Ugrás a tartalomhoz

Gyerekek, macskák és a szellemek

• Nem indíthatsz új témát
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Állítólag a gyermekek és a macskák kapcsolatban vannak azzal a bizonyos másik világgal.

Van a rokonságban egy kislány, aki néha igen meglepő és ijesztő dolgokat mesél, az ő maga kis módján. Nem lehet rendesen érteni a történetet, nem tudja rendesen kifejezni sem magát, de számára természetesnek tűnik a dolog, mintha csak játék lenne. Ezért lehet persze azt hinni, hogy csak gyermeki agyszülemény. A kicsik amúgy is szeretnek beképzelni dolgokat. De mi van, ha mégsem? Ha tényleg lát olyan dolgokat, amiket egy felnőtt nem? Ami képesség az évek múlásával, mire rendesen ki tudná fejezni magát, addigra megszűnik. Ami betudható a gyermeki ártatlanságnak, amikor még nem érdeklődik semmi után, nem vezérlik különösebb igények vagy érdekek. Lehet nem ez a helyes meghatározás, de valami ilyesmi.

A másik, a macskák. Van egy macskám. Többször észrevettem, hogy bámulja a plafont. Kapkodja a fejét, mintha lenne ott valami. Persze nincs ott semmi, amit én látnék. De mi lehet az, ami így ugrál a plafonon? Fény nem lehet, mert azt látnám. Ezt általában akkor csinálja, amikor ül, a hátán fekszik, vagy amikor a karomba veszem és a hasa van felfelé. De a legtöbbször ülő pozícióban. Ez is mitől lehet?
Az tény, hogy a macskának több leírásban is különös képességeket tulajdonítanak.

Kinek mi erről a véleménye? Tapasztalt-e már valaki hasonlót a gyermekével vagy a macskájával?
Én elég szkeptikus vagyok, de azért érdekel a dolog.

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Nagyon sok terület tényként kezeli ezt, hogy a gyerekek 2-3 éves korukig sokminden olyan dolgot látnak, ami van és létezik, csak a racionális nevelés ezt "kineveli" belőlünk és már nem fogadjuk el, hogy azok a dolgok léteznek. Például az aurát is látják a gyerekek, meg bizonyos fénylényeket/ szellemeket is láthatnak...

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Akkor azt mondod nem hülyeség.
Valahol olvastam, hogy az aurát meg lehet tanulni látni. Na ez szerintem hülyeség. Egy képességgel születni kell, nem lehet megtanulni. Szerintem.

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Szerinted. Én is ezt hittem még egy héttel ezelőtt ;)

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
[sm_bt.gif]  Bizi be, ízibe!  [icon_twisted.gif]

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Hogy bizi be azt, hogy láttam az aurát? Láttam, kisdobos becsszóra! Így elhiszed?

Nézd meg ;)

Vendég_skynet_

Vendég_skynet_
  • Vendég
  • köszönet
a macskánál én nem lennék annyira biztos benne, hogy bármit is lát. sokszor beleképzelnek a macskák a semmibe is valamit, aztán jól letámadják ;)

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Csinálta ez is, meg csinálja is néha, de ez a plafonbámulósdi érdekes. Egyszer felkötöm oda. :)

Scanman, hány fütyülős után láttad?  :rolleyes:
És milyen volt? Most is, ha ránézel valakire, akkor látod, hogy akar-e veled, vagy nem?  [sm_frech30.gif]

Vendég_Scanman_

Vendég_Scanman_
  • Vendég
  • köszönet
Nem volt fütyülős... whisky volt :D :D  Milyen volt? Olyan sárga :P :D Azt így távolból is látom, hogy te akarsz velem...de én nem veled :P :D

Egyébként meg valami ilyesmit láttam, csak vékonyabb kivitelben, de ez csak gyakorlás kérdése:
Csatolt fájl  aura.jpg   24,71K   0 Letöltések:
csak sajnos a modell nem ilyen jó kis melles volt, hanem sovány pasi :rolleyes:

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Kifecseged a kis titkunkat.  :buzipacsi:

Ez hogy volt? Eljuttattak egy olyan állapotba? Újból nem megy? Mesélj már többet. :D

Vendég_Hardside_

Vendég_Hardside_
  • Vendég
  • köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: Wilson - Dátum: 2011. március 01. - 21:49

Egy képességgel születni kell, nem lehet megtanulni. Szerintem.

Ez nem ilyen egyszerű... Egyfelől ha minden képesség veleszületett lenne, akkor mindenki tudna már eleve írni-olvasni, magas szinten tárgyalni, nyelveket, stb. Tehát belátható hogy ez nem teljesen van így.
Másfelől mégis igaz, hogy minden potenciális képesség mégis csak veleszületett - de ez más kérdés. A képesség mindenkinél ott van.
A dolog megértéséhez a képesség szót magát is érteni kell. Tudni kell, és mindenkit erre biztatok, hogy ügyeljen rá tudatosan, hogy a szavak nagyon beszédesek (különösen ez a gyönyörű magyar nyelv ilyen, ami gazdagsága miatt nagyon megkönnyíti az ember helyzetét, de ezzel a gazdagsággal élni is kell tudni)
A képesség egy potenciál önmagában. Valami meglétének a lehetősége. Magyarul a képesség ott van mindenkiben. Amikor képességfejlesztésről és ilyen-olyan tanfolyamokról beszélnek, akkor tévednek. A közbeszéd pongyola. Sohasem a képességet fejleszted: az mindig ott van a háttérben, csak ilyen-olyan oknál fogva nem jött még elő, vagy el van nyomva, stb.
A képességfejlesztés során nem a képességet magát fejleszted, hanem a lény azon képességét, hogy azt a már eleve meglevő képességét demonstrálni tudja. Használni legyen 1. képes és 2. hajlandó a gyakorlatban. Amíg ez nincs meg, addig a képesség csak egy látens potenciál.

Ez a kettő nagyon fontos, és kéz a kézben járnak. Mindkettőre szükség van.

A képesség, mint minden, "fejben" jelenik meg legelőször, egy el-kép-zelés formájában. (Beszédes a nyelv, újfent.) Tehát az első, hogy van róla egy képed. hogy valamit pl. meg tudsz  csinálni. Ha nincs róla képed (=még el sem tudod képzelni), akkor az a dolog a fizikai valójában soha nem fog megjelenni.

Ezért van az, hogy az egyik ember 9 métert is ugrik távolba, a másik ötöt sem. Látszólag ugyanabban a világban élnek, és ha megkérdezed az egyiket, hogy miért lehetséges 9 métert ugrani, el fogja mondani. Ha megkérdezed a másikat, hogy miért lehetetlen 5 méternél nagyobbat ugrania, ő is el fogja mondani. És mindkettőjüknek igaza lesz. Mindketten érvekkel tudják alátámasztani az igazukat, és az ő saját személyes, maguk által megtapasztalt fizikai valóságuk ehhez fog igazodni.

Az aurával kapcsolatban:
már-már közhelyszerű, hogy minden rezgésből, hullámokból áll. Az emberi testbe zárva megtanulunk ráállni egy-egy bizonyos hullámhossz-tartományra, és csak azt érzékeljük. A látható fény a teljes spektrum azt hiszem kevesebb, mint 1%-a. Mégsem állítja a tudomány sem, hogy ez minden, ami létezik. Elismerik, sőt bizonyított, hogy nagyon széles ez a skála.
Adat: egy lénynek nem kell feltétlenül testet használnia ahhoz, hogy érzékeljen dolgokat. Ha a frekvenciákat a testén keresztül érzékeli (megszokásból), az igen beszűkült tartomány, tujajdonképpen egy szűrő, ami sok jelet elrejt, vagy legalábbis nem jelenít meg. De a dolgok, frekvenciák és gondolatok, érzelmek teljes spektrumának érzékeléséhez nincsen szükség a testre: mi több, az többé-kevésbé alkalmatlan is rá. Tehát ha ezeket érzékelni akarjuk, akkor meg kell tanulni közvetlenül fogni az adást.

Ha valaki nem lát a távolba: persze. Ha nem érzékeli a másik gondolatait: naná. Ezt szokta meg. Talán nem erre neveli a társadalom? Naná, hogy erre.
A társadalom nem a másik emócióinak, aurájának, gondolatainak, érzelmeinek kifinomult érzékelésére nevel, hanem a csekkek időbeni befizetésére, a hitelfelvételre, eladósodásra, a kiszolgáltatottá válásra, a reggeltől-estig más hasznára robotolásra, a felszínességre, primitív szórakozásra és a mások iránti érzéketlenségre. Mindenre és bármire, ami a lényegről eltereli a figyelmet. A társadalom szemében a legutolsó hazugság is jó, ha arról van szó, hogy nehogy rátapints a dolgok valódi természetére. Aki ugyanis tudja a dörgést, érti, hogy mi miért van, azt nem lehet többé kontrollálni silány módszerekkel. És az "veszélyes".

Ez is egy hullámhossz-tartomány. Ha ezt érzékeled, akkor az azt jelenti, hogy erre vagy ráállva. MIndannyian rádióvevők és adók vagyunk.
Legyen ez mondjuk a Kossuth rádió. Ha ezt érzékeled, mint vevő, akkor az azért van, mert erre vagy hangolva.
Emiatt én hiába tépem a szájam Neked, hogy, hé, van ám egy Petőfi adó, sőt, sok más is -  ha nem szoktad meg, hogy áthangolódj, nem lesz tudomásod róla. Még ha el is hiszed - akkor sem fog érdekelni.
Amíg a Kossuthra vagy hangolódva, sosem fogod a Petőfit hallani. Más frekvencia.

A gyerekek és az állatok sokkal közelebb vannak az anyatermészethez, és természetesen viselkednek, nem természet-ellenesen. Ezért látnak és hallanak olyasmit, amit "mi" nem.
Aztán a gyerekekből a társadalom ezt kineveli, mert a társadalom ezen a létsíkon ilyen. Ez a lényege.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Majd akkor szóljatok, ha úgy tudtok ránézni egy akármilyen bombázó csajra, hogy az egyből dugni akarjon veletek, mert máris nedves lett a bugyija. :)
Akkor azt megtanulnám! :)

Vendég_Hardside_

Vendég_Hardside_
  • Vendég
  • köszönet
Akkor vedd úgy, hogy szóltam :)

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Akkor jelentkezem tanfolyamra!
Itt a melóhelyen ugyanis sok csinos fiatal csajszi van. :)

Vendég_Wilson_

Vendég_Wilson_
  • Vendég
  • köszönet
Akkor egy kérdés: hogy néz ki egy nedves aura?  :D

Azt, hogy nem lehet megtanulni, azt úgy értem, hogy nem egy olyan veleszületett képesség, mint például az úszás, biciklizés. Amit minden ember tud, csak amíg rá nem érez, addig nem tudja használni a testének egyes funkcióit. Az írás-olvasás meg már olyan, amit mindenki el tud sajátítani tanulással. Ez a kétfajta képesség szerintem nem egy kategória. A képesség minden emberben ott van ezekre, csak tanulni kell és/vagy gyakorolni. De énszerintem az auralátás és hasonlók, már nem ilyen egyszerű.
Lehet, csak a hozzáállással van a baj? Ha azt gondolom, hogy ez nem természetese dolog, úgysem fog menni, akkor hiába is próbálkozom? De akkor ezek szerint a képesség megvan mindenkiben, mint az úszás és társaik, csak a hétköznapi faszságok az ilyen "felesleges" pluszt kigyomlálják az emberből.

Vendég_Hardside_

Vendég_Hardside_
  • Vendég
  • köszönet
"Lehet, csak a hozzáállással van a baj?"

Igen.

Vendég_Hardside_

Vendég_Hardside_
  • Vendég
  • köszönet

Üzenet megtekintéseIdézés: CineDOG - Dátum: 2011. március 02. - 16:56

Akkor jelentkezem tanfolyamra!
Itt a melóhelyen ugyanis sok csinos fiatal csajszi van. :)

Bár nem mondtam, hogy lesz bármilyen tanfolyam ;), lásd, kivel van dolgod :D
A tanfolyam ára: tessék használni a benne leírtakat. Nem csak csajozásra.

Kétféle érvényes megközelítés van. Valójában háromféle. (Van több is, de azok vagy ezeknek a félreértelmezései, túlragozásai, misztifikálása a "Titok"-nak, vagy "pozitívgondolkozásos" süketelés olyanoktól, akik még soha nem csináltak egyetlen igazi "csodát" se, csak olvasgattak ilyenekről.
A megközelítések VAGYLAGOSAK, tehát nem kell a lenti mindhármat megcsinálni, ez nem egy sorrend, ezek lehetőségek. Vagy-vagy. Vagy egyiket se, és kifejlesztesz egy saját módszert. :) Sehol nincs leírva, hogy nem tudsz.

A.) A szándékok és ellen-szándékok szövevényes hálójában az a kimenetel valósul meg a legvégén, ami ezeknek a vektoroknak (iránnyal és nagysággal rendelkező erőknek) az eredője. Tehát a módszer az, hogy az ember őszintén sorra veszi egy témával kapcsolatos összes döntését, és azokat lepucolja, megszabadul tőlük. Előfeltétel: Papír, ceruza, némi idő.

B.) Ha lehet, még nagyobb őszinteséget igényel önmagunkhoz, de a hatás kvázi azonnali: leül a manus egy zavartalan helyen, vagy lefekszik, és felteszi magának a kérdést: "mikor döntöttem úgy legelőször, hogy XYZ dolog (ide a kívánt akármi behelyettesítendő) nem fog sikerülni? Majd az érkező válaszra ránézni úgy, ahogy van, értékelés nélkül. Furcsa helyek, idők, formák és események ugorhatnak be. Előfeltétel: B1 és C vitamin javasolt fokozott mennyiségben előtte, és 1-2 napig utána is. Az akadályok ettől megszűnnek, és meg lehet hozni a tetszőleges új elhatározást ami be fogja hozni a kívánt hatást..

C.) Megérteni a posztulátum szó alábbi jelentését: valamit igaznak fogadni el, bizonyíték és előzetes állapotokra, feltételekre való hivatkozás nélkül, önkényesen.
= valami úgy van, mert azt mondom, és azt várom el, hogy úgy fog lenni. Minden látszólagosság, minden ellentétes kilátás, ellenérv és minden csekély esély ellenére is.
A szó valódii jelentését megértve képzeletben húzunk egy vonalat, és új időegységben, minden korábbi döntést félretéve, azoktól függetlenül hoz az ember egy új döntést - azt, amit pontosan elvár az ügyben és ennyi. OK, eddig ez volt, és így volt, ezzel VÉGE: és mostantól pedig így és így van. Punktum. Elengedi, és nem foglalkozik tovább vele. Ennyi.
A legnehezebb benne az, hogy annyira működik, amennyire nem keversz bele kételyt. Előfeltétel: Semmi, de ha nem vagy képes arra, hogy kívülállóként megfigyeld a saját feltörő gondolataidat, akkor először azt kell elsajátítani, különben ez nem fog menni.

Ha kérdés van, csak nyugodtan.

pakk

pakk

A csudálatos pakkembör

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.571 hozzászólás
  • 1 köszönet
És mi a helyzet a macskákkal?
Tegnapelőtt odajött a nyitott garázshoz. Én bent voltam, tettem-vettem. A macska megállt a küszöbnél, rám (szemembe) nézett, majd fejét tekergetve körbenézett. De olyan tekintete volt, mint kb egy embernek. Mintha gondolkodna, mondana valamit.

kép

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó