Ugrás a tartalomhoz

Warez vs. torrentKi melyiket részesíti előnyben, miért?

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

Szavazás: Warez vs. torrent (19 felhasználó adott le szavazatot)

Warez vs. torrent, melyik a jobb?

1. Warez (11 szavazat [57.89%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 57.89%

2. Szavazott Torrent (8 szavazat [42.11%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 42.11%

Voks A vendégek nem szavazhatnak

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet

Warez vs. torrent

Ki melyiket részesíti előnyben, miért?

- Én elsősorban a warezt használom, a visszajelzések, leírások, "közvetlenebbség" miatt. -Na ezt jól megfogalmaztam.-
   Lehet hogy torrenten gyorsabban jön és több minden megvan, de a legfrissebbek általában a warezokon vannak fennt, legyen az bármi.

kép

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Tudja a fene.
A torrentre illik vissaseedelni, küldönben kizárnak ha mindig csak töltögetsz.
Ha meg rapidshare meg egyéb helyekről töltögetsz, akkor meg nem tudsz korlátlanul ingyen, vagy fizetsz, vagy trükközöl.
Az egész világon nekünk kavarják a szart. Pedig nem kérjük.

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
tudtommal a torrenten keresztül is warezt szokás letölteni...

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Gondolom a tárhelyes warezre, meg a torrentes warezre gondolt.
Aztán ott van még az emeltdíjas sms warez is. :)

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Nekem egyértelműen a tárhelyes warez... amit keresek, általában megtalálom datán vagy rapidon, oda meg van premiumom, így max. sebességgel jön, torrent meg van, hogy hátralévő időnek évet adott meg :o

PSP

PSP

HJÁ

• Moderátor
  • 1.611 hozzászólás
  • 0 köszönet
Mindkettőt, de a warezra szavaztam. Régebben többet töltögettem, most már csak néha-néha egykét nagyobb játékot. Szerencsére fent vagyok a legnagyobb magyar torrent oldalakon, ahova a többinél általában előbb kerülnek a dolgok, és nem össze vissza odaszart feltöltések. Bár múltkor például innen szedtem le a GT Legends szimulátort, szóval változó, de semelyik sem rosszabb a másiknál. Jelen esetben itt a warezlinksen tényleg közvetlenebb és beszédesebb a dolog, mert ugye itt vannak a beszélgetős fórumok. [eusa_think.gif]

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
És pont azért vannak beszélgetős fórumok, hogy ne csak rideg linkelő oldal legyünk.
Arra fórum sem kell.
Fórum a társalgásra, vélemények megosztására való.
És talán elég sokféle véleménynek van is hely. :)

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet

Idézet

tudtommal a torrenten keresztül is warezt szokás letölteni...

Skynet, na igen, lehet rosszul fogalmaztam, de a lényeg érthető, talán. [eusa_doh.gif]

Örömmel látom hogy a torrent áll vesztésre. :)

kép

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Ismrősöm meg csak a torrent.
Més nem is kell neki. :)

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Nem is csodálkozok az eredményen hisz a WAREZlinks.eu egy olyan megfoghatatlan cyber nagyhatalom, ellenben a torrentek antikulturbarbár felépítésével, melyet mindig minden körülmények közt maga alá fog gyűrni!
Na a diplomata megfogalmazásról ennyit. :)

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Én egy jó ideje már nem keresgélek meg böngészek warezokon. Egy időben letöltöttem minden szart, de feleslegesen. Ha kell valami, akkor a bevált torrenteken keresek először, ha nincs meg, akkor gugli vagy filetube és warez. Nem túl népszerű cuccot viszont jellemzően inkább témaspecifikus warezon szoktam megtalálni. De a nem publikus torrenteken is elég sok érdekesség van. Például pár évig sikertelenül kerestem billentyűs oktatóanyagot. Egyszer csak az egyik torrenten találtam egyet. Azóta már biztos warezban is megvan ugyanez, de persze amíg kerestem, addig senkinek nem volt semmije.
Ez a tárhelyes baszkódás, ami az utóbbi években van, eléggé betett a wareznak. Sok a cucc, kevés a hely. Nincs annál bosszantóbb, mint amikor nagy nehezen megtalálok valamit, aztán file does not exist. Vagy esetleg találok több letölteni valót is, de prémium hiányában vakarhatom a tökeimet. Meg sok csicska is belevág a warezfórumba, aztán két hét múlva ráun. Azt is rühellem, amikor valaki feltölt valamit, aztán orrba-szájba linkeli mindenhova. Nem baj, hogy van már húsz másik hasonló. Számomra elvesztette a varázsát teljesen a warez. Egy idő után letisztul, hogy mit érdemes megnézni, és mit nem. Nálam inkább a fájlcsere felé billen a mérleg, torrent, soulseek, dc.
Lehet kötözködni.  [icon_twisted.gif] :D

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Van benne valami.
Különösen az olyat szeretem, mikor a kis marha leszedi mástól a cuccot, majd ő tölti fel, és telepakolja vele a netet.
Aztán hogy az a valami az mennyire működik, vagy hogy kell kicsomagolni (mert az 1 db 20megás fájl meg 1db crack 8féle képpen van agyondarabolva-tömörítve és átnevezve), az nem az ő dolga. Szarik rá. Te csak tőccsed le a cuccát, mert akkor neki gyarapszik a pontja, és vagy pénzt kaphat érte, vagy premium előfizetésre válthatja be.

Persze azt sem lehet elvárni, hogy mindenki feltöltés előtt telepítse az adott progit, hogy hogy is kell, meg hogy is mükszik, de legalább csomagolja ki más csomagolását, és nézze meg, hogy minden megvan-e, ami kell.

Én amit kipróbálok, és topikot nyitok róla, oda is szoktam írni, hogy Tesztelve!

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet
Na igen, az is elgondolkoztató hogy több száz ember van itt aztán hsz meg nem nagyon van a sok emberhez képest.
Sajnos itt is csak az emberek mentalitásában keresendő a hiba.
Használni néha én is használok torrentet, csak NEM szeretem!
Inkább böngészem arra érdemes oldalakon, amiből azért akad még pár.

kép

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Na ja, én utálom azt ha felregisztrál valaki egy warez oldalra, de legyen az bármi más oldal is és utána le se ....ja a továbbiakban az oldalt. De legalább vannak  aktív tagok, akik nem haggyák elöregedni ezt az oldalt és mindent megtesznek ennek fejlődése érdekében. Nagyon remélem hogy már én is közéjük tartozom és ha lehet ilyet mondani akkor már én is a ti virtuális csapatotokba tartozom.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
:)

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet
Peti, [icon_thumright.gif].

Wilson!  

Az előbb átsiklottam egy mondat felett, én is próbálkoztam warezfórummal, csak tudod, inkább csak vinni szeretnek, hozni meg egyáltalán nem.
Megvan még de le**arom, inkább csak a tárhely miatt van meg.
Warezfórumot indítani esetleg egy jól összeszokott csapattal lehet, másképpen nem.  B)

kép

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Királyok vagytok!!
Még régen amikor még azt sem tudtam hogy mi is az a crack akkor még számtalalan oldalon fenn voltam de mára már teljes mértékbe biztos vagyok benne hogy hazaértem!!
Már csak a warezlinks.eu van a kedvenceim között.

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Na ilyen lelkes emberekből kell több. :)

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet

Manapság már nem könnyű működő warez fórumot indítani. Sőt, másmilyen fórumot se nagyon. Ahhoz, hogy folyamatosan legyen friss tartalom, a nap 24 órája nem lenne elég. Aztán, ha nincs egy folyamatosan gyarapodó taglétszám, akkor úgy látja az ember, hogy nem is éri meg. Hosszútávon persze valamikor kifizetődik a munka, de az sok idő, meg egy személyben kemény meló. Kismillió ilyen fórum behalt, vagy csak simán törölte a szolgáltató. Egyszerűnek tűnik, meg az ember eleinte lelkesen is tölt felfele. Én is próbálkoztam régebben egy bizonyos dologgal foglalkozni, aztán darázsfészekbe nyúltam, töröltek mindent, újra feltöltöttem, de aztán rájöttem, hogy nekem nincs erre egyáltalán szükségem. Talán ma már nem akar boldog-boldogtalan warezfórumot indítani, inkább linkelgetnek, abból hál istennek nincs hiány. Valakinek ez megéri. De sok a kockázata minden irányból, ezt be kell látni. CD is biztos tudna mesélni. [eusa_whistle.gif]
Pár éve én is itt ragadtam, biztos nem véletlenül. Akkor még nem volt ennyi warezzel foglalkozó oldal. Ma már nem tudom, hogy csinálnám, de a sok szemét közt egyre nehezebb észrevenni.
Jolly! Akinek nem inge... :) Én elsősorban a tizenéves kölökre gondolok, aki szerint menő kimondani, hogy van egy warez fórumom. Egy fél nap is elég ahhoz, hogy regisztráljon valaki egy helyet, feltegyen egy fórumot és lemásoljon egy csomó tartalmat. Ez oké, nem nehéz, de ezt nem is lehet ennyiben hagyni. Idővel elfújja az ember hajóját a szél másfelé. Aztán ha sok ilyen fórum van, akkor az szerintem senkinek sem jó.
Mint írtam, én is belekóstoltam, de csak mert az vonzza az embereket, viszont semmiképp sem szerettem volna, hogy a többi téma a warez rovására menjen, nem is elsősorban azért csináltam. Aztán rövid úton rá is untam a feltöltögetésre.
Azt meg nem árt elsőnek megtanulni, hogy sajnos 10 emberből 9 nem lesz hálás. De ha belegondolunk miért is lenne az? Nem egy olyan nagy ördöngösség valamit berarozni, feltölteni aztán kilinkelni. Pláne, ha ugyanaz a tartalom köszön vissza a többi kismillió warez oldalon is. Az embert sokszor csak a mennyiség érdekli, nem a minőség. Nem jól van ez így, de hát sajnos ez van. Felgyorsultak a folyamtok és felhígult minden.

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet
Nem vettem magamra.[sm_ck.gif]

Igen, mostanság arra gondoltam, jó volna összeszedni a számítástechnika alapjait egy helyre, ugyanis bent melóhelyen, meg sok ismerősöm is megakad pl ha telepíteni kell egy nyomtatót vagy több mailt kell csatolmányokkal elküldeni.
Egy fórumra gondoltam ahol minden megmaradhatna mások számára is és bármikor elérhető, "interaktív", ismerősöknek.
Nem egyszerű, egyáltalán.
Melyik cms-t vagy fórumot, mennyire bírja a szerver, stb....

Visszakanyarodva a szavazáshoz, a limewire-t használtam régebben de írták róla mostanság hogy megszűnik a program és a hozzá kapcsolódó háttér is.

kép

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Kevesen tudják ennek a  fórumnak az elődjét.
Az egy szimpla weboldal volt, tele warez linkekkel.
smsonline.atw.hu
még mindig megy, csak szerintem már rég halott minden link.
Anno az volt rá kiírva, Üdvözlök mindenkit a világ leginkább összehányt weboldalán!
Asszem. Vagy ilyesmi :)

Aztán úgy éreztem, ez kevés, mondanivalóm is lenne, meg ez így nem is jó.
És lett egy azóta megszűnt, ingyen tárhelyen warezoldal, majd lett warezlinks.eu, akkor már sokan hozzám csapódva.
Ezekből páran lemorzsolódtak, de jöttek újak. Szerencsére. :)
Sok-sok segítsége és munkája volt ebben a  fórumban az évek alatt, sok-sok embernek.
Köszönet nekik!

Jópárszor már én is úgy éreztem, hagyom a fenébe az egészet, csak viszi a pénzt, a szolgáltatók meg törlik a linkeket, meg nem szeretik a warez fórumot hostolni, de mindig meggyőztek, hogy maradjak.

Manapság már nem igazán nyomok fel warez linkeket, meg nem is töltök le, hanem a társalgót meg a  wpu-t használom, a közösség miatt, illetve a véleményem elmondására. Olyan véleményt is, amiért máshol azonnal törölnének.
Itt szólásszabadság van, de azért nem mi vagyunk a  kuruc.info  (hopp, máshol ezért a linkért már töröltek volna engem. :) )

jolly

jolly

Jollyminátor

• Tag
  • 2.229 hozzászólás
  • 2 köszönet
Megvan még az az oldal. :)

Sok-sok kitartást CD, meg a többieknek is még vagy 40 évig. :D

kép

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
CD, nemcsak töröltek volna, hanem már jópárszor tényleg töröltek is ;)

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Na igen. A köcsög indexesek. :)

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Bronz, akkor a "szentély" miért fötöpö?? :D :D

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: BrOnZ - Dátum: 2011. február 02. - 08:47

Szólásszabadság máshol is van, sőt! Mindenhol... Itt szólás után is van szabadság... ;)

Azt hiszem ez fedi le  a lényeget. :)
De mondhatjuk úgy is, hogy máshol szólás után elküldenek szabadságra, itt meg maradhatsz. :)

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
http://hvg.hu/Tudoma...es_hwsw_botrany
A HWSW értesülései szerint a Feliratok.hu sokáig az SG.hu égisze alatt működött, napi több ezres látogatottsággal. Az oldalt önkéntesen szerkesztő adminisztrátorok által feltöltött feliratok pedig annyira népszerűek lettek, hogy előfordult olyan is, hogy egy-egy film magyar DVD-kiadásához is innen halászták le a már kész szöveget.

Az oldal üzemeltetői végül összekaptak a tulajdonossal, a vita eredményeként pedig úgy döntöttek, hogy elköltöztetik az adatbázist a korábban ismert címről. A Feliratok.hu jelenleg nem is működik, a tulajdonos SG.hu oldala jelenik meg a helyén. A HWSW kinyomozta, hogy a megújult oldalt az egyik üzemeltető Twitter-oldaláról lehet elérni.

Na ilyeneket kellene megcsípni... az lehet ám a jó! Rendesen növelné a látogatottságot.
Mondjuk rendesen adja  a szerver terhelést.

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
szólásszabaccá

CineDOG

CineDOG

Site Admin

• Adminisztrátor
  • 51.431 hozzászólás
  • 95 köszönet
Izé, ez már ide is dúrva. :)

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• Adminisztrátor
  • 2.993 hozzászólás
  • 3 köszönet
Visszatérve a feltöltésekre, az én feltöltéseim mind saját, általában fizetős tárhelyről származhatóak amiket még sok évvel ezelőtt szedtem, vagy esetleg nem is olyan régről megmaradt fájlokat rakok fel amik már a legtöbb tárhelyről törölve vannak.Továbbá próbálok a legritkább játékokat feltenni, ilyen például az RPCJS-ek. Rosszak, bár nagyon jót el lehet velük játszani és a méretük sem hatalmas. :) Emléxem mikor még régen keresgéltem ezeket a játékokat, örülnék rohadtul ha legalább a fele meg lenne. :D A legritkább láncszemet is megtaláltam csak PS2-re. Mennyi vírust bekaptam én még miatta, mármint a sok keresés miatt.:D

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó