Ugrás a tartalomhoz

Olcsó mobiltelefonálás interneten keresztül.

- - - - -

• Nem indíthatsz új témát
  • Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
58 replies to this topic

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Frissített hozzászólás, az árak ma még biztosan érvényesek (2015.10.14):

1.,
bluemobile.hu
100 mega net: 490Ft/hó
1 giga net: 1290Ft/hó
3 giga net: 2490Ft/hó
500 megás bővítés: 690Ft
Percdíj 33Ft mindenfele. De ez most nem érdekes.

2.,
olcsomobilhivas.hu
Másodperc alapon 3Ft a vezetékes, 12Ft másik mobil, de vannak kuponok, amikkel feltöltéskor a kifizetendő összeg kevesebb lesz. Így a percdíjak is kevesebbe kerülnek.

3.,
stuntcalls.com
Perc alapon 80 fillér a vezetékes, 4Ft a hazai mobilok hívása.

A 2-3-as pontok VOIP telefonálások, azaz a mobilneteden telefonálsz, előre fel kell tölteni az egyenleged, és azt tudod akár évek alatt is lebeszélni. A mobilevoip alkalmazást kell hozzá letölteni a telefonra, és a regisztrált névvel meg jelszóval bejelentkezve mehet a telefonálás.

Ezért mondtam, hogy a 33Ft-os bluemobil percdíj nem érdekes, az érdekes, hogy akár mobilneten, akár wifi neten is tudsz vele telefonálni. Auchan/Tesco/MM/OTP, előbb a telód webböngészőjéből csatlakozol a netre, ahol a cégek feltételeit kell elfogadnod, utána már a mobilevoip is tud csatakozni a wifi-s netre. Otthon meg nyilván alapból megy. Ekkor elég lehet a 100 megás 490Ft-os net is, ha nem kell másra.
Tehát a havi fix költséged csak 490Ft!

Ha nagyobb net kell, és nem engedik a voipot/skype/viber stb, akkor meg kell egy vpn-es progi a telódra, mondjuk Hot Spot Shield, és az szépen elrejti a szolgáltató elöl, hogy te mit is csinálsz a kifizetett adatforgalmaddal.

Tehát bluemobile esetében havi 2490Ft-ért kapsz 3 giga netet, amit arra használsz így fel, amire csak akarsz. Bárkit felhívhatsz vagy másodperc alapú számlázással, vagy perc alapon de jóval olcsóbban, vagy ha a másik telóján/gépén is ott a skype, viber, akkor mehet a videotelefonálás is.

Sokan már így csináljuk. Sőt a családom is.
Igaz mi Telekomos 4G neten, mert az jobb lefedettségben, és kevésbé terheltek a cellák, mint 3G-n.

Szerkesztve CineDOG által: 2015. október 14. - 21:33
Szerkesztve!

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
http://itcafe.hu/hir...one-nal_is.html

Áprilistól a Vodafone mobilnetjén is mehet a VOIP. A telekomnál most is megy.

Jelenleg okostelefonok közt a Viber a legjobb, okostelefonról butatelefonra, vagy vezetékes telefonra meg a voipblazer.com a legolcsóbb.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Melyik ingyenes voip alkalmazás mennyi adatforgalmat eszik, 1 perc telefonálás alatt... itt a teszt!
http://www.androidau...parison-598541/
kép

A Skype elég durván nyomja. :(

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.959 hozzászólás
  • 0 köszönet
AZért valószínűleg a hangminőség között is van különbség. Délután én is voip-on keresztül hívtalak 3G-s hálózatról. :) Az egyik Neophone-os számomat konfiguráltam be. Ahogy észrevettem, a CSIPsimple is olyan 6-700 kb/s adatforgalmat generál. Most megnéztem, eddig 5,42 Mb-ot evett a program. Visszaemlékezve olyan 6-7 percat beszéltem így, egy része wifiről ment.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Lehet hogy van, de kodek függő minden. A viber pl elég jó hangminőséget tud.
De a kodek miatt lehet hogy a kakaotalk is tesztelve lesz.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Most menő VOIP telefonálások:
voipblazer.com
voipyo.com
olcsomobilhivas.hu
ezekkel bárki felhívható, vezetékes számok is.

Okostelefonok közötti ingyenes telefonálás:
Viber, Whatsapp, skype, googletalk

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
A SIPGO androidos alkalmazáson az olcsomobilhivas.hu megy, akik szintén voipinfocenter partnerek, és azzal még nem volt gondom. Nem tudom milyen kodekkel nyomul ez az alkalmazás, de hibátlan eddig. Jó a hangminőség úgy nálam, mint a hívott félnél.

Aki használni akarja a SIPGO-t olcsomobilhivas vagy beecalls regisztrációval, annak a voipinfocenter.com oldalon kell belépnie.Ott láthatóak a SIP beállítások, amit a SIPGO-ban meg kell adni. Olcsomobilhivas regisztrációval így: felhasználóneved*olcsomobilhivas.hu a név, a jelszó meg az olcsomobilhivasos jelszavad. Ha beléptél, akkor ott elég sok minden látható, beállítható a hívószám kijelzés, és megadható mi legyen. Én először rosszul adtam meg az enyémet, azt jelezte ki. Nincs olyan sms/hívás ellenőrzés a hívószámra, mint a többi dellmont/betamax klón oldalon.
Ráadásul elég sok féle kupon elérhető náluk, amivel csökkenthető a feltölött összeg bekerülési költsége.
Pl: -100Ft kupon: süti
De facebook vagy egyéb megosztásra már 300Ft kedvezmény jár, ami egy 720Ft-os feltöltésnél igen kedvező, hiszen így 720Ft csak 420Ft-ba kerül.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Az olcsomobilhivas.hu 120Ft-os feltöltős kupon kódja, amiért 1Ft-ot kell feltöltésnél fizetni: nyariszello

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Az olcsomobilhivast ma reggel akár így is fel lehet tölteni...
3600Ft (300 perc mobilhívás) + az ajándék 360Ft értékű feltöltés(30 perc mobilhívas) csak 3132Ft.

Csatolt fájl  olcsomobilhivas.jpg   66,4K   6 Letöltések:

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
60 perc mobilhívás, ami 720Ft, ennyiért tölthető fel:
Csatolt fájl  60perc.jpg   43,98K   5 Letöltések:

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
kép

Így 8.7 Ft-ba kerül 1 perc mobil hívás és 2.1 Ft-ba 1 perc vezetékes, másodperc alapon számlázva, jó hangminőségben.

Okostelefonon használható programok, amiken ez is működik: mobilevoip, sipgo

A kuponok a weboldaluk alján a Kuponok linkre kattintva érhetők el. Minden nap 1 új kupon kerül ki, ezek gyűjthetők, egyszerre több is beváltható. Ám, közben amelyiket sokan váltották be, az elfogy és érvénytelen lesz.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Most egyből éjfél után ez a kupon összeállítás él:
Csatolt fájl  olcsmobilhivas0717.jpg   76,29K   6 Letöltések:
tehát egy 3960Ft értékú feltöltés 2878 Ft-ba kerül.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Aki meg nem akar sokat feltölteni, annak a 60 perc mobilhívás, ami 720Ft feltöltés, csak 530Ft-ba kerül most:
Csatolt fájl  olcsomobilhivas720-0717.jpg   45,41K   1 Letöltések:

Mindez az olcsomobilhivas.hu oldalon!

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
A mai új kupont (hoparduc738) felhasználva ha valaki a 3600Ft-os feltöltés választja, és hozzáteszi a tegnap belinkelt képen lévő még működő kuponokat, akkor olyan olcsón (2699Ft) jut 3960Ft-os lebeszélhető egyenleghez, amivel csak 30 fillérrel kerül neki többe a mobilos percdíj, mint ami a bestvoipresellingen van, vagyis amennyibe az olcsomobilhivasnak kerül. 7.8Ft vs 8.1Ft

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ma reggel feltöltöttem 3600Ft-tal az egyenlegem, 3960Ft-ot kaptam érte, és fizettem 2558Ft-ot. Így a 12Ft-os percdíj 7.75Ft-ba kerül. Másodperc alapon.
Csatolt fájl  2558.jpg   78,62K   1 Letöltések:

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ehavi, eddigi olcsómobilhívás kuponok:
kozonsegescsikosmokus675

kongopava739

kispanda535

kekpingvin146

kekorrutragopan473

kekbalna630

karibijasszana305

Ezeket egyenlegfeltöltéskor lehet felhasználni.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Így 7.44Ft-ba kerül 12 Ft/perc, amikor mobilt hívsz az olcsómobilhívással. És 1.86Ft-ba a 3Ft/perc vezetékes. Másodperc alapon!
kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Most 2126Ft-ba kerül ezekkel a kuponokkal 3960Ft értékű feltöltés.
Így bizony már csak 6.44Ft-ba kerül nekünk 1 percnyi mobilhívás (Magyarország területén bármelyik hazai mobiltelefon) az olcsomobilhívással, ami másodperc alapon számláz!

Csatolt fájl  2126.jpg   90,46K   0 Letöltések:

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2015. augusztus 12. - 23:28

Most 2126Ft-ba kerül ezekkel a kuponokkal 3960Ft értékű feltöltés.
Így bizony már csak 6.44Ft-ba kerül nekünk 1 percnyi mobilhívás (Magyarország területén bármelyik hazai mobiltelefon) az olcsomobilhívással, ami másodperc alapon számláz!

Csatolmány 2126.jpg

Regisztráltam erre a marhaságra kíváncsiságból, és kértem az ingyen 40 percet, és letöltöttem az android alkalmazásukat.
Hogy lehet a kettőt összehozni?
Mert az itt regisztrált névre a program azt mondja, hogy nincs ilyen, ha újként regisztrálnék, akkor meg a szolgáltatóknál nincs olyan, hogy "olcsomobilhivas"...

szerk: közben megtaláltam, nevem*olcsomobilhivas.hu-val lehet...

Szerkesztve Trabi TM által: 2015. augusztus 13. - 09:55

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Igen, úgy-úgy. :)

PL. moriczka*olcsomobilhivas.hu a név ha belépsz a mobilevoip appba.
A jelszó az már simán ugyanaz.

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet
SMS-t is lehet ezzel küldeni, és ha igen, mennyiért?

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
SMS küldésről sehol sincs infó.
Itt tudsz még belépni a neved*olcsomobilhivas.hu névvel, és megnézni mindenfélét:
https://www.voipinfo...ed/Default.aspx

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet
Köszi!

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ha valakinek blokkolja a szolgáltató az olcsomobilhívást, még mobilevoip progival is, vagy nem elégedett annak hangminőségével, akkor play áruház, SIPGO progi, és én a vastaggal kiemelt beállítást használom:
Main sip server: 77.72.174.129 on port 5060 (standard)
Alternative sip server #1: 77.72.174.130 on port 6000
Alternative sip server #2: 77.72.174.131 on port 6000
Stun server #1: 77.72.174.160
Stun server #2: 77.72.174.162

If you have trouble registering your SIP device, you can also replace the @ with a * character.
I.e. if your username is [email protected] you can also use user*provider in your SIP settings.
This might solve register problems for some SIP devices and SIP softphones.

---
Nyilván lehet az alatta lévő másik alternatívát is használni.

oregnigger

oregnigger

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 69 hozzászólás
  • 0 köszönet
Bocs ha hülyeséget kérdezek:
tehát regisztrálok, androidos alkalmazás letölt és ha van mobil net előfizetésem (voda) akkor bárhol, ahol van 3g vagy wifi, akkor tudom használni az olcsomobilhivást ?
a hívott az én rendes mobilszámomat fogja látni?
köszi !

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Igen!
Persze nem árt a számod hozzáadni!
Pl itt:
Itt tudsz még belépni a neved*olcsomobilhivas.hu névvel, és megnézni mindenfélét:
https://www.voipinfo...ed/Default.aspx

Vagy azt hiszem a mobilevoip alkalmazásban is megtudod tenni.
Célszerű a mobilevoip alkalmazást letölteni a play áruházból, abba belépni.
neved*olcsomobilhivas.hu
és a az olcsomobilhívásos jelszavad.

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet
Azért mielőtt feltöltesz rá pénzt, próbáld ki (úgyis van ingyen pár perc), mert a voda sok csomagban tiltotta anno a voip-ot...

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
A mobilevoip https-en megy, így az nincs sehol sem tiltva, ha jól tudom.

Persze első a próba. :)

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet
Anno a nagyobb programokat (pl skype, viber) kilőtte a voda, azt nem tudom, hogy melyik milyen protokollt használ, de azt tudom, hogy sokan belefutottak, hogy megvették a nagy net csomagot, és nem tudták használni. Lehet, ez már máshogy működik, mobilneten ki sem próbáltam, csak wifin...

oregnigger

oregnigger

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 69 hozzászólás
  • 0 köszönet
köszi

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó