachment=5538:vybrat2.jpg]

És máris küldheted a 2000Ft-os sms-t...
[attachment=5539:vybrat3.jpg]

Ja és nézzük csak az apróbetűs részt....

*  Ez  egy egyszeri díjazású szolgáltatás: mely igénybe vétele után korlátlan mobil alkalmazás , csengöhang, háttérkép, letöltést biztosít ön számára.  Egyszeri díjas szolgáltatás,amely 1 hétig tart, feliratkozásod után azonnal indul. A feliratkozásod véglegessé válik, amint azt megkapjuka regisztrációs sms ként. A szolgáltatás költsége: küldött smsenként  2000 Ft (bruttó)  További információért keresd fel mobilszolgáltatódat. Ha a jelen akció keretében igényled a szolgáltatást, akkor esélyessé válsz a nyereményre. Az akció 2011.09.01-töl 2011.09.30 ig tart. . A felhasználó által küldött (kimenö) sms-ek esetében a vezeték nélküli szolgáltató emeltdíjas üzenetekre vonatkozó díjszabása alkalmazandó.Alsó korhatár 18 év, a számla fizetöjének engedélyével. Az MTMEDIA  SMS szolgáltatások magyar eljárási szabályzata szerint müködik.email címünk: [email protected] A felnött tartalmunkat kizárólag 18éven felüliek vehetik igénybe ! A szolgáltatás megrendelése egyben az általános feltételek elfogadását jelenti. A hibásan megírt sms-eket nem áll módunkban visszatéríteni. Ügyfélszolgálat telefonszáma:(36)13714820A játékban  való részvételhez a kulcsszó pontos elküldése szükséges!
Átalános szerzödési feltételek   Különleges szerzödési feltételek  Adatvédelmi szabályzat  Szerzöi jogi szabályzat

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Nos, akkor feltárom a helyzetet, hogy hogyan is áll ez. Ilyen nyereményjátékos spamek miatt is tettem feljelentést. Eredmény a következő: Nem illetékes senki. Megállapította kedvenc hatóságom, hogy spamnek minősül. Ezt eddig uis tudtuk. Magyar nyelvű, így Magyarország területére szánt reklám e-mail. Megállapították, hogy a "játékot" szervező cég bejegyzett székhelye külföldön van. (Máltán) Velük szemben a magyar hatóságoknak eljárási joguk nincs, de továbbították a bejelntést a Közép.magyarországi NAV-hoz. Szeptember 28-án jött levél tőlük. Leírják, hogy  atörvényben meghatározott szerencse és nyereményjátékok lebonyolításához a NAV Szerencsejáték-felügyeleti Főosztály engedélye szükséges. A szóban forgó nyereményjáték is az engedélyköteles játékok közé tartozik. A hatóságot engedlykérelemmel nem keresték meg, engedélyt nem adtak ki. A fenti játék Magyarország területén történő lebonyolítása illegális, de külföldi szervezőről lévén szó, az Europe Entertainment LTD-vel szemben hatósági eljárás lefolyttatására joghatóság hiányában az állami adóhatóságnak nincs lehetősége.
Magyarul: Ha külföldről szerveznek egy játékot, akkor senki sem illetékes, folyhat az átverés nyugodtan. Az sem számít, hogy az emeltdíjas SMS díját valaki felmarkolja és az sem érdekel senkit, hogy egyáltalán adózott-e belőle. Még csak szúrópróbaszerűen sem csinálnak vizsgálatot.
Másik móka a warez, emeltdíjas számon. A helyzet hasonló, annyiban hogy igazán senki sem tesz semmit. A kérelmem alapján lefgolytatott vizsgálat alapján megállapították, hogy a küldött spameket az IP-k alapján Komlóról, Almásfüzitőről és Gyuláról küldték. Természetesen mindhárom fél tagadta, hogy ők küldték volna. Volt köztük egy idős házaspár, akik azt nyilatkozták, hogy egy rtöbb mint 10 éves gépük van, csak alapismeretekjkel rendelkeznek. A leveleiket is több hét késéssel nézik meg. Magyraán nem minden nap használják. (mondjuk akkor minek a netre előfizetni) Azt is elmondták, hogy a netet wifi routeren keresztül veszik igénybe, tudomásuk szerint jelszóval védetten. Azt is felajánlották, hogy szakember nézze át a gépet és állapítsák meg, hogy vétlenek. Gondolom tűzfal és vírusirtót sem használnak, így aztán zombi számítógépként annyi szart küldenek szét, amennyit scak elbír a sévszélesség. Rövidre fogva, mert 6 oldal a határozat, mivel a feladók nem küldhették a spameket (nem értem végülis), visszatértek az emeltdíjas számhoz, hogy ki bérli. A számot a Dimoco kft aggregátorként adta tovább a Monster media KFT-nek közvetítő szolgáltatónak. Ezek után ezt a kft-t kérte fel a hatóság nyilatkozattételre. Mivel a hirdető/közzétevő személyének felderítése nem vezettt eredményre, a közvetítő felelősségét vizsgálták. A hirdető/közzétevő személyének felkutatását a közvetítő nyilatkozattételének elmaradása (magyarán a Monster Media kft baszott válaszolni a hatóság megkeresésére) miatt következett be, így ők is felelősséggel tartoznak. Megvizsgálták, a közvetítőnek nem volt elektronikus hirdetéssel kapcsolatos jogsértés miatti elmarasztalása, ezért a hatóság büntetés kiszabását mellőzte, egyben megtiltotta a jogsértő tevékenység további folytatását. Az eljárási illeték megfizetésére kötelezték őket, ami jogerőre emelkedés után 15 napon belül kell a számlámra megfizetniük.
Szerintem nem fogják megfizetni, de akkor baszogatom őket tovább, sőt a további warezes spamok miatt i feljelentést teszek. Akkor viszont már visszaesőnek minősülnek és garantált lesza  pénzbüntetés is. Hozzáteszem, ezt az ügyet még még április 11-én indítottam. Elképzelhető, hogy van még folyamatban warezos jellegű kérelmem, úgyhogy lehet, hogy mégiscsak rábasznak. Egyébként június 3-án jött az utolsó warezes spam. Most a nyereményesek vannak elterjedve, de nem értem, az emeltdíjas szám alapján miért nem oindulnak el. Ezekből viszont van egy halom. Ha esetleg vizsgálnák és ugyanennél a kft-nél kötnének ki, ráfázhatnak. Szóval zajlik az élet. Már én magam sem tudom hány ügy van folymatban, függőben, de talán 4-5.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 103 köszönet
Ez mindenképp gáz.
Bárki átverheti a tagot emeltdíjas sms-el, semmi sem történik. :(

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
A Monster Media kft ma utalta a 2200 Ft-ot. :)

Balumaci

Balumaci

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 6 hozzászólás
  • 0 köszönet
Sorry

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó