Ugrás a tartalomhoz

Mobiltelefon - modem firmware, flash - frissítve: 2014.04.01firmware, flash, huawei, modem, mobiltelefon,

* * * * * 2 szavazás

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Kedves Fórumozók!

Ebben a rovatban próbálok segíteni mindenkinek aki otthon szeretne akár mobiltelefont vagy modemet firmware vagy másképpen software frissíteni.

Azért azt megemlíteném mindjárt itt az elején, hogy ez nem minden esetben ajánlott olyanoknak akik abszolút nem jártasak ebben a témában. Könnyedén téglát vagy levél nehezéket csinálhatunk telefonunk, vagy modemünkből. Fontos az is hogy itt főleg a Huawei USB modemek, Motorola, Samsung lenne a fő téma, mert talán ezek azok a típusok amiben tudok segíteni. A többi készüléknél általában adott a gyári firmware frissítés interneten keresztül. Bár ez sem veszélytelen! Nagyon sokan esnek abba a hibába hogy neki esnek az interneten keresztül software-t frissíteni, aztán egyéb okokból kifolyólag nem sikerül a történet. De persze ennek csak örülök :-)))

Szóval akkor mindjárt kezdjünk is bele a témába, kirakok 3 data linket ahonnan Huawei, Motorola és Samsung telefonkhoz találtok 80%-ban gyári firmware-t.

A gyári firmware annyit jelent hogy nem tartalmaznak semmilyen hálózati lógót ( Voda, pancsi, tmob )... Tehát az eredeti gyári lógóval ellátott firmware kerül a telefonra.

Szükséges kellékek: Mobiltelefon + gyári adatkábel + firmware fájl/ok + driverek. Modemeknél csak a firmware szükséges!

Motorola:

Ennél a típusnál létezik egy gyári Motorola flasher ( RSD vagy RSD Lite ) néven fut és a piacon lévő készülékek 60-70%-át támogatja. Az RSD flasher elég egyszerű felépítéssel oldja meg a problémánkat. Általában a bekapcsolt telefont összedugjuk az adatkábelen keresztül a számitógéppel és a driverek telepítése után az RSD programot elindítjuk. Ha minden helyesen lett felrakva akkor szinte egyből kiírja hogy hányas porton találta meg a telefont. Ha látja a készüléket a program akkor a megfelelő firmware betallozása után elindítható a flashelés. Motorola telefonoknál mindig várjuk meg a firmware felírását és várjuk meg amíg a készülék újraindul majd feláll a rendszer. Ekkor lehúzhatjuk az adatkábelt.  

Samsung:

A Samsung telefonoknál már komplikáltabb lesz a firmware csere. Hozzávalók: Telefon + gyári adatkábel + firmware + downloader + driver. Az általam feltőltött firmware-ek 80%-ban tartalmazzák az összes hozzávalót ( Firmware + downloader + angol vagy magyar nyelvű útmutató a firmware cseréhez ).
A drivereket általában tartalmazza a Samsung hivatalos oldaláról letölthető Samsung PC-Studio vagy az újabb telókhoz kiadott KIES programok. A megfelelő készülékhez töltsd le a 2 program valamelyikét és telepítsd fel. Majd csatlakoztasd a telefonod a gyári adatkábelen keresztül a számítógéphez. A telefon legyen bekapcsolva és máris telepíti a drivereket ha helyesen választottál. Ha ezek megvannak akkor jön csak a neheze. A régebbi telefonoknál elég ha be van kapcsolva, az újabbaknál viszont "Download Mode"-ba kell rakni a készüléket. Ezeknél a firmware packba benne van a komplett leírás hogy is rakd "download mode"-ba. Az összes downloader kiírja a portoknál ha látja a telefont. A legfontosabb hogy mindig legyen telepítve minden driver és a program lássa a telefont valamelyik COM porton. Ha ez meg van akkor a leírások szerinti beállításokat figyelembe véve konfiguráljuk be a downloaer-t és pakoljuk be a fájlokat a megfelelő helyre. Minden Samsung telefonnál ahol megjelenik a BOOTfiles lehetőség tegyük be a firmware cserénél mert lehet hogy a készülék nem fog elindulni vagy nem lesz jó a végén a firmware csere. De erről majd bővebben!!!!

Huawei:

A huawei modemek firmware cseréje mondható a legegyszerübb eljárásnak. Ha már használtuk a modemet és meguntuk a szolgáltatói lógót, akkor már eleve fel van telepítve minden driver a gépünkre. Ezeknél csak le kell tölteni a megfelelő firmware-t a számítógépre. Ezek önkitömörítős .exe fájlok szoktak lenni. Indítsuk el a kiválasztott firmware-t és kövessük az utasításokat. Cirka 4-5 klikkeléssel és 3-4 perc időráfordítással lecserélhetjük a modem firmware vagy dashboard verzióját.    

Gyári firmware - flash letöltések:

Samsung gyári firmware: Minden típushoz gyári firmware

LG Android gyári firmware: LG official ROM

Huawei modem gyári firmware: Huawei modem firmware

Huawei Android gyári Rom: Huawei official ROM

Több gyártó ROM letöltő helye: Motorola és sok más firmware - ROM

Kínai Androidos ROM letöltés: Kínai és egyéb gyártók ROM lelőhelye

A feltöltés folyamatosan történik, próbálom frissíteni ha időm engedi.

Frissítve: 2015.09.15
7 éve Magyarország vezető Online unlock szervere - www.gsmdoki.com vagy Unlock webáruházunk www.unlockking.eu

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Szia Doki.
3G-s modemek közül van konkrét típus, amit tudsz ajánlani megvételre, vagy olyan, amit abszolút nem ajánlanál?

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Szerintem az összes Huawei típusú modem normális és megbízható, itt csak az adatáviteli sebességben van eltérés ( 3.6 vagy 7.2 Mbit )...
A ZTE modemek is megfelelőek, viszont a Huawei modemekhez 70-80%-ban létezik gyári firmware amit lehet cserélni ha vodka és más hülye lógós lenne.
7 éve Magyarország vezető Online unlock szervere - www.gsmdoki.com vagy Unlock webáruházunk www.unlockking.eu

palmon

palmon

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 9 hozzászólás
  • 0 köszönet
Szia!

Huawei E1752 firmware érdekelne,ezt nem találtam a felsoroltak között,ha letöltöm pc-re és kibontom automatikusan felülírja a modemen lévőt és frissíti azt?
üdv.

Vendég_Punisher18_

Vendég_Punisher18_
  • Vendég
  • köszönet
Tisztelt GSM-Doki!

Segítséget szeretnék kérni abban hogy tudnák SE Aino-ra gyári szoftvert tenni, mert most T-és van rajta.
Sok fórumot végigolvastam de nem nagyon volt használható leírás hol a progi nem ismerte a telót(A2Upploader).
Segítségét előre is köszönöm!

Üdv.

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
@palmon - Raktam fel neked firmware-t a kért modemhez.

A Sony Ainohoz már nincs free software amivel gyári firmware-t lehetne felrakni. Nem érdemes vele kisérletezni mert aztán nagyon drága lesz a javítás. Egyszerübb elvinni egy szervizbe és 2-3 ezer forintért megcsinálják neked szakszerüen.

Vendég_Punisher18_

Vendég_Punisher18_
  • Vendég
  • köszönet
Köszönöm!

Még lenne egy kérdésem hogy nekem ZTE MF110 modemem van és sokat küszködik.
Telenoros bevittem és azt mondták hogy semmi baja, de van amikor csak úgy nem jön a net de le se csatlakozik csak nem jön.
Kapcsolat bontása és újrakapcsolódás után már megy, meg a program egyszerűen eltűnik a tálcáról és nem lehet előhozni, fut meg minden net is van de a programot nem lehet elérni.
Azt szeretném kérdezni hogy ennek lehet frissíteni a firmware-t és hogy használna valamit? És hogy akkor kapok egy másik programot a csatlakozás kezeléséhez vagy pedig a telenoros marad?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Punisher18 - Dátum: 2011. március 12. - 17:51

...
Első nekifutásra telepítsed újra az oprendszert, mert a gépeddel lesz a hiba, 99%...

rudyd

rudyd

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 80 hozzászólás
  • 0 köszönet
Üdv!
SGH E250 -hez keresek teljes körű 'gyógyítást' (esetleg fw -t. és programot.)
Tudom, régi matuzsálem. Szakmailag - szeretném szadizni amíg még lehet.
(Tanulási célból)
Ha jók a sejtéseim akkor ami kicsit is hasonlít névben az már egy újabb készülék.
Előre is Köszönöm a választ.
--
RudyD

otk28

otk28

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 2 hozzászólás
  • 0 köszönet
Üdv!
DC-unlockert tudsz  ami működik?
T-Mobile Pulse Mini (Huawei U8110)-hoz kéne.
Köszi!

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Abból csak fizetős van, mert szerver alapú a műkődése. FREE nincs!

otk28

otk28

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 2 hozzászólás
  • 0 köszönet
Ok.
Köszi!

attilah

attilah

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 2 hozzászólás
  • 0 köszönet
Szervusz GSMDOKI!
Letöltöttem a Samsung B7722 anyagát az adott helyről, a gépemen van KIES, csatlakoztattam a telefont, de a leírásban sehol nem szerepel a "download mode"-ba való átkapcsolás. Segítséget kérek!!!

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
@attilah

A fájl cserélve, most már benne van a flasher használata és a download módba helyezés.

attilah

attilah

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 2 hozzászólás
  • 0 köszönet
Most viszont eltűnt a B7722XXJH5_pl_hu.rar file. Csak más fajta telefonok RAR file-okat találtam.

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Most már megtalálod...

tomtom

tomtom

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 23 hozzászólás
  • 0 köszönet
Szia Doki!!

Option Globe Trotter HSxPA - Gi 0225 usb modemet szeretnék felszabadítani, teleringes a szomszédból.
Megoldható?

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Megoldható, de el kell hozni budapesti vagy szegedi szervizünkbe. Megvárható és 2.000.-

tomtom

tomtom

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 23 hozzászólás
  • 0 köszönet
Csak Bp jöhetne szóba, az is csak átutazóban.. Időben meddig tart kb ( család meddig várakozzon rám..) ?

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Cirka 10-15 perc a várakozás...

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet
Üdv doki!
Érdeklődöm, hogy Asus P552W PDA-ra milyen rendszert érdemes telepíteni. Jelenleg Windows Mobile 6.1 van rajt. Ezzel a rendszerrel több probléma is van. Gyakran indul úgy a készülék, hogy betöltődik a rendszer, de semmi nem látható, ami betű, azaz nincsenek sehol a menüben és a programokban betűk. Úgy tudom van már 7.0rendszer is vagy Windows Phone 7. IGO gps-t is használok rajt. Milyen rendszert ajánlanál telepíteni erre a telefonra.
Itt a telefon: [hide]http://mobilarena.hu...rat/teljes.html[/hide]

Szerkesztve User5 által: 2011. június 14. - 16:55

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
windows mobile 6.5-nél újabb nem fog rámenni, de az se biztos.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: skynet - Dátum: 2011. június 14. - 17:13

windows mobile 6.5-nél újabb nem fog rámenni, de az se biztos.
Mi ennek az oka? Melyik paramétere nem megfelelő?

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
szerintem egyik se (proc, memória, illetve kijelző).

meg ez nem úgy megy mobiloknál, mint a pc-nél, hogy kiválasztod, aztán ráteszed. utánaznéhetsz, hogy esetleg az android rámegy-e.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: skynet - Dátum: 2011. június 14. - 18:15

szerintem egyik se (proc, memória, illetve kijelző).

meg ez nem úgy megy mobiloknál, mint a pc-nél, hogy kiválasztod, aztán ráteszed. utánaznéhetsz, hogy esetleg az android rámegy-e.
Itt akartam utánanézni, hátha valaki tudja.
Nem sok érő készülék az biztos. Elég bizonytalan a működése és borzalmasan nehézkes a kezelése. Nehéz rajt eligazodni is. Nem is tudom miért került olyan sokba. Ha jól emlékszem 120-on valahány ezer körül vettem. Most már nem kéne 10 ezerért sem, de többet ilyen érintőképernyős mocskokat sem veszek az biztos. Nem valók ezek semmire.

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
hát a tied tényleg nem való semmire, rezisztív 240x320-as kijelzővel. olyat én se vennék. ja, tényleg, az enyém is olyan  [nagylol.gif]  

nekem a következő rendes kijelzővel (legalább 480x800 kapacitív) lesz felszerelve, androidos (azt lehet házilag is frissíteni) és talán qwertz billentyűzet is lesz hozzá. ;)

http://forum.xda-dev...ad.php?t=710741
a tiedre nincs android.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: skynet - Dátum: 2011. június 14. - 19:06

hát a tied tényleg nem való semmire, rezisztív 240x320-as kijelzővel. olyat én se vennék. ja, tényleg, az enyém is olyan  [nagylol.gif]  

nekem a következő rendes kijelzővel (legalább 480x800 kapacitív) lesz felszerelve, androidos (azt lehet házilag is frissíteni) és talán qwertz billentyűzet is lesz hozzá. ;)

[hide]http://forum.xda-dev...ad.php?t=710741[/hide]
a tiedre nincs android.
Ha erre nem lehet másik rendszert tenni csak ezt a [email protected] 6.1-est, akkor nem tudom mit csináljak vele, mert így elég borzalmas ez a kütyü.
Nézegettem a googleval, hogyan kellene rendszert cserélni, de semmi számomra érthető leírást nem találtam. Azt gondolom, ezeknek a szemét pda-knak semmi köze számítógéphez. Piszok nehézkes a kezelése és még hibás is a rendszer.
A kijelzője napfényben nem látszik.
Gyakran van úgy, hogy betöltődik ez a gagyi vindóz 6.1 rendszer, de a betűket nem tudja megjeleníteni. Ez néha működés közben is előjön.
Az érintések gyakran mellé mennek vagy egyáltalán nem reagál az érintésekre.
Ha töltés alatt van a készülék, akkor piszkosul belassul és a GPS (IGO) annyira lelassul, hogy piszok nehezen reagál a kattintásokra vagy sehogy. Van, hogy rányomok 10-et is. Utána pedig végigkattintgatja hirtelen magától a 10-et, így olyan lesz mint egy önmagától lefutó demó program, persze ilyenkor az első kattintás után már összevissza lesznek a kattintások. Amikor az IGO-t elindítom, legjobb ha nincs bedugva a töltőbe.
SMS-t nem lehet vele írni vezetés közben mert azoka az apró billentyűit nem lehet eltalálni. Piszkosul idegesít, amikor smt írok (nem autóban) és a mellette vagy alatta levő gombok nyomódnak be rajt.
Néhányszor már a határán voltam, hogy menet közben [email protected] az autóból. Ezek szerint ezeket tényleg csak jól földhöz vágni és széttaposni érdemes.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
:)
Vegyél egy billentyűzetes gps-es telót. Igaz azok asszem nem iGO-t futtanak, csak olyan netes gps-t.
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
az nem attól függ, hogy billentyűzetes-e.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet
Úgy látom ez a rendszercsere így nem fog menni.
Tudnátok esetleg egy olyan budapesti helyet mondani, ahol meg tudnák nekem jól oldani és nem kerülne sokba?
Vagy az összes windows mobil ugyanilyen gagyi? Ez még gagyibb, mint amikor az első windows 95 megjelent.

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó