Ugrás a tartalomhoz

Warez vs. torrentKi melyiket részesíti előnyben, miért?

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

Szavazás: Warez vs. torrent (19 felhasználó adott le szavazatot)

Warez vs. torrent, melyik a jobb?

1. Szavazott Warez (11 szavazat [57.89%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 57.89%

2. Szavazott Torrent (8 szavazat [42.11%] - Megtekintés)

Voksolás százalékaránya: 42.11%

Voks A vendégek nem szavazhatnak

Trabi TM

Trabi TM

Warezlinks Power User

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.183 hozzászólás
  • 0 köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: radicspeter - Dátum: 2011. február 01. - 17:59

Na ja, én utálom azt ha felregisztrál valaki egy warez oldalra, de legyen az bármi más oldal is és utána le se ....ja a továbbiakban az oldalt. De legalább vannak  aktív tagok, akik nem haggyák elöregedni ezt az oldalt és mindent megtesznek ennek fejlődése érdekében. Nagyon remélem hogy már én is közéjük tartozom és ha lehet ilyet mondani akkor már én is a ti virtuális csapatotokba tartozom.
Ezt most nem értem.
Én is regisztráltam már sok oldalra, csak azért, hogy 1 dolgot letöltsek, és azóta sem jártam arra többet, ez miért gond? Én tehetek arról, hogy regisztrációhoz kötik a letöltést? Ha nem így lenne, eszembe sem jutott volna regisztrálni.
Itt kicsit más a helyzet, mert sokan a terminál mobilforumról jöttünk ide át beszélgetni, ezért is van ennyi HSZ, de ha pl ide is csak egy program letöltése miatt regisztrálok, akkor itt sem lenne nagyon HSZ-em, max 1-2 "köszi"...

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Szerintem sem az a gond, ha valaki csak beregisztrál 1-2 progiért, aztán csókolom.
Az a gond, ha már aktív tagok, akiket régóta "ismerünk", szó nélkül eltűnnek.

radicspeter

radicspeter

"superPeter"

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2.993 hozzászólás
  • 4 köszönet
Pontosan CineDog.

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Eleinte én is beregeltem 1-1 progiért más oldalakra, ha ott találtam meg amit kerestem... aztán elkezdtem használni a google cahhe-t és azóta nincs rá szükség ;)

Vadóc

Vadóc

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 40 hozzászólás
  • 0 köszönet
Én csak a warez oldalakat látogatom, torrentezni nem szoktam.

Sidious

Sidious

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 63 hozzászólás
  • 0 köszönet
Jé ez a topic 2011-es még... korábban még a warezre nyomtam volna talán, már csak megszokásból is (volt nekem is), de mára már nem kérdés, hogy torrent. Sőt azóta annyi minden történt, hogy ma már nem is az nc-t mondanám, mert a tulajváltás óta egyre inkább látszik, hogy lassan de biztosan de halad az oldal tovább a leszáló ág irányába. Nem csak a xvides ügy miatt, hanem sok más miatt is.

Mi változott még 2011 óta?

Nos elősorban elterjedt a ratio-free (arány mentes), ami elég komoly változás, és a fenti érveket is nagyban értelmetlenné teszi.
Pláne olyan komtesztusban, hogy akár már gb-es neted is lehet otthon, de jó pár megás már mindenképp, ez egy újabb ok amiért ma már nem töltenék (sőt igazából már 2011-ben sem nagyon töltöttem warezról)

De vak még egy fontos ok, gyorsan könnyen praktikusan lelehet tölteni nem kell várni semmire. Ráadásul az elsődleges forrás, oda készülnek a filmek/sorozatok, általában. Persze kivétel akadhat, és warez fórumokon is lehetnek eredeti anyagok.

Ha valaki esetleg ki szeretné probálni az Insane -t ajánlom figyelmébe, most még nyilt regisztráció is van, pár napig.

De azért érdekelnesm ás véleménye is, közel 5 év távlatából.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Valóban, nekem is a torrent a nyerő.
De a jövőt nem ebben látom, hanem a nagyon olcsón elérhető okostv-n, tableten, telefonon elérhető filmekben, tartalmakban. Ekkor le sem kell tölteni, csak nézed/játszod mikor akarod. Most ez még mifelénk drága, de az USA-ban az ottani bérekhez semmi.
Ott már rájöttek, hogy ha olcsón adnak valamit, akkor nagy tömegben veszik, és máris lesz haszon. Sajnos mi kis piac vagyunk ehhez. Ráadásul itt a legtöbben a magyar szinkronos filmeket akarják. Ennek oka az elbaszott oktatási rendszerünk. Nem hogy angolul alig tudnak, de még feliratot olvasni is lusták.
Szóval szerintem a fizetős  streamelés a jövő. Én ugyanis megértem hogy x film százmillió dollárba került, és azt nem csak vissza kellene hozni, de haszon is kéne, azt nem értem meg, ha ezért túl sokat akarnak tőlem kérni.
És az meg biztos, hogy ez betenne a kereskedelmi tv adóknak. Ezeket már most sem nézem. Inkább megy az okostv-n youtube, vagy hdd-ről valami film, esetleg mesecsatorna a kölkök miatt.

Nem mindegy hogy adott oldalon (legyen az torrent vagy warez) milyen a csapat, milyenek akik irányítják.
Az ncore pénzért többet ad, közben ő akar diktálni. Mondjuk a filmforgalmazók békén hagyják, amióta nem nyomat kamerás felvételeket. Csak a dvd megjelenés után kerülnek fel a filmek.
A bithumen is nagy, de ha valahol a vezetőség azért kibasz egy júzert a hóra, mert az havonta cseréli a jelszavát, akkor itt is kiderül, hogy ki van a felhasználókért, és ki gondolja úgy, hogy a felhasználók vannak őérte. Ergo mindent megtehet velük.

Sidious

Sidious

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 63 hozzászólás
  • 0 köszönet
De a jövőt nem ebben látom, hanem a nagyon olcsón elérhető okostv-n, tableten, telefonon elérhető filmekben, tartalmakban.

Gyakorlatilag mint a netflix, vagyis egy fizetős alternativa ami kiváltaná a torrentet pl. Én a magam részéről szeretek letölteni, az online megtekintés/oldalak nem tartoznak a kedvencek közé. De ha a megvásárolt tartalmat le is lehet tölteni, későbbi megtekintésre, saját magam tárolhatom, és elfogadható az ár akkor nem látom különösebb akadályát :)

De akkor sem hinném, hogy végleg megszünne a torrent, mivel azt ne felejtsük el, hogy a warez, a torrent úgy müködik, jobb esetben, mint egy arhivum, egy múzeum, könyvtár, hasonlók, ahol a régi már kereskedelmi forgalomban sem kapható dolgok is fellelhetőek.

Na Nc most ezzel is szakitott, csak a premier filmektől nem lesz egy oldal jó, az mindenhol meg van, kellenek az egyedi tartalmak, ami érdekessé teszi, régen pont ezért volt jó, a mag, ma már egyre kevésbé tölti be ezt a funkciót, sajnos.

Így viszont lehet, hogy ezek az anyagok akár fórumokon is felbukkannak, vagy kisebb nagyobb torrent oldalakon, esetleg privát közösségekben.

de még feliratot olvasni is lusták.

Én a magam részéről a filmet szeretem nézni, élvezni, nem pedig a feliratot olvasni. Mert a lényeget látni kell gyakran, és nem olvasni. Ettől függetlenül előfordul feliratos is, ha más képp nem elérhető, és nagyon érdekel...

Szóval szerintem a fizetős  streamelés a jövő.
Igen ilyesmié. De ettől a warez/torrent nem fog teljesen eltünni, mint emlitettem.

Idézet

És az meg biztos, hogy ez betenne a kereskedelmi tv adóknak.
Nem feltétlenül mind1iknek, de ilyen rtlnek biztosan, egy hírcsatornának, vagy sportnak már kevésbé pl.

Idézet

Nem mindegy hogy adott oldalon (legyen az torrent vagy warez) milyen a csapat, milyenek akik irányítják.

Ez így van. Egyébként az nc-t eladták...

Idézet

Az ncore pénzért többet ad,
Én spec ott még sosem fizettem semmiért :) Pedig volt prémiumom is egy akció keretén belül évekig... ettől függeltenül ingyenesen is maximálisan lehet használni, már ami felkerülhet persze, mert mára már elég nagy a bürökrácia...

Idézet

Mondjuk a filmforgalmazók békén hagyják, amióta nem nyomat kamerás felvételeket.
Ez spec egy értelmes lépés volt. Ennek ellenére még ma is vannak camos filmek torrent oldalakon.

Idézet

A bithumen is nagy, de ha valahol a vezetőség azért kibasz egy júzert a hóra, mert az havonta cseréli a jelszavát, akkor itt is kiderül, hogy ki van a felhasználókért,
No ilyenről még nem is hallotam, bár igaz nem vagyok ott túl aktiv.  Viszont nc-s esetekről tudnék mesélni pl. :)

Egyébként azért Insane-t írtam példának, mert ratio free oldal, minden megtalálható rajta ami kell, nincsenek tiltva kategoriák, úgy értve, a 3. legtöbb torrent állomány van ott, és a staff is normálisan áll a felhasználokhoz, de ime egy példa, a legutolsó hírből:

Idézet

Ami biztos, hogy az iNSANE-en sosem akarjuk majd mi meghatározni azt, hogy mit szeressenek a felhasználók és mit tölthetnek le, ill. mit nem. Így ilyen jellegű korlátozás biztosan nem lesz.

Idézet

Miért nem akarjuk az iNSANE-en korlátozni mégsem a verziókat?
Egy torrent oldalnak - szerintünk - a funkciója a felhasználók kiszolgálása. Sokszor leírtuk már, hogy szerintünk az oldal van a felhasználókért és nem fordítva. Nekünk nem tisztünk eldönteni, hogy ki mit szeressen, még ha ez nem feltétlen logikus választás is. Jelen esetben azt tartjuk elfogadható iránynak, hogy a releaser-ek majd felhagynak az xvid gyártásával, ha arra már nem lesz igény - jelenleg még van - és akkor ezek a feltöltések kikopnak maguktól. Ha majd az x265 lesz a sláger, mert pl. támogatja a 4k-s filmeket értelmes méretben és az x264 kopik ki, az is az igényekből fakadjon, ne a mi döntésünkből.

Nem tudom ismered-e egyébként. De mint a fenti idézetből is látszik, rendkivül korrektek, és normálisan állnak a felhasználokhoz, valamint a közösség is igen aktiv.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Van oda is torrent belépésünk. Amit írtak, mintha csak magam írtam volna. Szóval szimpik.

Sidious

Sidious

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 63 hozzászólás
  • 0 köszönet
:)

Igen mindent összevetve jó oldal az Insane, ráadásul aki akar(t), az most még regisztrálni is tud, meghívó nélkül :) De egyébként is van rá mód, mivel megállapodtak egy fórummal, (torrent oldal hírek), szerintem az sem volt épp rossz döntés :) Meg legalább ismertebb lesz, mivel ennél az oldalnál nem voltak balhék, mint másnál :D

Egyébként meg elvileg egy felérés alapján(netcigány) a második legaktivabb oldal, közvetlen az Nc után, felhasználó/peer értelemben.

És ahogy írod a vezetési stílusuk is nagyon szimpatikus sokak számára :)

roberto83

roberto83

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 3 hozzászólás
  • 0 köszönet
Sziasztok!

Sokan gondolom észre vettétek hogy nCore-on be lettek tiltva az xvid kódolású filmek és sorozatok, vagyis nem lehet már xvid -es anyagokat feltölteni ezért azoknak akik továbbra is xvid -et keresnek, mert a lejátszójuk csak azt kezeli vagy szimplán csak mert az xvid -et szeretik tölteni sem kell elcsüggedniük, csak annyi változott hogy kisebb oldalakról kell a jövőben letölteni illetve beszerezni az xvid formátumú anyagokat, természetesen továbbra is készülnek xvid formátumú új filmek és sorozatok is ezek az alábbi oldalakról be is szerezhetők :

Diablo, iNSANE, 1st, MicroBit, Bithorlo, Majomparádé, XiDER, BigTorrent és még számos kisebb alternatíva van xvid -es formátumú sorozatokra és filmekre.

xvid -es releasek terén ezeket érdemes keresni:

XviD filmek: DIABLO, MicroBit, VPS, Essence, XiDER, BHO, BIG, és még sokan mások
XviD sorozatok: LEGION, KnightRider, Gepont, AARON, és még mások.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Sorozatokra a tvstore.me elég jó.

Sidious

Sidious

Feltörekvő

• Tag
  • PipaPipaPipa
  • 63 hozzászólás
  • 0 köszönet
Igen jó oldal a tvstore is. Sorozatokra meg pléne mivel arra specializálodott :)
De nem biztos, hogy midnen xvid megtalálható rajta. Viszotn azért kerül fel az is, most pl a Balfékeket láttam évadpackként felkerülni xvidben :)
A jövőben elvileg oda is lesz madj valamiylen bejutási lehetőség, de "alternativ modon", vagyis nem konkrétan free reggben gondolkodnak pedig nem ártana egy kis vérfrissités :)

Egyébként Insanen meg 1 hetes free regg van.
cím: http://newinsane.info/

Akit érdekel...

roberto83

roberto83

Kezdő

• Tag
  • Pipa
  • 3 hozzászólás
  • 0 köszönet
iNSANE - Nyílt regisztráció!

https://newinsane.info/signup.php

1 felhasználó olvassa ezt a témát.