Ugrás a tartalomhoz

Weboldal készítés - Mivel, Kivel, Hogyan...Kötetlen beszélgetés, segítségkérés, tanácsadás...

• Nem indíthatsz új témát
  • Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
101 replies to this topic

müllerkapoli

müllerkapoli

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 48 hozzászólás
  • 0 köszönet
Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen programmal lehet megoldani, hogy weben futtathassak programot.
Gondolok itt olyanra mint akár egy játék vagy vagy olyan progi amiben semmit nemlehet szerkeszteni pl: oktató anyagok stb. ha létezik ilyen akkor írjátok meg a szerkesztő nevét.

köszi

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
néhány DOS-os programot ezzel lehet futtatni:

http://jpc.sourcefor.../home_home.html

de ez nem egy szerkesztő, hanem egy JAVA virtuális gép.

müllerkapoli

müllerkapoli

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 48 hozzászólás
  • 0 köszönet
nagyon köszönöm de sajna nem tudom elkébzelni, hogy, magát a programot hogyan kell vele működtetni, már mint amit a weben futtatni szeretnék.
ha nem rabolom az idejét annak aki ezt elmagyarázza annak nagyon nagyon megköszönöm!

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
elKÉPzelni úgy kell, hogy
1. lelopod mondjuk a super mario-s oldalt ( http://jpc.sourceforge.net/mario.html ) úgy, hogy a saját gépeden hiba nélkül működjön. belenézel a forrásba és megnézed, miket kell letölteni, pár jar és pár zip fájl kell meg egy js
2. a dosgames.zip a hdd image fájl, ezt lehet piszkálgatni a winimage nevű programmal, ezzel tudod beletenni a te programodat

müllerkapoli

müllerkapoli

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 48 hozzászólás
  • 0 köszönet
kösz
próbálkozom vele.

magyar67

magyar67

Haladó fórumos

• Tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 144 hozzászólás
  • 1 köszönet
Keresnék PLONE-ban jártas személyt. Pár infóra lenne szükségem írj privát.

vatoslocos01

vatoslocos01

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 3 hozzászólás
  • 0 köszönet
Valaki tudna nekem segíteni?
Természetesen nem ingyen kérném!

[email protected]

üdv!

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet
Lehet hogy tudnánk, csak írd le mivel kapcsolatban kérsz segítséget,
html, php, mysql, ajax, esetleg birkanyírás vagy hidegburkolás?
:)

Szóval írd meg mivel kapcsolatos....

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Büntet a Google, ha lassú az oldalad:

A SEO-sok és webmesterek már tudják, de nem árt, ha mindenki más is tudatosítja magában, akinek köze van weboldalak, webes szolgáltatások üzemeltetéséhez, fejlesztéséhez: Matt Cutts hivatalosan is megerősítette, hogy a mobiloldalak esetében is fontos tényező lesz a rankelésben az oldal betöltődési ideje. Vagyis akinek lassú a mobilverziója, az hátrébb fog kerülni a Google releváns találati listáiban. És ezzel csökkenni fog a webszájt mobilról érkező organikus forgalma.
http://webisztan.blo..._mobiloldalakat

magyar67

magyar67

Haladó fórumos

• Tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 144 hozzászólás
  • 1 köszönet
Ez eddig is így volt? De nem vettem észre eddig, hogy hátrébb sorolt volna egy egy oldalt. Valójában csak a linkeket figyelte. Viszont lassú szerveren már volt erre példa. Ennek okán ha gyors szerveren egy rosszul optimalizált weblapod  jobb helyezést érhetsz el mint egy jól optimalizálttal lassú szerveren. Nos ez is egy furcsa Google dolog. Akkor az oldal sebességét méri vagy a szerverét? Persze nem több megás képekkel teleszórt oldalról beszélünk. Erre még régen olvastam is egy példát hogy egy oldalt azonos tartalommal gyors szerveren előrébb sorolt a Google. Mindkét oldal wordpress motoron futott és mobilra volt optimalizálva.
Webmestereszközök ha ellenőrizni szeretnéd!
  • A Google Analytics Site Speed leméri az oldal látogatói által tapasztalt betöltési időt, valamint lehetővé teszi, hogy más, felhasználók által meghatározott időket is mérjen.
  • A PageSpeed Insights elemzi a weboldalak tartalmát, és javaslatokat tesz a teljesítés javítására.

Szerkesztve magyar67 által: 2013. június 17. - 07:24

parzival_t

parzival_t

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 5 hozzászólás
  • 0 köszönet
Én is most tanulgatom a weblap építést. Számomra az alap az a W 3scools volt onnan tanulgattam meg az alapokat. A CSS-t is innen vettem, bár a menürendszert azt mások tutorialjaiból csentem el, de ami a legjobban érdekelne az a JS, amit sajna nem igen tudok megérteni és legfőképp írni, pedig igen csak jó lenne, ha egy kicsit dinamikusabbá tudnám tenni az alap kódomat. Nekem ebben kellene segítség, amúgy pedig Dreamweavert-használok, de itt csak a kódszerkesztő részét, mert elsősorban kód ellenőrzésre használom, így nem kell mindig megnyitogatni, meg frissítgetni a böngészőben.

Elsősorban blog sablonokkal akarok foglalkozni és ott nem baj, ha egy kicsit dinamikusabb az oldal, de az alap sablonok gagyik, a letölthetőekkel sok a macera, mire valamelyest pofára igazítja az ember így marad az elkészítés házilag.

Amúgy pedig eléggé örömteli tud lenni, mikor elkészíti az ember az első működő oldalát.

Szeretek vele foglalkozni, csak nincs mostanság időm rá, leköt a meló és a képszerkesztés tanulása.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Na igen, weben sablonokból lassan már annyi van mint égen a csillag.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó