Ugrás a tartalomhoz

Átverések a valóságbanGyűjtőtopik

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Mit hallok ma a rádióban? Bizony bizony ez a telefonkönyves bagázs lebukott. Már egy éve nyomoztak utánuk. Valami 40 millát csaltak ki. Több ilyen telefonkönyv kiadó nevében gyűjtötték a pénzt.  Elkapták őket. :)

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Mi is kaptunk tőlük anno számlát....  beszélgettük is a párommal, hogy bakker, mekkora mocsokság, ha kicsit nem figyel az ember, vagy nem veszi számba, hogy kivel milyen szerződései vannak, simán kifizeti...

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Végre egy jó hír!

Viszont nicsak mit találtam:

Idézet

sajna itthon egy csomó törvényi szabályozás hiányzik, a buszos-kiránduló 100e matrac meg egy kis ajándék még nyugodtan mehet. Én szállítottam memory párnát ilyen cégeknek, kettőezerpárszáz volt az átadási ár ők meg 27 000-ért adták, mert ezüstszálas huzat, stb.

Ez azokról a cégekről beszél, akik ezeket a buszos kirándulós árubemutatós szarokat csinálják, és 10-szeres áron adják el a cuccokat a szerencsétlen bepalizottaknak.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Vigyázz az angliai munkával!
Ott is megjelentek a magyar csicskáztatók (mint Kanadában)! És profik!

http://www.origo.hu/...odik-resz.html#

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet

Egy eddig kevésbé alkalmazott módszerrel csaptak be nemrégiben pécsieket is bűnözők - értesült a bama.hu. A csalók módszere, hogy találomra felhívtak embereket azzal, hogy nyertek egy nagyobb összeget. Ezt követően az eddigiekkel szemben nem azt kérték tőlük, hogy vásároljanak telefonos feltöltő-kártyát és a számát diktálják be nekik, hanem azzal az ürüggyel kérték el a bankkártyáik adatait, hogy így "hamarabb megkapják a pénzt".

Amennyiben sikerült a személyes adatokhoz jutni, akkor ezeket felhasználva egy internetes aukciós oldalon vásároltak valami olcsóbb tárgyat (internetes vásárlásnál esetenként elég a név, a kártyaszám és a lejárati idő megadása, a PIN-kódra sokszor nincs szükség). Fizetésnél viszont - alaposan megrövidítve a kártya birtokosát -, a termék áránál jóval nagyobb összeget utalnak át (fizetnek ki) a kereskedőnek. Ezt követően felhívták az eladót azzal, hogy tévedés történt, és véletlenül rossz összeget - mondjuk hétezer helyett hetvenezer forintot - fizettek. Egyben megkérték az értékesítőt, hogy az áru személyes átvétele alkalmával adja vissza a többletet, esetünkben hatvanháromezer forintot. (Egy másik módszer lehet, hogy ha a vásárlásnál nem tudják ők maguk a konkrét összeget megadni, akkor például egy helyett tíz terméket vásárolnak, majd tévedésre hivatkozva az átvételkor készpénzben kérik vissza a "tévesen kifizetett" összeget.)

Ezzel készpénzhez jutottak - ami pusztán a kártya adatainak birtokában, PIN-kód nélkül nem sikerülhetett volna nekik -, másrészt a kinézett árut is megszerezték a csalás révén, méghozzá úgy, hogy az internetes kereskedőnek minderről fogalma sem volt. A károsultak pedig akkor fedezték fel a trükköt, amikor értesültek róla, hogy számlájukon nemhogy több, de jóval kevesebb a pénz.

A Pécsi Városi Rendőrkapitányságon a lapnak megerősítették, hogy jelenleg folyamatban van egy ilyen jellegű csalással kapcsolatos nyomozás.

http://penzcentrum.h...oz.1032307.html

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Nos, itt ebben az esetben a kereskedők is hibásak, ugyanis kártyával fizetett áru árát készpénzben nem lehet visszaadni (bármilyen okból is kérik a visszatérítést). Mindenképpen arra a kártyára lehet visszautalni (nem így nevezik, van valami szakkifejezése) a pénzt, amiről a fizetés történt.
Amúgy meg az is igen nagy barom, aki a folyószámla számon kívül bármilyen más adatot megad vadidegennek, mégha szépen is van tálalva a dolog. Ha pénzt akarnak utalni a kártyára, akkor tegyék azt a folyószámlára utalással. Nyereményt amúgy sem szoktak bankkártyáról bankkártyára küldeni. Ahhoz valóban a kártyaszám szükséges, de egyébként más adat ahhoz sem kell. Szóval jócskán benne vannak az átverésben maguk az áldozatok is, hogy a legalapvetőbb dolgokkal sincsenek tisztában. Főleg azzal nem, hogy banki adatokat idegennek nem adunk meg, akármit is ígér.

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Landsmann - Dátum: 2012. április 18. - 19:22

Nos, itt ebben az esetben a kereskedők is hibásak, ugyanis kártyával fizetett áru árát készpénzben nem lehet visszaadni (bármilyen okból is kérik a visszatérítést). Mindenképpen arra a kártyára lehet visszautalni (nem így nevezik, van valami szakkifejezése) a pénzt, amiről a fizetés történt.
Dehogynem.
A boltban mi sem kartyara stornozunk, hanem a kartyas szamlat stornozok, es kp kifizetesi bizonylatot irok, majd kp-t adok vissza. Es erre van egy 40 oldalas penzkezelesi szabalyzatunk is... ;-)

Landsmann

Landsmann

The Legend

• Tag
  • 12.958 hozzászólás
  • 0 köszönet
Akkor bizonyára ezen változtattak, mert mikor még nálunk is volt terminál, akkor a kártyával fizetett portéka árát készpénzben nem lehetett visszaadni. (elvileg) De én sem szarakodtam a kártyás visszafizetéssel. Visszaadtam készpénzben.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ez bizony zavaros...
http://www.sonline.h...elefonra-441385

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2012. május 09. - 11:10

Szinte mindennapos eset, minden szolgaltatonal...
Csak iden volt mar 2 ilyen esetunk, es mi csak 1 bolt vagyunk a 2-300-bol.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Hamisítják a személyit?

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2012. május 09. - 11:59

Hamisítják a személyit?
Igen, vagy cégnél az aláírásit, stb...
Szinte mindig van 1-1 adat ami eltér, ált. szig. szám, de ugye ez csak utólag derül ki, mikor már a nyomozás van, mert én ugye nem férek hozzá a nyilvántartáshoz...

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Szállást, munkát ígérnek, azonban az illúzió odakint hamar elszáll, az ígéretek és a valóság között ég és föld. A Londonból egy hét után dél-Somogyba hazatért Pál Endreúgy fogalmaz: a magyarnak a legnagyobb ellensége külföldön a magyar. – Cégbíróságon bejegyzett fővárosi cég aláírt szerződésben garantálta a szállást és a raktárosi munkát nekem és az unokaöcsémnek. Ezért 80-80 ezer forintot fizettünk – mondta. – A szerződésben az állt, hogy két napon belül lekötik a londoni szállást és munkát garantálnak, Még a munkavédelmi cipő is bekerült a szerződésbe. Repülőjegyet rendeltünk és utaztunk.

Odakint persze nem a megadott londoni összekötő várta őket, hanem egy idegen, aki közölte: semmi köze a budapesti céghez, szállás nincs, de majd lesz. Elkezdett telefonálni: nekem nincs üres szobám, neked van? Ez így ment órákon át. Végül lett szállás, és munka is több nap után, persze több órányi távolságra egymástól, s minimálbér a fizetség. – Egy hétig bírtuk, azután hazajöttünk. Félmillió forintunkba került, hogy egy kicsit dolgoztunk külföldön – mondja a csalódott férfi. – A fővárosi céget egy jogsegélyszolgálat segítségével próbáltuk elérni, persze nem sikerült. Azon a címen már nem található.

– Dolgozni szerettem volna – mondta el a férfi unokaöccse, egy 19 berzencei fiatalember. – Bújtam az álláshirdetéseket, naphosszat lógtam a neten, megírtam és elküldtem ezer önéletrajzot, pályázatot, s még csak választ sem kaptam az esetek 99 százalékában. Amikor már más kiutat nem láttam, eldöntöttem, hogy megpróbálkozom külföldön. Örültem, amikor találtam egy olyan hirdetést, ami nem pénzt kért az információért, viszont személyes találkozót, részletes tájékoztatást ígért, angliai munkalehetőségekről. Időpontot egyeztettem, Budapestre utaztam. A nagy irodaház tekintélyt sugallt, a szőke, dekoratív hölgy tájékoztatása lehengerlő volt, szállást, állást ígért, mindezt szerződésben, 60 ezer forintért cserébe.

Csupán Londonban derült ki, hogy a budapesti cég gyakorlatilag a semmire szerződött, hiszen a kint élő magyarokkal semmiféle partneri viszonyban nincs, csupán az ott élők jószándékán múlik, hogy teljesülnek-e a szerződésben foglaltak.

– Gyakorlatilag nincs másról szó, mint hogy a régebbtől kint élő magyarok lehúzzák az utánuk érkezőket – állítja több kárvallott. – A jó munka ígéretével kiadják nekik az általuk bérelt lakásokat. A munkahely a mézesmadzag. Ha sikerül a jövevénynek megállapodni, akkor jó, ha nem, akkor széttárják a karjukat, mondván: rajtuk ne kérje senki számon, hogy Budapesten mit ígértek. Velünk egy időben utazott ki két lány is, akik más céggel szerződtek, de ők is hasonlókon mentek keresztül.

– Szerintem ezek a cégek inkább abban érdekeltek, hogy az álláskeresőnek ne sikerüljön, és elmenjen a kedve a külföldi munkavállalástól – állítja nem kevés keserűséggel a berzencei fiatalember édesanyja –, hiszen ez csak akkor jó üzlet, ha rövid időközönként cserélődnek az efféle lúzerek, mert akkor a munkaközvetítés gyakrabban hoz a konyhára.

Egy karton cigi

Az első meglepetés az volt a két dél-somogyi férfi számára, amikor még idehaza, három órával a gép felszállása előtt telefonon felhívta őket valaki a londoni összekötőre hivatkozva, hogy vigyen ki öt karton Marlborót is. Ez nagyjából 40 ezer forint. Már az összes pénzüket fontra váltották, mert ugyebár élni kell valamiből az első fizetésig is. Mi van, ha ez az ismeretlen nem jelentkezik érte, nem fizeti ki? Nem vett cigit.

Szállásadók

A szállásadó magyarok rendesebbje persze megpróbál segíteni a munkaszerzésben az új bérlőjének, hiszen ez az érdeke neki is. Persze olyan magyar asszonyról is hallottunk, aki segít ugyan munkát szerezni a bérlőjének, azonban kirúgatja a munkahelyéről azt, aki kiköltözik tőle.

-----------------

Mondanám hogy eszem faszom megáll, de régóta tudom, a magyar kint is utálja és szívatja  a magyart.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
http://www.orientpress.hu/104742/RSS
A a Gazdasági Versenyhivatal megállapítása szerint az Euromobilien Pénzügyi Szolgáltató Kft. és az Orion Lux Tanácsadó Kft. kereskedelmi kommunikációjával megtévesztette a fogyasztókat. A GVH a vállalkozásokat összesen - a kiszabható legmagasabb – közel 4,4 millió forint bírság megfizetésére kötelezte.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Százakat vertek át Magyarországon: "Csak a nyereségből kérünk részesedést"

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
A hajdúszováti János a debreceni Magnum1 külföldi munkaközvetítőn keresztül 6 hónapos építőipari munkára jelentkezett Wolverhamptonba. Kölcsönökből nagyjából 200 ezer forintot fektetett a külföldi munkalehetőségbe. Angliába érkezve derült ki, hogy az ígéretek nagy része nem igaz, nincs az alagútásási munka, amit ígértek neki, csak szemétszedés van, az is 180 kilométerre, és csak öt napig. Kétágyas, wifis szállás helyett egy büdös matracot kapott négy másik emberrel együtt egy koszos szobában. A munkaközvetítő tulajdonosa állítja, korábbi alkalmazottjai a ludasak, akik ellen feljelentést fontolgat. Július elseje óta szigorúbb elbírálás alá esnek a Jánoséhoz hasonló ügyek, a munkacélú kizsákmányolás most már emberkereskedelemnek minősül.

Érdemes a cikket elolvasni!
Azt a debreceni munkaközvetítő céget meg fel kell gyújtani a vezetőjével együtt!

Idézet

Július elseje óta a János esetéhez hasonló ügyek a korábbinál sokkal szigorúbb elbírálás alá kerülnek, a július elsején hatályba lépő új Büntető Törvénykönyvben ugyanis változott az emberkereskedelem bűncselekmény tényállása. „Eddig az emberkereskedelem tényállás magához a kereskedelemhez kötődött, tehát amikor adták-vették az embereket. Mostantól azonban a munka célú kizsákmányolás és a szexuális célú kizsákmányolás is beletartozik” – mondta Németh Ágnes, az ORFK bűnmegelőzési osztályának vezetője.

A különbség tehát jelentős, eddig ugyanis – ha fel is jelentették a pórul járt munkavállalók a közvetítőket –, akkor is csak csalás miatt indíthatott eljárást a rendőrség. Mostantól viszont ha megtévesztéssel, üzletszerűen követik el, akkor 2-8 év szabadságvesztéssel emberkereskedelemnek minősül a személyek kizsákmányolás céljából történő toborzása, szállítása, átadása, rejtegetése vagy fogadása.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Hoppá, hoppá!

Idézet

A Nemzeti Adó-és Vámhivatal Közép-Magyarországi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatósága a szellemi tulajdonjog védelme érdekében ellenőrzéseket tartott budapesti és Pest megyei barkácsáruházakban.
A NAV pénzügyőrei összesen 306 db különféle hamis márkajelzésű 45-88 Ah tartományú akkumulátorokat foglaltak le 6.500.000.- Ft értékben. A pénzügyőrök iparjogvédelmi jogok megsértése bűncselekmény elkövetése miatt 8 esetben indítottak eljárást.

Még mindig van igény a hamis termékekre

Habár kevesebben nyilatkoznak úgy, hogy hamisított termékeket vennének, a Piac&Profitnak nyilatkozó szakértő szerint érdemben nem változtak meg a vásárlói szokások. Pedig a hamis termékek nem csak fogyasztóvédelmi szempontból kockázatosak, de a tisztességes vállalatok számára is komoly veszélyt jelentenek.

A magyar vállalatok számára is fenyegetés

Ráadásul a hamis termékek beáramlása a tisztességesen működő magyar vállalatokat fenyegeti. „A hamis termékekkel is „versenyezniük” kell, és ez egyáltalán nem egyenlő feltételek szerinti verseny, hiszen a hamisítással foglalkozók éppen más anyagi és szellemi befektetéséből profitálnak, és azt kihasználva tesznek szert előnyre„ – mondta a szakember. (A klónozott tonerkazetták például vállalati csődöket okoztak hazánkban.)

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Fogyókúra:
http://hvg.hu/divat_...Igy_csalnak#rss
vagy mégse?

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
http://www.penzcentr...n=hiraggregator

A Yorki Egyetem tudósai 70 ízületi gyulladással küszködő 33 és 79 év közötti emberen teszteltek öt hónapon át különféle fájdalomcsillapítónak kikiáltott eszközöket és arra jutottak, hogy a mágneses pántnak ugyanúgy semmilyen hatása nincs, mint a rézből készültnek.

Bár több beteg is jótékony hatásúnak élte meg mágneses vagy rézkarperecek viselését, a kutatók szerint bármely más anyagból készült karika ugyanúgy nem hatott volna rájuk. A tudósok azt javasolják a betegeknek, hogy inkább ne pazarolják pénzüket ilyen csodaszerekre.

A karperecek gyártói azt állítják, hogy a mágnes segít egyensúlyba hozni a szervezet felborult mágneses mezőjét, a réz karkötő előállítói pedig azt mondják, hogy eszközük a bőrön átjutva emeli a szervezet kimerített rézszintjét. A yorki kutatók azonban a hetven beteg reakciói alapján úgy találták, hogy semmivel sem tudnak többet sem a mágnesesek, sem a rezesek egy bőrszíjnál.

A The Daily Mail című brit lap megjegyzi, hogy korábban is felmerültek kételyek a csodakarperecekkel szemben, de a mostani volt az első tudományos hatásvizsgálat. A kutatók a betegeknek a vérképét is rendszeresen elemezték, hogy lássák, csökkentette-e az ízületi gyulladást a karperec, de nem

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Hamis mosószerek...
http://www.napi.hu/m...rol.578024.html

nyilván az eladók szerint mind az osztrákoktól/nagykertől hozott akciós mosószer...

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Bemásolom, mit találtam:

Idézet

1 hetes síelésre készültünk és ősz óta új cicáink voltak (már a sokadik az utóbbi 25 évben). Mivel még 6-8 hónaposak voltak és egész télen a lakásban tartottuk őket, nem akartam a kertbe kipaterolni őket, de a szomszédokat sem szerettem, volna arra kérni, hogy napi rendszerességgel takarítsák a macskák ürülékét a perlites wc-ből. Remek ötletnek tűnt a kezelés mentesnek reklámozott Scoopfree macska wc. Elég borsos árú, de a kezelésmentesség nagy csáberő. Sajnos ez az ígéret egy hatalmas átverésnek bizonyult ... végkonklúzió, hogy ilyen macskavécét NE vegyél, mert nem csak sok pénzedbe, de rengeteg bosszúsággal is fog járni. Előzd meg ezt, tanulj a példámból.

Objektivitás kedvéért, hogy nehogy vád érhessen, leírom a szaftos részleteket is. A scoopfree macskavécének az eltakarítást szolgálni tervezett rácsára rendszeresen ráragad a macskakaki. Ha csak nyomokban akkor az a jobbik eset, bár ez esetben is onnan csak "lerobbantani" lehetséges, igazi kihívás letakarítani. A rosszabbik esetben a rácsra nem csak ráragad, hanem össze is darabolja a macskakakát és apró darabokban szétteríti (lehet kiszedegetni gumikesztyűs kézzel). És ha netán (mert hát előfordul) a macska a patentnál képlékenyebbet kakál, akkor jön a mázolás, értelemszerűen a rács szétkeni a macskakakát és iszonyatosan gusztustalan lesz, ráadásul dobhatod ki az egész 5000 forintos alomtálcát .. hányadék. A kezelésmentesség képzetét senki ne vegye be, mert az csak egy illúzió. Lehet 1-2 napig meg lehet úszni a takarítást, de abban senki ne bízzon, hogy a kedvenceit ezzel napokig magára hagyhatja. Nagy csalódás lesz belőle, mert a macskák többsége a piszkos helyre nem végzi a dolgát .. keres helyette mást .. egy szimpatikus szobanövény, esetleg perzsaszőnyeg, kanapé :D ... tehát, hogy a csalódásokat megelőzzem, véleményem szerint a scoopfree egy nagy átverés, mert azt az illúziót kelti, ami a legvonzóbb pontja LENNE, hogy hetekig kezelésmentes, ami gyakorlat alapján hamar kiderül, hogy nem. Ergo nem csak legalább annyi munka van vele mint a hagyományos perlites vécékkel, de egészen biztosan ötször annyiba kerül. És mikor erre rájössz és netán megpróbálnád 8 munkanapon belül visszaküldeni a forgalmazónak,(a törvény által rendelkezésre álló idő) akkor rájössz, hogy futhatsz a pénzed után, mert higiéniai okokra hivatkozva (amit nem tehetne) visszautasítja a visszavételt.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Könyörgöm, ne legyünk már ennyire sötétek, analfabéták, pláne ha  a pénzünkről van szó!!!

Beteg gyermekét egyedül nevelő anyát, és egy balesetben megsérült nő családját is becsapták azok a csalók, akiket most fogtak el a rendőrök. Kedvezményes hitelt ígértek, és az embereket rá is vették, hogy kezdjék el törleszteni a kölcsönt. Sokan hónapokig fizettek, de pénzt senkin sem látott. Több mint egymilliárd forintot csaltak így ki.

Megyes László az egyik országos napilapban látta meg a kedvezményes hitelt kínáló hirdetést 3 éve. Egymillió forintot akart felvenni, hogy kiválthassa a kocsija svájci frank alapú hitelét. Bement a cég egyik irodájába, ahol azonnal 30.000 forint, úgynevezett "kockázatkezelési díjat" kértek tőle. Majd azt ígérték, ha az első havi törlesztő részletet is befizeti, megkapja a kölcsönt. "Mentem egy hónap múlva, hogy majd megkapom a pénzt, csekket ugye befizettem a törlesztő részletet, és kiderült, hogy nem. Mert más kapta meg, aki nagyobb összeget vett fel jelszó" – nyilatkozta Megyes László.

Fél évig hitegették, majd amikor vissza akarta kérni az addig befizetett 80 ezer forintot, azt mondták, azt nem lehet. Több mint 5 ezer nehéz sorsú, banki hitelezésből kiszorult ember járt hasonlóan, akik átlagosan 50 és 500 ezer forint közötti összeget fizettek be a kedvezményes hitel reményében. "Volt olyan, hogy rákos gyermekét egyedül nevelő anya szerette volna a gyerek kezelésére felvenni a pénzt. Volt olyan, aki az autóbalesetben mozgássérültté vált feleségén - aki tolószékbe kényszerült - a ház akadálymentesítésére akarta felvenni ezt az összeget" – közölte Herczeg Barna, a XIV. kerületi rendőrkapitányság bűnügyi vizsgálója.

A csalók 2009-től összesen hat céget alapítottak. A sértettek összesen több mint 1 milliárd forintot fizettek nekik, kölcsönt azonban szinte senki nem kapott. A rendőrség 28 embert gyanúsít, üzletszerűen elkövetett csalás miatt akár nyolc év börtönt is kaphatnak.

-----------------
Lesz pénzük jó ügyvédre, kapnak vagy 2-3 évet. A pénzt meg lehet elutalták/elásták jó helyekre.
Akinek sok pénz kell hitelre, ott a fapadoskolcson.hu mint legolcsóbb legális hitel. Ami olcsóbb, az csalás. Jelenleg. De hitelt csakis pénzintézettől!

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet
Nem kell ehhez sötétnek lenni. Olyan profi módon csinálják meg az egészet, hogy teljesen hihető.

kép

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 672 hozzászólás
  • 1 köszönet
Nagy májerek ezek, engem is megtaláltak már vagy kétszer. Szép mézes mázas duma majd 1 perc után kérdezi: Érdekelné? Mondom neki, uram majd megoldják mások helyettem. Erre mondaná továb hogy DE...Telót leraktam, majd 5 perc múlva csörög megint, felveszem azt mondja a csóka hogy ilyen hozzá állással sok sikert kíván nekem! Na szóval még ő sértődik meg mert elutasítom a faszságát... Szóval vigyázni mindenki csaló!
8 éve Magyarország vezető Online unlock szervere - www.gsmdoki.com vagy Unlock webáruházunk www.unlockking.eu

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Vigyázni kell, mert ezek a csalók sokszor a neten keresgélik össze a neveket és telefonszámokat.
Mondjuk valahol feladsz egy hírdetést... aztán már név szerint téged keresnek a faszságaikkal.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Kell ehhez komment?
Még mindig sok a naív hülye. Sajnos.
http://homar.blog.hu.../termékbemutató

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Rabszolgasorban tartott magyarokról írt a Sunday Times

Jól fizető munka ígéretével Nagy-Britanniába csalt, ám ott szinte rabszolgasorban tartott magyarokról közöl riportot a The Sunday Times.
A vezető konzervatív vasárnapi brit lap egy nemrégiben felgöngyölített magyar embercsempész-társaság ügyére tér vissza. O. Jánost és I. Ferencet néhány hete öt, illetve három év börtönre ítélték Angliában, tíz hónapig tartó rendőrségi felderítő művelet eredményeként.

A The Sunday Times ismertetése szerint a két elítélt mindegyik áldozata magyar volt, sokan közülük hajléktalanok és földönfutók, akiket magas javadalmazással járó állások ígéretével csaltak Angliába, ám érkezésük után nem egyszer napi 20 órát dolgoztatták őket heti 10 fontos (kevesebb mint 3800 forintos) bérezésért. Előfordult, hogy egy kétszobás lakásban 42 magyar munkavállaló lakott, de nem mertek elmenekülni, mert a két embercsempész brutális megtorlással fenyegette őket.

Egy nő egyenesen az életét féltette, mert miután elvesztette állását, hallotta, amint O. János kijelentette, hogy meg fogják őt ölni.

A két embercsempész hivatalosan munkaközvetítőként tevékenykedett, és brit luxusáruház-hálózatoknak beszállító cégekhez is kihelyeztek általuk Angliába csalt embereket. A munkások bankkártyáit azonban elvették, bérüket ellopták és Magyarországra utalták haza saját maguknak.

Az egyik ilyen cég, amely a Next áruházláncnak gyártott ágyakat, a Nextnek küldött átiratában elismerte, hogy O. János által közvetített munkások is dolgoztak nála, akiket O. János arra kényszerített, hogy adják át neki bérüket. A cég jogi képviselője szerint a beszállító vállalat nem tudott e kizsákmányoló módszerekről, és a kiközvetített magyar munkások sem szóltak, a Next azonban fontolóra vette, hogy felmondja beszállítói szerződését a céggel - áll a The Sunday Times írásában.

Anthony Steen, a brit belügyminisztérium különleges megbízottja, akinek feladata az embercsempészet elleni hatósági fellépés irányítása, a brit lapnak kijelentette: ez az eset is illusztrálja az újkori rabszolgaság elleni törvénytervezet fontosságát. A brit kormány a következő egy év törvényjavaslatai között terjeszti be a tervezetet a parlament elé. Az új törvény kötelezné a brit vállalatokat annak folyamatos ellenőrzésére, hogy beszállítóik nem alkalmaznak munkaközvetítőik által rabszolgasorban tartott munkavállalókat.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Még mindig a fentebbi cikkhez...
TÉNYLEG NE LEGYÜNK MÁR BARMOK, HA  A PÉNZÜNKRŐL VAN SZÓ! Hol a körültekintés, meg informálódás? Hitelt csak bankból!!!

Idézet

Nyolcszázezer forint, ennyibe került volna, hogy Ákost egy pécsi magánklinikán egy osztrák specialista kezelje. Ezért a család gyorsan szeretett volna pénzhez jutni. – Ákos Down-szindrómás, emellett hallókészüléket és nagyon erős szemüveget hord, visszeresek a lábai, ízületes. Rengeteg gyógyszert szed, amitől tönkrement a mája – kezdi szomorú a történetüket kisbéri otthonukban Nyitrainé Cseh Zita, a fiú édesanyja.

Ekkor bukkantak egy hirdetésre, mely könnyen, gyorsan és olcsón kínált hitelt. Nem közölték velük, hogy valójában fogyasztói csoportba lépnek be. Duplán átverték őket, mert ráadásul nem is volt ez valódi fogyasztói csoport, soha senkit nem sorsoltak ki, a befizetett pénzt az azóta gyanúsítottá váló szervezők nyúlták le.

– Többször is rákérdeztünk: ugye nem fogyasztói csoport? Tudtuk, hogy nekünk az nem felel meg, de megnyugtattak: dehogy, ez hitel. Az sem volt gyanús, amikor a szerződésben az összeg mellett szerepelt, hogy autóra kérjük. Azt mondták, kell valami konkrét dolog. Csak az lett gyanús, hogy nem utalták a pénzt, de küldtek egy SMS-t, hogy fizessünk be előre több hónapot, akkor biztosan megkapjuk a hitelt.

Szerződéskötéskor és első havi részletként 122 ezer forintot fizettek. – Pénzt még mindig nem kaptunk, de már érkeztek a csekkek. Ekkor felmondtuk a szerződést. A kezelésre így nem lett meg a pénz, ezért Ákos később a fél arcára lebénult, szívószállal etettük tíz hónapig – kesereg az édesanya.

Ötezer károsulttól több mint egymilliárd forintot csaltak ki hasonló módszerekkel. Az ügyben nemrég zárult le a nyomozás vádemelési javaslattal.

Ezeket a csalókat arab módszerrel földbe ásni, a fejüket meg addig dobálni kővel, amíg bele nem döglenek.
Nincs egyéb olyan törvényi büntetés, ami elég súlyos lehetne.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet
Egyetértek.
Másfelöl: PSZÁF, NAV, GVH, Bíróság mi a kurva anyját csinál? Azon kívül, hogy az átlagembert basztatja, a maffiózókat, csalókat meg mosdatja...

kép

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Na igen, kb ezt csinálja.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó