Ugrás a tartalomhoz

Mobiltelefon - modem firmware, flash - frissítve: 2014.04.01firmware, flash, huawei, modem, mobiltelefon,

* * * * * 2 szavazás

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
nekem a windows mobile 6.5 + sbp mobile shell 3.5 kombóval nincs bajom.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: skynet - Dátum: 2011. június 15. - 11:05

nekem a windows mobile 6.5 + sbp mobile shell 3.5 kombóval nincs bajom.
Nem ismerem ezeket a szakkifejezéseket. Szerinted a 6.5-öt fel tudom telepíteni? A tiedét te raktad fel? Nincs valami leirásod róla. Bármi érdekelne, ami segíthet a telepítésben vagy hova érdemes vinni?

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Ezekkel a PDA-s win mobilokkal az a probléma hogy nem úgy működik mint egy pc. Sajnos itt típustól függően a ROM és a windows egyben van tehát kimondottan az adott típushoz kell rom frissítést keresni, persze ha adtak ki hozzá. Úgy hogy ha még nem csináltál ilyet akkor nem ajánlom ezt a műtétet mert a végén egy levél nehezék lesz a PDA-ból.
7 éve Magyarország vezető Online unlock szervere - www.gsmdoki.com vagy Unlock webáruházunk www.unlockking.eu

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: User5 - Dátum: 2011. június 15. - 11:23

Nem ismerem ezeket a szakkifejezéseket. Szerinted a 6.5-öt fel tudom telepíteni? A tiedét te raktad fel? Nincs valami leirásod róla. Bármi érdekelne, ami segíthet a telepítésben vagy hova érdemes vinni?

nem, az enyém újabb, ez eleve 6.5-tel volt. de van néhány windows mobile 6.1-gyel szerelt telefon, amit lehet frissíteni 6.5-re.

ami viszont nagyban segít a telefon használhatóságán, az egy PROGRAM (nem oprendszer), aminek a neve SPB Mobile Shell 3.5.

egyébként itt a windows mobile 6.5-ös a telefonodra (a pontos típusát persze meg kell nézni, hogy egyezik-e a tieddel), de ha elromlik tőle (le van írva, mit kell csinálni), akkor nem tőlem kaptad:
http://forum.xda-dev...p/t-509548.html

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: gsmdoki - Dátum: 2011. június 15. - 11:38

Ezekkel a PDA-s win mobilokkal az a probléma hogy nem úgy működik mint egy pc. Sajnos itt típustól függően a ROM és a windows egyben van tehát kimondottan az adott típushoz kell rom frissítést keresni, persze ha adtak ki hozzá. Úgy hogy ha még nem csináltál ilyet akkor nem ajánlom ezt a műtétet mert a végén egy levél nehezék lesz a PDA-ból.
Számítógép BIOST szoktam frissíteni, de erről tényleg nem tudok semmit. Hova érdemes vinni Budapesten?
Valahol meg kellene frissíteni valamire a rendszert, mert ennek csak idő kérdése, hogy így mikor lesz egy földhözvágás a vége. :-)

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Mivel én Szegeden vagyok így nem tudom hogy pesten hova érdemes vinni. Esetleg a pesti kollégát hívd fel hogy bevállalja-e neked a frissítést. A telszám a láblécben található.
7 éve Magyarország vezető Online unlock szervere - www.gsmdoki.com vagy Unlock webáruházunk www.unlockking.eu

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: gsmdoki - Dátum: 2011. június 15. - 11:56

Mivel én Szegeden vagyok így nem tudom hogy pesten hova érdemes vinni. Esetleg a pesti kollégát hívd fel hogy bevállalja-e neked a frissítést. A telszám a láblécben található.
Kösz a telefonszámot. Majd hívom.

User5

User5

Uploader

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 880 hozzászólás
  • 2 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: skynet - Dátum: 2011. június 15. - 11:43

nem, az enyém újabb, ez eleve 6.5-tel volt. de van néhány windows mobile 6.1-gyel szerelt telefon, amit lehet frissíteni 6.5-re.

ami viszont nagyban segít a telefon használhatóságán, az egy PROGRAM (nem oprendszer), aminek a neve SPB Mobile Shell 3.5.

egyébként itt a windows mobile 6.5-ös a telefonodra (a pontos típusát persze meg kell nézni, hogy egyezik-e a tieddel), de ha elromlik tőle (le van írva, mit kell csinálni), akkor nem tőlem kaptad:
[hide]http://forum.xda-dev...p/t-509548.html[/hide]
Kösz a  linket, de ott azt írják lejjeb a hozzászólásokban, hogy bizonyos dolgok nem működnek rajt. Valami hiba van ezzel a verzióval és nem is magyar nyelvű.

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: skynet - Dátum: 2011. június 15. - 10:21

az nem attól függ, hogy billentyűzetes-e.
De attól is, mert ha csak bill-es, és nem érintős, akkor az IGO nem megy rajta, annak kell az érintő. Ha bill is, és érintő is van, akkor megy...

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
ja, nekem az, hogy "billentyűzetes" egy telefon, nem zárja ki, hogy érintőképernyős.

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: skynet - Dátum: 2011. június 21. - 11:50

ja, nekem az, hogy "billentyűzetes" egy telefon, nem zárja ki, hogy érintőképernyős.
Nálam sem, de gondolom CD arra célzott, és azokról tudom, hogy nem kezeli az IGO-t.
Nekem is HTC Rose-om van, és semmi más akadálya nem lenne az IGO-nak, csak azért nincs hozzá, mert csak billentyűzetről nem akar működni, még virtuális egérrel sem, bár azzal egyébként is macerás lenne...

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
de gondolom CD arra célzott, és azokról tudom, hogy nem kezeli az IGO-t.
pontosan
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

tengo

tengo

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 4 hozzászólás
  • 0 köszönet
üdv!

Van egy problémám, előre is köszönöm az érdembeli segítséget. :) Egy használt Sony Ericsson Xperia okostelefon van nálam jelenleg. Nem értek a mobiltelókhoz. Szeretném a számítógéphez csatlakoztatni, hogy linux-nak, vagy windows xp-nek file kezelője láthassa a teló belső memóriája tartalmát, és írni is tudjam, lehetőleg a mobilba helyezett micro sd kártya esetén is. Utóbbit csak akkor látja a gép (file kezelője), ha mp3 playerbe tettem előzőleg, és úgy csatoltam géphez az mp3 playert. Tehát ha a telóban van a micro sd, akkor nem látja a telóval összekötött gép. A telós micro usb kábel vadi új, többször fel is töltöttem segítségével a teló aksiját, géphez kötve, tehát jónak kell lennie e kábelnek is (az mp3 player mini usb kábele is jó).
Ennyit a micro sd -ről.
A teló belső memóját meg semmiképp nem tudom olvasni, írni a (számító)géppel. Annyi történik csak, hogy xp érzékeli, hogy usb-s eszköz, de file kezelőben a kapott betüjelre kattintva üresen jelenik meg, és kéri, helyezzek be meghajtót. Tehát nem érzékeli a memóriatartalmait a gép -se a teló belső memóját, se a telóba helyezve a micro sd-t- ; se xp-ben, se linux alatt.
A teló manuálja jelzi, hoyg látnia kell ismertebb op.rendszerek file kezelőinek, és csatlakoztatáskor egy bizonyos opcióna kmeg kell jelennie a telón (nem emlékszem most, hogy mi az opció neve), de teszteltem pár napja, és nem jelent meg. Előzőleg még az "usb hibajavítás"-t is kipipáltam a teló "beállítások" menüjében.

Mi lehet az oka, és hogyan oldható meg a probléma?

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
A telefon belső memóriához biztos hogy nem fogsz hozzáférni. Szerintem az Android kicsit más mint a többi standard telefon. Létezik egy PC-Companion software a Sony Androidhoz, ha ezzel tudsz vele valamit kezdeni akkor jó, egyéb esetben szerintem semmit. Talán ha benne van az SD kártya és a SIM kártya akkor talán a névjegyek, telszámok, mp3, meg a tárolón lévő dolgok menedzselhetők.

http://www.sonyerics...x10?cc=hu&lc=hu

tengo

tengo

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 4 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: gsmdoki - Dátum: 2011. augusztus 24. - 13:34

A telefon belső memóriához biztos hogy nem fogsz hozzáférni. Szerintem az Android kicsit más mint a többi standard telefon. Létezik egy PC-Companion software a Sony Androidhoz, ha ezzel tudsz vele valamit kezdeni akkor jó, egyéb esetben szerintem semmit. Talán ha benne van az SD kártya és a SIM kártya akkor talán a névjegyek, telszámok, mp3, meg a tárolón lévő dolgok menedzselhetők.

http://www.sonyerics...x10?cc=hu&lc=hu

Köszi a választ! :) Szerencsére időközben -tegnap előtt, amely napon megírtam ide problémámat- megoldottam a probléma nagy részét, és sokáig nem gondoltam volna, hogy itt a bibi (erre mások se gondoltak, sem én; nem gondoltam volna, hogy ilyen apróságon múlik) : nem mindegy a sorrend, amikor az usb kábelt rádugom a telóra ill. a gépre (előbb telóba, aztán gépre, vagy fordítva). Most nincs kéznél sem az mp3playerem, se a mobil, de eddig a mobilt olyan sorrendben próbáltam, mint az mp3-amat, hiszen utóbbi belső és csatlakoztatott (micro sd) memóriáját is látta mindig is file kezelő. Na most, fejből nem emlékszem a sorrendre, de a lényeg: arra jöttem rá, hogy ÉPP FORDÍTOTT sorrendben kell a telót gépre dugni usb kábellel, mint az mp3playert. (Talán amiatt ,mert másfajta usb kábelekről van szó? ...hiszen a telóba micro usb kábelt kell dugni, mp3playerbe meg mini usb kábelt.) Bármilyen sorrend esetén mindkét készülék aksija töltődik rendben, de file kezelő csak bizonyos sorrendű usb rádugást követően tud olvasni-írni teló ill. mp3player memóriát. És -mondom- a pláne, ami meglepett engem, hogy épp fordított a vonatkozó sorrend a kétfajta készülékem esetén ahhoz, hogy olvasni-írni lehessen memóriáikat (mp3playeremnek a belső memóját is látja file kezelő).
Azonban ekkor sem látta a teló belső memóriáját, ahogyan te is írod, hogy azt semmikképp nem.
Tegnapelőtt a Companion-t is felraktam, mégpedig xp-re, mert arra írja a SonyE. honlap, bár az os megjelölés nem mindig reális, hiszen kéásőb bmegtapasztaltam, hogy  linux is szépen file kezeli, még Companion nélkül is, sőt, legutóbb futólag megpróbáltam linuxra a Companiont telepíteni és sikerült arra is, de időhiány miatt ki kellett lépnem, és még nem jutottam el addig, hogy teszteljem is linuxon, csak xp-ben. Xp-ben hiába telepítettem fel, nem érzékeli a telót, miközben file kezelő igen. Kiváncsi leszek a linuxra...
Bár megoldottam magam a lényeget, mégis jól jött beírásod, mert részben visszaigazolta a tapasztalataimat, és megerősített aban, hogy a teló belső memóriáját hiába erőltetem láttatni géppel.

Köszi még egyszer. :)
üdv, József

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
Doki,

van egy option globetrotter usb icon 225 nevű csodám (t-mobile web'n'walk stick van csak ráírva, de szerintem ez a típusa), lehet ezzel valamit házilag kezdeni?

köszi
skynet

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
http://dogber1.blogs...ion-gio225.html

ez alapján sikerült.

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
zte mf 626:

http://web.portal.gl...LOBE_PHV1.2.exe

undorítóan néz ki a connection manager, de mindegy, működik.

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
huawei e220:

ezzel kiolvasni a kódot
http://www.seejay.ne....html#idc-cover

ezzel meg unlockolni (a kód amit ez számol az szar).
http://internetgadge...awei-modem.html

dragonlance

dragonlance

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 53 hozzászólás
  • 0 köszönet
Szia!
A sim kártyámról az összes telefonszámot el tüntettem. Vissza lehet valahogy szerezni az adatokat?

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Ha törölve lettek, akkor nem tudok rá megoldást.

dragonlance

dragonlance

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 53 hozzászólás
  • 0 köszönet
Sajnos töröltem. Köszi, hogy válaszoltál.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Nem tudom  ez mennyire segít

http://www.google.hu...=1&pf=p&pdl=500
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
A rovat frissítve - 70GB-nyi flash, firmware, szerviz box instal és flash hozzáadva. Folyamatos feltöltés alatt....

Vendég_Ákos_

Vendég_Ákos_
  • Vendég
  • köszönet
Hello Doki,

segítséget szeretnék kérni egy nokia C5-02 Rm745 telóval kapcsolatban. A telefon gyári független. Sajnos nincs magyar nyelv benne ezért szeretném kicserélni a szoftvert.
Jelenleg 073.001 a sw.nr de van már 101.003 magyar. Hogyan tudom rárakni a telóra?
(a teló nem talál új frissítést)

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Megnéztem, nálam a 91.2 sw a legutolsó amiben van magyar nyelv. Mindig az Euro3 packot kell keresni ebben van a magyar. Warezban olyat kell keresni hogy "Phoenix Service Software" ez a gyári Nokia software progi. Gyári USB kábellel működik a legtöbb új modelnál.

csontos1980

csontos1980

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 13 hozzászólás
  • 0 köszönet
Szia gsmdoki.

Tanácsot szeretnék kérni, van egy LG Optimus 3d telefonunk, új android rendszert akartunk rá feltenni, de valami balul sült el mert a gyári program sem ismeri fel az imei szám alapján a telefont ismeretlen készüléknek látja így gyárilag sem tudjuk javítani a rendszert rajta, meg csak annyi reakciót lehet kicsikarni a telefonból, hogy elindul megjelenik az LG logó s ez után nem csinál semmit lefagy csak a logót mutatja.Tudnál valamilyen programot ajánlani amivel fel lehet éleszteni a készüléket?Előre is köszönöm a válaszod.

gsmdoki

gsmdoki

moderátor

• Moderátor
  • 669 hozzászólás
  • 1 köszönet
Sajnos a készülék BOOT része meghalt. Ezt csak szervizben és húzós áron fogják megcsinálni. Egyéb megoldás ingyen lehetőség nincs rá.

csontos1980

csontos1980

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 13 hozzászólás
  • 0 köszönet
Köszönöm szépen a válaszod. :)

Vendég_maki_

Vendég_maki_
  • Vendég
  • köszönet