Ugrás a tartalomhoz

Körlevelek

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 101 köszönet
Minden évben kijut pár körlevél, ami tuti kamu, de sokan mint a hülyegyerek, küldik is tovább.
Az sem baj, ha két évvel ezelőtt is küldték...

Ilyeneket várok ide.

Nyitásnak egy cikk:
http://hvg.hu/itthon..._mira.aspx?s=hk
Egy interneten terjedő levél szerint eltűnt egy négyéves kislány egy budapesti óvodából. A lány képe nem szerepelt a rendőrség honlapjának körözési oldalán, ezért megkerestük az illetékes kapitányságokat. Kiderült: nem egy lány tűnt el, hanem kettő, de nem ismeretlen tettes vitte el őket, hanem az apjuk.

"Kérek mindenkit, hogy minél több helyre küldjétek el ennek a kislánynak a fényképét. Múlt héten csütörtökön egy 30 év körüli férfi hozta el az egyik bp-i Óvodából, ismeretlen helyre távozott vele. Mira 4 éves. Lányom barátnőjének kis keresztlánya. Köszönöm segítségeteket" - állt a levélben, ami napok óta terjed blogokban, fórumokban, körlevelekben és a közösségi oldalakon. Sehol nem szerepelt azonban cím vagy telefonszám, ahová az információkat várták volna.

Ezt követően elindultunk a levelek összetett címlistája alapján, de a legtöbb címzettől csak annyit tudtunk meg, hogy a levelet ők is csak kapták és továbbították. Aztán az egyik korai feladó azt válaszolta, hogy „a keresés már tárgytalan. A kislánynak szombaton volt a temetése. Kérem, segítsen nekem abban, hogy lekerüljön a keresési portálról”. A hölgy elmondta azt is, hogy „lánya barátnőjének kis keresztlányáról” van szó, és ő maga segített plakátozni és terjeszteni a hírt. Elmondása szerint „a rendőrség mindent megtett, rekordidő alatt megtalálta (6 nap), de a kislány már halott volt”.

E különös fordulat után újra megkerestük a rendőrséget. Érdeklődésünkre a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóosztályán elmondták, hogy tavaly december elején indult el a közigazgatási eljárás a négyéves Mira eltűnése miatt, de az ügy teljesen másról szól, mint ami az interneten terjedő levelekben szerepel. Közölték, hogy részletes felvilágosítást a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságtól kaphatunk, mivel hozzájuk tartozik a Kiskőrösi Rendőrkapitányság, ahol „kiskorú elhelyezésének megváltoztatása miatt nyomoznak”.

A történteket a megyei szóvivő, Nyikos Tamás tette érthetővé. Tavaly december 2-án egy II. kerületi óvodából egy férfi magával vitte két lányát: a négyéves Mirát és a hatéves Milénát. Mivel a gyermekeket a bíróság a szülők válása után az anyánál helyezte el, az apának a bíróság által előírt három nap eltelte után vissza kellett volna vinni az anyának a lányokat. Miután ezt nem tette meg, a nő december 7-én feljelentést tett a kiskőrösi kapitányságon. A 43 éves férfi ellen elfogatóparancsot adtunk ki, a lányok feltehetően vele vannak – közölte Nyikos Tamás, hozzátéve: most zajlik az apa ismert lakhelyének és tartózkodási helyének az ellenőrzése. Úgy tudjuk, egy jómódú férfiról van szó, így anyagilag nem jelenthet számára gondot az, hogy fedezze a lányaival való bujkálás költségeit.

jimi128

jimi128

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 18 hozzászólás
  • 0 köszönet
Láttam már ilyet, de nekem mindig vírus-figyelmeztetést, és hasonlókat küldözgetnek.
Szeretem őket, nem tudom, hihetek-e nekik!

Ezt pár napja kaptam.

Idézet

SÜRGŐS!!!
Tegnap jelentették be az Austria 3! rádióban. Kérlek adjátok tovább ezt
a hírt barátaitoknak, családotoknak, és ismerőseiteknek:
Legyetek elővigyázatosak és a következő napokban ne nyissatok meg
egyetlen e-mailt Ref. vagy meghívó = Einladung (az eredeti németül van
- a fordító megjegyzése), függetlenül a feladójától, bárki legyen is az.
Egy olyan vírusról van szó, amely egy olimpiai fáklyát gyújt és
tönkreteszi az egész merevlemezt. A vírust elküldheti egy ismerősötök
akinek a levelezőlistáján vagytok. Ezért arra kérjük, hogy sürgösséggel
küldjétek tovább ezt az üzenetet.

Jobb 25 -ször megkapni ezt az üzenetet mint egyszer megnyitni a vírusos
levelet.

Ha mégis valakitől levél érkezik ref. vagy EINLADUNG csatolással ne
nyissátok meg a levelet és AZONNAL KAPCSOLJÁTOK KI A SZÁMÍTÓGÉPET!

Ez idáig a valaha a CNN által jelentett legveszélyesebb vírus. Ezt az új
vírust január 29-én fedezte fel az Mc Afee és a Microsoft az eddigi
legveszélyesebb vírusnak minősítette. A vírus megtámadja és tönkreteszi
a merevlemez ZERO ZÓNÁJÁT ( a lemez középső részét ) amely tartalmazza a
számítógép létfontosságú adatait.

Kérem továbbítsátok sürgősen ezt a figyelmeztetést!

-

Vendég__

Vendég__
  • Vendég
  • köszönet
természetesen faszság.

aki küld egy fényképet (nem photoshop) arról, hogy olimpia fáklya vagy micsoda ég a winchesterben, az kap tőlem mondjuk 20 db sport szeletet!!!

a rádióadó neve egyébként OE3.

a merevlemez zero vagy milyen zónája a számítógép milyen létfontosságú adatait tartalmazza? ott van a BIOS, vagy mi? ez új nekem...

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 101 köszönet
Megint életre kapott:

" figKuti Erika r. szds.:

Megyei kollégámtól kaptam a figyelmeztetést.
Kérem, küldjétek tovább minél több ismerősötöknek.

Figyelem... fontos!!!

A hétvégén az én telefonomra is érkezett egy +39.....-es hívás, de nem vettem észre, és mivel Olaszországra tippeltem, és senkit nem ismerek, aki most ott lenne, nem hívtam vissza. Szóval ez tényleg létezik. A T-Mobile megerősítette a hírt, kérlek, olvassátok el figyelmesen!

Február 5.-én a Belgrádban megtartott Hitelcsalások megelőzésére vonatkozó Fórumon, Marija Kusity, a fórum elnöke és a Raiffeisen bank dolgozója a következő értesítést közölte: "Engedjék meg, hogy felhívjam figyelmüket egy újfajta bűncselekményre."

Európában már több ilyen történt, sajnos hozzánk is eljött. A bűncselekmény folyamata a következő: a mobiltelefon kijelzőjén megjelenik egy nem fogadott hívás. Erre az értesítésre sor kerülhet anélkül is, hogy a telefon megcsörrenjen. A mobiltelefon-tulajdonos, miután megnézte, hogy milyen számról van szó, és ha a hívószámok a következők: +39., +390., +391., +392., +393., +394., (ebben a konkrét esetben +393193260045 +393193260045 szám volt), és mindjárt kitörli a számot, abban az esetben további következménye nem lesz, de ha felhívja ezt a számot, a bűnözők áldozatává válik.

A konkrét esetben a mobiltelefon tulajdonosa jelentkezett az említett számra, és ezzel az egy hívással több mint 2.000 EURO-s költsége keletkezett. Ugyanis ha jelentkezünk ezekre a számokra, nincs lehetőség rá, hogy megszakítsuk a vonalat, s óriási költségek keletkezhetnek a telefonszámlánkon."

A Belügyminisztériumtól kapott információk szerint már több ilyen eset történt nálunk is. Megkérem Önt, hogy ezen esetek megelőzése érdekben, minél több emberhez juttassa el ezt az információt.

MSN veszély! Átverés! Vigyázzatok!

Aki a Windows Live Messenger-t használja az msn-hez, a lap alján időnként megjelenik egy IQ-teszt. Ez egy nagy átverés!!!!!

Ha rákattintasz és megcsinálod a feladatot, a telefonszámodat fogja kérni "a válasz" megküldéséhez. Ha itt megadod a számodat, és a tovább gombra kattintasz, kapsz egy sms-t. Ebben a pillanatban 1.080,- forintot (Ezernyolcvan forintot) levonnak a kártyádról, előfizetésedről! Innen kezdve az IQ-tesztről már szó sincs, hanem tagja lettél a "dada klubnak", és ami a legszörnyűbb: HETENTE le fog vonni újabb 1.080,- forintokat a rendszer, egészen addig, amíg ki nem lépsz a dadából, de kilépni sem egyszerű, mert a honlapon nincs ilyen opció, hanem egy telefon-automatát hívogathatsz munkaidőben.

Szóval ez a jelenlegi egyik LEGNAGYOBB CSALÁS, amely kimondottan a diákságot célozza!

Kedves Ismerősök!

Szeretnénk felhívni figyelmeteket arra, hogy megjelent egy kalóztelefonszám, amely a következő számjegyekkel kezdődik: +4478... Ne vegyétek fel a telefont, ha ilyen számról van hívásotok, és ne hívjátok vissza, mert alkalmanként ez kb. 20.000 HUF-os költséget is jelenthet.

Annyi furcsaság van a dologban, hogy nagyon korán - kb. 3-4 csörgés után - lerakják a telefont. A telefonhívások főleg este történnek!

Tájékoztassatok mindenkit, aki mobiltelefonnal rendelkezik!

Köszönöm a segítséget:
Kuti Erika r. szds.
bűnmegelőzési főelőadó "

Aki ismeri a mobilozást, nevet rajta. A gyanútlan meg beszopja, és terjeszti.
Itt mégtöbb ilyen és hasonló hoax olvasható: http://index.hu/tech/hoax/

hunpusi

hunpusi

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 1 hozzászólás
  • 0 köszönet
körlevélt nem szabad tovább küldeni, spam címet gyüjtenek így a spam botok.

de van egy körlevél, ami tényleg az igazat mondja, és valós, nem átverés:
http://m.blog.hu/ku/...ert2/LOFASZ.jpg

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 101 köszönet
:)
Már terjed jó ideje a neten az is. :)
Csatolt fájl  lofasz.jpg   76,07K   5 Letöltések:
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

Árpy

Árpy

дrπ

• Adminisztrátor
  • 6.799 hozzászólás
  • 0 köszönet
Fw: Fw: Figyelmeztetés!!!

Fw: Fw: Fw: Fw: Fw: olvasd

-------------------
> > > > > > Figyelem!
> > > > > > Ha egy személy - a neve Simon Ashton (
> > > > > > [email protected]
> > > > > > ) küld emailt neked, ne nyisd ki az üzenetet.
> Töröld
> > > ki,
> > > > > > mert ő egy
> > > > > > Hacker!
> > > > > > Mond el mindenkinek, aki az email listádon
> szerepel,
> > > > mert
> > > > > ha
> > > > > > közülük valamelyik felveszi a listájára, akkor a
> > > tiedre
> > > > is
> > > > > > felkerül
> > > > > > majd. Ez a Hacker meg tudja találni a te computer
> > > > > azonosító
> > > > > > címedet
> > > > > > és ellenőrzés alá veheti az emailedet.
> > > > > > Ez az információ közvetlenül a Microsoft és
> > Norton-tól
> > > > > > származik
> > > > > > és mindenkit érint, aki a Yahoo, Hotmail, Aol...
> > > > > internetet
> > > > > > használ.
> > > > > > Küld el mindenkinek, aki Internet-t használ.
> Lehet,
> > > hogy
> > > > > > kapsz egy
> > > > > > ártalmatlannak tűnő
> > > > > > emailt `Mail Server Report´ , ha kinyitod a
> > következő
> > > > > > üzenet jön
> > > > > > fel a képernyődre :
> > > > > > "It´s too late now, your life is no longer
> > > > > > beautiful" - "Már túl késő, az életed többé nem
> lesz
> > > > > > szép..."
> > > > > > Folyamatosan elveszítesz mindent, ami a
> komputereden
> > > van
> > > > > és
> > > > > > az a
> > > > > > személy, akitől ezt az emailt kaptad birtokolni
> > fogja
> > > a
> > > > > > nevedet,
> > > > > > emailedet és jelszavadat.
> > > > > > Ez a vírus szombat délután óta van a hálón és az
> Aol
> > > már
> > > > > > igazolta a
> > > > > > jelenlétét és egyik anti-virus szoftware sem tudja
> > > > > > ártalmatlanítani.
> > > > > > A vírus készítője "élet ura"-nak nevezi magát.
> > > > > > Küld el ezt figyelmeztetést mindenkinek, hogy ők
> is
> > > > tovább
> > > > > > küldhessék azonnal!.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 101 köszönet
És mindig akad olyan hülye, aki ezt elhiszi.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 101 köszönet
Kaptem egy levelet a bionettől, hogy most valami akciós utazásokon vehetek részt, meg élvezhetem az anyagi szabadságot, ha elmegyek egy gyűlésre ekkor meg akkor, és keressem xy csoportvezetőt.

Visszaírtam, hogy nem kéne spammolni.
Erre ő:

Bocsánat! nem annak szántam de szorit a határidő.

Elnézést kérek mégegyszer!

---------------------------------

Mi közöm nekem, hogy neki x darabszámú érdeklődőt kell produkálnia a bionetnél, különben kirúgják? vagy nem lesz premium? , és emiatt neki spammolnia kell?

Marha.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.432 hozzászólás
  • 101 köszönet
Hogy kerültem fel erre a listára nem tudom, de mindig van egy Isten barma hülye, aki beszopja, és kényszert érez, hogy továbbküldje...

Drága Barátaim!

Elnézést mindenkitől,ha levelemmel zavarok,de úgy gondoltam ezt kötelességünk megtenni, ha már másként nem segíthetünk.Beteg kisbaba kéri a segítséget!!! Hello! Kérlek benneteket,hogy küldjétek tovább!!!                               Ha kitörlöd, neked nincs szíved.

Én egy 29 éves apuka vagyok.Nekem és a feleségemnek gyönyörű életünk volt.Hála Istennek van egy gyermekünk is! Nemrég az orvosok daganatot fedeztek fel a kicsi agyában és a testében. Az egyetlen út,hogy megmentsük a műtét.Sajnos nincs elég pénzünk rá. Az AOL és a ZDNET beleegyezett hogy segít nekünk. Az egyetlen út,hogy segítsenek az, hogy elküldöm neked ezt az e-mailt és te tovább küldöd. Az AOL nyomon követi ezt a levelet és számolja hogy hány ember kapta meg. Minden ember aki megnyitja ezt az e-mailt és tovább küldi emberenként 32 Ft-ot szerez nekünk!
Kérlek segítsetek!!! Köszönjük!!!

Maroti Szabolcs 8200 Veszprém Móricz zs.u3.

Kérlek, tedd meg! Tegyük meg mi is!
Küldd el az összes ismerősödnek!

Köszönöm!

Ajánlott olvasmány még:

http://hvg.hu/Tudoma...tes_atveres#rss

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó