Ugrás a tartalomhoz

Telefonos spammerek

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ideje új topikot nyitni, az egyre jobban tornyosuló telefonos spammereknek.

Ma hívtak rejtett számról.... hogy a cetelem bank megbízásából a (nem értetem) x cég keres engem (nevemet is kimondva).... mondom mI?
Hogy kerül a cetelemhez a nevem meg a telefonszámom? Én nem voltam soha ügyfelük... ja, akkor (gyorsan) téves hívás és elköszön.
De  volt már akit sikerült anno kiifaggatnom, hogy a biztosítás ajánlathoz a telefonszámom meg a nevem apróhírdetési oldalról szerezte. Mondván, neki is meg kell élnie valamiből.
Hát üzenem, anyátokat hívogassátok!

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Az a baj, hogy ezekkel jogilag nem lehet mit kezdeni. A szóbeli spammelés nem számít spamelésnek a NMHH törvényei alapján. Csak az írásban (e-mail, SMS, MMS, fax) küldött kéretlen reklámszemét minősül spamnek. Érthető is, hiszen ennek van írásos nyoma, a szöveg elszáll. Ha meg még rejtett számról jön a hívás, akkor reménytelen. Még ha beszél is velük az ember, alig érthető milyen céget mondanak, de amúgy is általában nem tudják, vagy nem akarják megmondani a telefonszám, hogy került hozzájuk. Én részemről a hívószám nélküli hívásokat nem fogadom, akárhányszor is hívnak. Múltkoriban vagy 3 héten keresztül próbálkoztak szinte naponta, akár 2-3 alkalommal is. Főléeg azok után szaporodtak meg, hogy egyszer kinyomtam. Aztán egy idő után rájöttek, hogy reménytelen és békén hagytak. :) Tisztességes szándékú hívó nem rejtegeti a számát. Ha nincs a szám kijelezve, az valami marketinges lesz, aki valami szart akar az emberre rásózni.

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Landsmann - Dátum: 2014. december 19. - 17:57

Érthető is, hiszen ennek van írásos nyoma, a szöveg elszáll.
Ezért van hívás rögzítő a mobilomon... :)

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Trabi TM - Dátum: 2014. december 19. - 18:25

Üzenet megtekintéseIdézés: Landsmann - Dátum: 2014. december 19. - 17:57

Érthető is, hiszen ennek van írásos nyoma, a szöveg elszáll.
Ezért van hívás rögzítő a mobilomon... :)
Mindegy, szóbeli spammal nem foglaklkozik kedvenc hatóságom. :)

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó