Ugrás a tartalomhoz

Fényképezőgépek

• Nem indíthatsz új témát
  • Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
14 replies to this topic

big_gabi7

big_gabi7

Pelenkás

• Tag
  • PipaPipa
  • 12 hozzászólás
  • 0 köszönet
Halihó!

Úgy láttam fotó témában még nem nagyon szólalt fel senki.
Tanácsot szeretnék kérni az ebben járatosaktól.

Fuji HS 10 vagy HS20  megvételén gondolkozom.
Tükörreflexes masinára nincs pénzem, igy egy jó bridge gépet szeretnék.
Jelenleg is Fuji van, ennek a márkának a szinhűségét tartom a legjobbnak.

Érdeklődnék tapasztalatokról a fenti gépekkel kapcsolatban.
Illetve ha valaki mást ajánlana... némi indolkást.

Köszi előre is.
G.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Anno itt nézelődtem, mikor 6éve vettem a gépem:
http://www.steves-digicams.com/#b

sok teszt van.

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Nofene... Sony 3D-s fényképezőgép, és 3D HD kamera:
http://www.nagyonjo....rid=2383&grid=4
57-ért nem rossz!
Mondjuk optikai zoom már nem fért bele... :(

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Egyébként most abban én is dilemmában vagyok, hogy ha egyben akarom a HD videokamerát, meg a fényképezőgépet, akkor most mi a jobb? Egy videokamera, vagy egy fényképezőgép?
Engem a fényképezőgépek 10-14 megapixele hidegen hagy, akkora kép úgysem kell.
Ellenben melyik a jobb kép/video és hang ügyileg?

Wagnerur

Wagnerur

Warezlinks Power User - A műemlék rongálása tilos!

• WPU
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.874 hozzászólás
  • 1 köszönet
Nekem már jó pár éve Fuji S5600 van.
Az 5MP nem sok, jelenleg inkább kevés. Illetve ami a lapka körül van is egyre kevesebbnek tűnik. Az algoritmusa inkább a borzalmashoz hasonlít, nagyon zajos *.jpg képeket csinál még "fine" üzemmódban is. RAW-hoz meg ugye nincs elég sok/nagy kártyám.
Az IRfanview algoritmusai (illetve amik letölthetők hozzá) elég jók, bár elég pepecs dolog ha sok képet csinál az ember de határozottan jobb eredményeket lehet elérni vele. Évek óta nem is csináltam ilyet, beletörődtem a gép tudásába.

Ha nagyon márka-függő vagy, akkor vegyél Fuji-t, de én Canon-t vennék inkább (SX30?). A HS10 esetében néhány kártya-felismerés hibát hallottam.
Szerk: miért a Canon? Mert (szerintem) az egyik legszebben hazudó gép amivel találkoztam. [sm_dw.gif] becsszó! ;) Nem tudom igazán a konkrét okokat, összességében fogott meg. Valahogy egyszerűbb kezelni is mint a Fujit.

Szerkesztve Wagnerur által: 2011. augusztus 19. - 21:02

"A film végén hatalmas szemétkuka vár a kijáratnál, ahová bedobhatod a csomagolást. De csak akkor, ha nem maradt semmi hazavinni."

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
A Sonynak az Exmor CMOS érzékelőit dícsérik , ami most a legdrágább SE telefonban is benne van.

Wagnerur

Wagnerur

• WPU
  • 3.874 hozzászólás
  • 1 köszönet
Nemtom, de a 12MP-es lapkát inkább nem ajánlanám. A 8MP-es jobb. Talán. Akkor inkább egy EOS-1D MarkII-t keresnék. Az szintén 8MP asszem és kb a duplája most mint a fentebbi gépek, újonnan viszont a négyszeresébe került kb. Viszont örök mint a nyomorúság.
Ilyen képet csinál:
http://pixinfo.com/i...kII/a/08_oa.jpg
A Fujim meg ilyet :
http://www5.picturep.../0806080041.jpg
Kb egy idősek és a téma is hasonló. Asszem itt a párhuzam vége.

Szerkesztve Wagnerur által: 2011. augusztus 21. - 19:53

"A film végén hatalmas szemétkuka vár a kijáratnál, ahová bedobhatod a csomagolást. De csak akkor, ha nem maradt semmi hazavinni."

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Nekem az ilyenek nem mondanak semmit.
Még ha pont ugyanarról készültek volna, ugyanakkor.

Wagnerur

Wagnerur

• WPU
  • 3.874 hozzászólás
  • 1 köszönet
Képzaj (teljes nagyításnál jól látható milyen sok hibát vét a Fuji algoritmusa),
színhelyesség (A zöld igazán zöld a canonon, pedig mindkét képen homályos. Ez lehet ámítás is, de nem az. Volt dolgom a MarkII-vel.),
részletezés(a méh szárnyán a fények tisztábbak, a virágpor szinte tökéletesen látszik a canon esetében),
a lencsesor periférikus torzítása (Ilyen szerencsére nincs jelentős a Fuji esetében sem. A Canon esetében meg még nem vettem észre soha ilyet)
A két gép között 3MP van a Canon javára, és egy másik világba lépsz. Persze szar képet bármilyen géppel lehet csinálni. :D

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Ja, na most egy 13"-os kijelzőn, meg 10x15-ös papírképen szoktuk a képeket nézegetni, szóval nekem mind a két kép jó, amit belinkeltél.
Szerintem ha előhívatnám sem derülne ki a különbség. :)

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Valamelyik nap voltam az edigitalban, pont jött egy lány (19-24 év körüli).
Mutatta az eladónak a gépét, meg hogy milyen elem kell bele.
Te az a gép valami 1megapixeles őskövület lehetett, abból is a gagyibb, és sima 2db AA ceruzaelemmel ment. De ő még ehhez sem értett. :)
Ennél már a 6éves lányomnak is sokkal komolyabb gépet vettem tavaly az Auchanban 12 ezerért. :)

Wagnerur

Wagnerur

• WPU
  • 3.874 hozzászólás
  • 1 köszönet
Nevetni fogsz, de egyik kedvenc gépem egy 1,3-as Canon. :D  Nekem már nincs meg, de egy Győri havernak még megvan. Nagyot nosztalgiázunk vele.
Közben találtam azonos helyről képet.
Fuji Canon
El is olvastam gyorsan mit írnak a Fujiról és egy fontos dolgot elfelejtettem az előbb említeni: a kromatikus aberrációt. Ez olyan anyázás, viszont az S5600a-l bemutatják, hogyan lehet valamit jól elqrni: http://pixinfo.com/cikkek/fps5600.6

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Egyébként meg, aki hűdeprofi képeket akar, amikből akár poszterek is lehetnek, miért nem vesz hagyományos szalagos gépet?
Szerintem otthoni fotózásra nem kell drága gép, pláne nem kell a kromatikus aberrációkat figyelni, mert egy 10x15-ös képen úgyem látszik. :)
Sőt egy sima számítógép kijelzőre rakva sem.

Wagnerur

Wagnerur

• WPU
  • 3.874 hozzászólás
  • 1 köszönet
Jelen esetben a gép a hibás. A fuji ilyen szempontból nagyon gáz szerintem.
Persze van filmes gépem is pár. Talán 10db. ;)
Például sokáig szerettem az Olympus gépeit, de néhány alsó kategóriás gépük zoom nélkül olyan szinten torzított (szar lencse), hogy már szenvedés volt velük jó képet készíteni.

Tulajdonképpen nem a hűdejóminőség miatt jó ez, hanem a beállítási lehetőségek miatt. Ez persze alapesetben nem jelent gondot.

kép

kép

A két kép készítése között nem sok idő telt el, de az előbbi auto üzemmódban, utóbbi manuális beállításokkal készült. Utóbbi valósabb színeket és árnyalatokat tartalmaz. Ez néhány finom beállítással még javítható lenne, de nem az s5600-al.

Szerkesztve Wagnerur által: 2011. augusztus 22. - 20:59

Vendég_CineDOG_

Vendég_CineDOG_
  • Vendég
  • köszönet
Nekem egy Konica-Minolta  volt az utolsó filmes gép. Egy zoom nélküli kis kompakt volt, nagyon szerettem. Made in Japan.
Most egy 6éves Sony dsc P200-am van, 7.2 megapixeles.
Ezen teszt alapján vettem meg:
http://www.steves-di...200-review.html

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó